hamulce k4

Pytania i problemy dotyczące GSX-R'ów.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
pawelcio18
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 7 sie 2011, o 14:21
Motocykl: gsxr 600 k4
Wymarzony motocykl: coś młodszego;)
Lokalizacja: Lublin

hamulce k4

Nieprzeczytany post autor: pawelcio18 » 22 lut 2012, o 21:41

Witam;) muszę się was poradzić bo już sam nie wiem;/ mam problem z odpowietrzeniem hamulców...zacznę od początku...robiłem regeneracje zacisków, czyli wymiana gumek ponieważ wcześniej nie było tych pierwszych(tych które powinny zgarniać bród z tłoczków, były tylko te co uszczelniają zacisk). wszystko poskładałem, pomalowałem i przyszła pora, żeby zamontować. i teraz pojawił się problem.....odpowietrzałem już to kilka razy zaczynając od najdalszego zacisku od pompy...kombinowałem nawet zaczynając i od pompy i na rożne sposoby...powietrza niby nie widać a klamka robi się twarda i to też tak nie do końca dopiero w połowie...o co chodzi??? czy to wina pompy?? wymieniałem też odpowietrznik pompy hamulcowej bo moto kiedyś chyba miało ładnego szlifa i odpowietrznik był tak zdarty, że go zaślepiło. Dodam jeszcze, że hamulce zrobiły mi się słabe w tamtym sezonie przy wymianie klocków i chciałem to teraz poprawić. Zaciski oczywiscie były bardzo dokładnie wyczyszczone i składane w warunkach czystszych jak operacje chirurgiczne..co wy na ten temat myślicie...proszę o pomoc

Awatar użytkownika
satanic
Posty: 1661
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:29
Motocykl: gumator 750
Lokalizacja: Poznań - Kołobrzeg

Re: hamulce k4

Nieprzeczytany post autor: satanic » 23 lut 2012, o 00:36

najlepiej poprowadzić dwa przewody od pompy po jednym do kazdego zacisku, bo podejrzewam, ze masz jeden z pompy, potem do zacisku i nastepny od zacisku do zacisku.

Awatar użytkownika
pawelcio18
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 7 sie 2011, o 14:21
Motocykl: gsxr 600 k4
Wymarzony motocykl: coś młodszego;)
Lokalizacja: Lublin

Re: hamulce k4

Nieprzeczytany post autor: pawelcio18 » 23 lut 2012, o 15:57

jest dokładnie tak jak mówisz...od pompy do prawego zacisku i dopiero od prawego zacisku do lewego zacisku...być może, podejrzewam też, że mogło zostać tam odrobinkę powietrza. Spróbuje zaraz się jeszcze tak pobawić, że odkręcę ten ostatni zacisk od lagi i opuszczę go do dołu, żeby był niżej od tego pierwszego...może to coś pomoże..

Awatar użytkownika
satanic
Posty: 1661
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:29
Motocykl: gumator 750
Lokalizacja: Poznań - Kołobrzeg

Re: hamulce k4

Nieprzeczytany post autor: satanic » 23 lut 2012, o 16:53

stalowe oploty zakladaj i bedzie latać :)

Awatar użytkownika
pawelcio18
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 7 sie 2011, o 14:21
Motocykl: gsxr 600 k4
Wymarzony motocykl: coś młodszego;)
Lokalizacja: Lublin

Re: hamulce k4

Nieprzeczytany post autor: pawelcio18 » 23 lut 2012, o 19:09

kurde to jeszcze jedno teraz...być może te przewody mi się powaliły jak wymieniałem te klocki, bo w sumie zaciski wisiały wtedy na przewodach i może to stało się całą przyczyną...bo od tamtej wymiany w zeszłym sezonie osłabły mi te hamulce...teraz jeszcze raz odpowietrzałem te hamulce ale nic to nie dało..klamka robi się twarda ale dopiero w połowie więc one nie są zapowietrzone tylko albo coś jest z pompką, że późno reaguje albo przewody...zauważyłem też to, że naciskając na klamkę czuć po przewodzie, że delikatnie puchnie gdy trzymam na nim rękę...i teraz na co bardziej obstawiacie...przewody czy pompka??? com?? A macie może namiary na gościa który zajmował by się dorabianiem takich przewodów z okolic lublina??

Awatar użytkownika
lucjan1336
Posty: 585
Rejestracja: 20 sie 2010, o 12:44
Motocykl: suzi gsx-r 600 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Tarnów

Re: hamulce k4

Nieprzeczytany post autor: lucjan1336 » 23 lut 2012, o 20:08

na serisach motocyklowych jest sporo juz gotowych dedykowanych oplotow, warto w to zainwestowac
Lucjan

Awatar użytkownika
pawelcio18
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 7 sie 2011, o 14:21
Motocykl: gsxr 600 k4
Wymarzony motocykl: coś młodszego;)
Lokalizacja: Lublin

Re: hamulce k4

Nieprzeczytany post autor: pawelcio18 » 23 lut 2012, o 22:10

Myślę, że nie długo kupię te przewody...dam znać co to pomogło ;)

ODPOWIEDZ