Mycie i nabłyszczanie moto

Pytania i problemy dotyczące GSX-R'ów.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 8 sty 2018, o 12:14

Bo prawidłowe mycie powinno składać się z pre-washu czyli najlepiej piana aktywna ewentualnie spłukać pod ciśnieniem luźny brud typu piach a potem mycie na dwa wiadra. Ja będziecie myć od razu ubrudzone moto gąbka to rysy gwarantowane bo w gąbkę wbija się piach i tym jeździcie po lakierze. A to co kolega Michał robi :shock: przecież po dwóch sezonach ten motocykl będzie matowy.

Gość

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: Gość » 9 sty 2018, o 14:36

A jak to na dwa wiadra? Jedno z ciepłą wodą a drugie z zimną?

Awatar użytkownika
krzysieklw1980
Posty: 171
Rejestracja: 7 sty 2015, o 19:51
Motocykl: GSX-R 600 K9
Wymarzony motocykl: gsxr
Imię: Mam
Skąd: Płock

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: krzysieklw1980 » 9 sty 2018, o 15:36

Gość pisze:A jak to na dwa wiadra? Jedno z ciepłą wodą a drugie z zimną?
W jednym opłukujesz gąbkę czy rękawice z brudu a w drugim masz czystą wodę z szamponem.

Nawal

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: Nawal » 10 sty 2018, o 19:43

Aż takie tematy żeby umyć motocykl...

Awatar użytkownika
Westbam
Posty: 381
Rejestracja: 26 mar 2017, o 22:49
Motocykl: GSXR K8 750
Wymarzony motocykl: Myślę... ZX10R 2012?
Imię: Damian
Skąd: Olkusz

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: Westbam » 11 sty 2018, o 06:31

Nawal pisze:Aż takie tematy żeby umyć motocykl...
Liczba postów: 2

Przyszedłeś i komentujesz ... :lol:

Temat dotyczy bardziej środków jakie używają użytkownicy forum niż jak użyć gąbki...

Nawal

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: Nawal » 11 sty 2018, o 06:52

Westbam pisze:
Nawal pisze:Aż takie tematy żeby umyć motocykl...
Liczba postów: 2

Przyszedłeś i komentujesz ... :lol:

Temat dotyczy bardziej środków jakie używają użytkownicy forum niż jak użyć gąbki...
I co z tego że dwa posty. ..
Jeśli chdzi o środki do czyszczenia i zabezpieczenia motocykla to na tych dwóch stronach marnych wypocin zbyt wiele ciekawych propozycji nie padło. Raczej poziom produktów z Lidla.

Awatar użytkownika
michal96
Posty: 321
Rejestracja: 20 mar 2017, o 15:34
Motocykl: gsxr 1000 k3
Wymarzony motocykl: nwm
Imię: michal
Skąd: Lipsko

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: michal96 » 11 sty 2018, o 23:24

Gdybyś zobaczył jak mój moto jest zadbany i czysty to by Ci szczena opadła. Nigdy nie miałem żadnego paździocha w garażu... wolę szukać aż znajde ładny sprzęt. 'WOSK NA MOKRO PLAK ' nie jest to piach, i nie jest suchy więc wielkie haloo robisz ;) . Kazdy myje jak chce ja dbam o moto i to widać ;p Po deszczu spłukam same felgi wodą po co mam laćw liczniki itd. kabli tam mało niby, modułow?

Nawal

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: Nawal » 12 sty 2018, o 07:03

Wosk na mokro od plaka :shock: to chyba żart ze tak powiem. A samo mycie mycie który wspomniałeś na pierwszej stronie to już nawet ciężko zkategoryzowac. Fakt szczenka pewnie by opadła hhah. Więc pochwal się ladnymi zdjęciami w stosownym temacie

Awatar użytkownika
michal96
Posty: 321
Rejestracja: 20 mar 2017, o 15:34
Motocykl: gsxr 1000 k3
Wymarzony motocykl: nwm
Imię: michal
Skąd: Lipsko

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: michal96 » 12 sty 2018, o 09:52

Niestety zdjec nie moge wyslac na forum gdzie juz pisalem w innym watku, uwierz ze nie masz bardziej wyczyszczonego linka podam jeszxze dzis i Ci szczeka opadnie myslisz, ze kupisz srodek za 40zl i lepszy bd... Ps to nie plak do kokpitow plak wax taki zolty do tego mikrofibrowa sciereczka...

Awatar użytkownika
michal96
Posty: 321
Rejestracja: 20 mar 2017, o 15:34
Motocykl: gsxr 1000 k3
Wymarzony motocykl: nwm
Imię: michal
Skąd: Lipsko

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: michal96 » 12 sty 2018, o 11:12

Jutro dam linka do zdjęc ale komu ja to wgl mam udowadniać... Wiem co mam ;)

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 12 sty 2018, o 11:39

wystarczy że wrzucisz zdjęcie na serwer i wrzucisz link ;)
masz tutaj fajna stronkę i możesz bez problemu zamieścić zdjęcie na forum :)
https://postimages.org/

dobra rozdzielczość aby się w miaro ok wyświetlało to nie więcej 800x600pix i nie mogą być większe jak (1024x1280)

Nawal

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: Nawal » 12 sty 2018, o 14:39

michal96 pisze:Niestety zdjec nie moge wyslac na forum gdzie juz pisalem w innym watku, uwierz ze nie masz bardziej wyczyszczonego linka podam jeszxze dzis i Ci szczeka opadnie myslisz, ze kupisz srodek za 40zl i lepszy bd... Ps to nie plak do kokpitow plak wax taki zolty do tego mikrofibrowa sciereczka...
Chyba bardziej matowegol akieru :lol:
Jeśli ktoś urzywa Plaka wjakiej kolwiek postać to z detailingowego punktu widzenia będzie smarzył się w piekle :D trwałość i jakoś tych środków w skali 1-10 jest równą -2 8-) . Co poradzić jak tu niby takie kumate forum a co chwila pojawiają się posty zejeden to piachem myje motocykl drugiemy cykaja wyregolowane zawory. Szczęście w nieszczęściu ze jeszcze nie mam motocykla bo z takimi poradami chyba długo bym się niem nie nacieszył

Awatar użytkownika
michal96
Posty: 321
Rejestracja: 20 mar 2017, o 15:34
Motocykl: gsxr 1000 k3
Wymarzony motocykl: nwm
Imię: michal
Skąd: Lipsko

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: michal96 » 13 sty 2018, o 00:27

Najpierw sie naucz pisac... Forum jest jakie jest ale plak nie jest -2 na 10 . Widzisz Ty moto jeszcze nie masz a juz wiesz czym bd go czyscic pewnie , sorki nie mam zamiaru nikogo draznic ale ta Twoja wypowiedz jest taka jakby na tym forum same matoly byly. Nie ma co obrazac ludzi , kup moto i czysc go czym chcesz... Nwm czy to Twoj pierszwy moto czy nie ale w niku masz 1000ka myslalem, ze cos juz latales

Nawal

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: Nawal » 13 sty 2018, o 09:02

Ok tam telefon pisze po swojemu.
Ale ze jak bo nie rozumiem....? Nakladasz wosk na wosk? Ile ta kanapka ma już warstw? Jak by nie patrzeć to nie masz żadnej trwałości.
Gdybyś misiek miał jaką kolwiek wiedzę o pożądanej cheemi do czyszczenie to widziała bys co jest wart ten twój plak czy np ultra wax k2 :P
A to.ze nie mam motocykla to chyba nic do tematu nie wznosi, bo pewnie zrobiłem więcej korek lakieru już Ty chleba zjadłaś. Dzięki temu coś tam mogę się wypowiedzieć :P

Awatar użytkownika
michal96
Posty: 321
Rejestracja: 20 mar 2017, o 15:34
Motocykl: gsxr 1000 k3
Wymarzony motocykl: nwm
Imię: michal
Skąd: Lipsko

Re: Mycie i nabłyszczanie moto

Nieprzeczytany post autor: michal96 » 13 sty 2018, o 11:52

Stanu motocykla ze samych zdjęć nie stwierdzisz ... ale dbam jak mogę zawsze przyciąga oko , tam też są zdj f2ki która do tej pory stoi w garażu i jest cacy drugiej takiej ładnej ja sam nie widziałem, hornet to taka wtopa była szybko do żyda poszedł :D ... Czasem biore jakims balsamem k2 czy carnaube czy jakoś tak ale głownie plakiem hydrorep. Nie widzę jakis rys czy coś po nim , f2kę miałem 4 lata w użytku i nawet razu jej nie umyłem i tak każdy mówi że jak na 25letni moto jest jak nowa i to prawie cała w ori malowaniu ;p(grunt dobra szmatka delikatna i nie czyscic na sucho). GIXER ma też polerowane wahacze, które sam robiłem i tamte aluminiowe elementy to pastami typu sonax i autosol . Tu możesz obejrzeć;http://chomikuj.pl/michal_1420/Galeria/gsxr . Niestety na forum nie mogę,bo nawet po zmniejszeniu zdjęcia do 213kb pisze"Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki." Nawet jedno niby się nie mieści :shock: "

ODPOWIEDZ