Filtr powietrza K&N

Pytania i problemy dotyczące GSX-R'ów.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
gixxerpila
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 maja 2010, o 15:18
Motocykl: gsxr 600 k2
Wymarzony motocykl: gsxr 1000 k5

Re: Filtr powietrza K&N

Nieprzeczytany post autor: gixxerpila » 4 cze 2010, o 16:34

Kolego naucz się angielskiego bo robisz sobie wstyd na tym forum i aż żal ciebie słuchać wkleiłeś zdjęcie z standardowej serwisówki gdzie przeważnie w motocyklach montowane są filtry jednokrotnego użytku ( nie K&N) których rzeczywiście jak jest napisane nie czyści się!!! tylko wymienia!!. Co do filtrowania to napisałeś kolego asphalte że przez np. K&N można przesypać piasek. Ze źródeł internetowych jak rzekomo twoje, wyczytałem że różnica w skuteczności filtrowania zanieczyszczeń stałych to około 3%,te 3% wynika z tego że jest poprawiony przepływ powietrza, z twojej wypowiedzi wynika że te 3% to garść piasku którą wg ciebie i sprzedawcy który udostępnił Tobie możliwość bezpośredniego porównania obu filtrów co wg mnie na oko nie jesteś w stanie ocenić. A tak nawiasem mówiąc musiałbyś poinformować sprzedawców a także niektórych producentów motocykli aby nie montowano na pierwszy filtr tylko i wyłącznie filtrów K&N( bo nie wiem czy wiesz ale sporo nowych motocykli jest wyposażonych seryjnie w filtr K&N). Skoro zwykły użytkownik twierdzi że taki filtr może dokonać takiego spustoszenia w silniku, to podważasz doświadczenie sztabu inżynierów którzy choć jakbyś się starał są większym autorytetem w dziedzinie motocykli niż Ty. Fakt masz prawo wyrazić swoją opinie po to jest forum ale przemyśl następny raz swoją wypowiedź.

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Filtr powietrza K&N

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 4 cze 2010, o 17:28

Moje ulubione zajecie wsrod wszechwiedzacych magikow czyli rozumowanie na podstawie wyciągniętego zdania z kontekstu. Nie wiem na ile znasz angielski ale tam jest napisane aby nie czyscic kompresorem standardowego filtra powietrza bo taki jest monotowany standardowo w moto a nie K&N. Drugie zaznaczenie mowi o czestszej wymianie filtra w przypadku jazdy w trudnych warunkach gdzie więcej syfu się dostaje do filtra i pilnowaniu dobrego stanu filtra bo od tego zależy żywotność silnika.
Najlepiej podważać właśnie sztaby inżynirów i technologów wielkich firm na podstawie jakiś głupot gdzieś usłyszanych. Zacznij jeździć na tym filtrze i jak Ci padnie silnik to wtedy daj znać a nie używając go przemilcz temat
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
Yarccom
Posty: 105
Rejestracja: 25 maja 2010, o 12:54
Motocykl: GSX-R 600 k2
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filtr powietrza K&N

Nieprzeczytany post autor: Yarccom » 5 cze 2010, o 12:24

ja tez uwazam że jest to na tyle sprawdzona marka na rynku że ciezko podważac ich renomę.

Jezeli nie chcesz inwestować w KN zawsze mozesz zakupić zwykły wkład np Hiflo Filtro i tez bedziesz zadowolony

Wazne jest zachwowanie go w odpowiedniej czystości poprzez czyszczenie czy tez wymianę

Awatar użytkownika
Qdlaty
Posty: 129
Rejestracja: 3 maja 2010, o 23:20
Motocykl: Ściep 600

Re: Filtr powietrza K&N

Nieprzeczytany post autor: Qdlaty » 7 cze 2010, o 22:08

mam k&n jestem zadowolony różnicę widać - dziś sobie go czyściłem preparatem specjalnym teraz podsycha ;)
co do piasku ? chyba ten z plaży sobie przesypiesz jak dziurę młotkiem zrobisz ;) ....

:peace:

gildor
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 8 cze 2010, o 17:57
Motocykl: GSX-R 1000 K5

Re: Filtr powietrza K&N

Nieprzeczytany post autor: gildor » 8 cze 2010, o 18:31

asphaltsurfer pisze:Ramka1:
Czyżby K&N był wielokrotnego użytku? Nie można czyścić takich filtrów niezależnie czy są to zwykłe noname czy z niewiadomo jakich materiałów posiadających niewiadomo jakie preparaty do czyszczenia.
preparaty do czyszczenia filtrów K&N produkowane przez K&N
http://www.sklepmoto.pl/kn_zestaw.php

a tu znajdziesz trochę informacji ze strony producenta, również w temacie czyszczenia.
http://www.knfilters.com/filter_facts.htm

bo wisz pan... papieru się nie czyści, ale gąbkę można, szczególnie tą, którą obsługuje odrobina oleju. spróbuj przez zaolejone sito przesiac ten swój piasek.

filtr filtrowi nie równy. ale nikt nie każe Ci korzystać.

a tak w ogóle witam w gronie forumowiczów i forumówek.
czarny grzechotnik w litrze k5

Awatar użytkownika
Gucio008
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2010, o 16:25
Motocykl: GSXR 600 K4
Wymarzony motocykl: Już jest :D :D

Re: Filtr powietrza K&N

Nieprzeczytany post autor: Gucio008 » 8 cze 2010, o 22:05

K&N daje gwarancje 1 000 000 mil na swoje filtry

Awatar użytkownika
swistak
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 1 lis 2010, o 19:37
Motocykl: gsxr 1000 k1
Lokalizacja: Rybnik

Re: Filtr powietrza K&N

Nieprzeczytany post autor: swistak » 21 lut 2012, o 22:21

miałem k&n w 2 moto.teraz mam BMC w GIxie
Nieznam przypadków uszkodzenia czegokolwiek.
oczywiście do takiego filtra jest odpowiedni spay.

ODPOWIEDZ