GSXR K9 1000 by KubusK

Pokaż swój sprzęt! Zdjęcia i opisy Waszych maszyn.
Regulamin forum
Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 30 lis 2016, o 11:04

mało się odzywałem bo w sumie nic się konkretnego nie działo, tym bardziej że czasu strasznie mało na wszystko a motocykl jest w garażu 70km od obecnego miejsca zamieszkania.

zmian część dalsza :)

kupiłem filtr powietrza (wcześniej był standardowy)
Obrazek
jeszcze nie wyczyszczony ale już niedługo będzie,
do kompletu zakupiony
-zestaw do czyszczenia i nasączania filtra pow.
-filtr oleju K&N
-olej motul 300V
-płyn chłodniczy motula Motocool
-płyn hamulcowy RBF

Czekam na wydech który zamówiłem, i jeśli przyjdzie cały to będę sprzedawał swój, jaki wydech ? :D Niespodzianka, wizualnie może się komuś podobać lub nie ważne że będzie ryczał. Jak tylko przyjdzie i go zamontuje i pokarzę.

W związku z tym że mam krótkie nogi... i popełniłem w poprzednim sezonie błąd jeśli chodzi o montaż strompgripów... - nie dosięgam prawie do nich kolanami....
zastnawiam się nad ich odklejeniem i przyklejeniem niżej, (być może z pocięciem ich) co sądzicie? boje się ze jak są już przezroczyste będą okropnie wyglądać jak je odkleję i przykleję ponownie
Szkoda mi w sumie kupować jeszcze jednej pary (250zł) i docinać ich dopiero, ale rozważę to.

W związku z tym że posiadam maszynę polerską, pasty i nawet udało mi się wejść w posiadanie ceramiki dla laików :D, myślę że jak będę miał więcej wolnego czasu to może bym Suzi wypolerował(raczej tylko delikatnie pastą finiszową albo tą jedną wcześniej i potem finiszową) i zabezpieczył. (to tylko plan - może nie wypalić w związku z brakiem czasu na zabawę)

Wydatków sporo kasy mało jak zwykle
na nowy sezon wpadnie również
- na 99% nowy kask - R-PHA 11 od HJC
- nowe rękawice - chyba wybór padnie na Dainese : 4 stroke long gloves albo tańsze Carbon D1 long gloves - czas pokaże.

Jak będzie wszystko już pozmieniane chciałbym zawitać do Carrego,
(przepraszam Carry że się ostatnio już nie odezwałem, robota mnie zjadła czasowo, finansowo i nie miałem głowy na myślenie o zabawie mam nadzieje że nie jesteś zły)

Powoli odkuwam się ze wszystkim, na spokojnie wszystko z czasem przyjdzie :)

O! wpadnie jeszcze nowe mocowanie tablicy rej, najtańsze z allegro nie wytrzymało hehehe.
Mam już zaprojektowane długo teraz muszę oddać projekt do wycięcia na wodzie/laserze z grubszej blachy i za grosze będzie składana tablica.

qubis

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: qubis » 30 lis 2016, o 11:15

Do polerowanie to radze tylko finiszową paste. Za cienki jest lakier na cating. Tzn mozesz użyć ale zabierzesz duża warstwę o tak ciekiego klaru.

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 30 lis 2016, o 11:21

qubis pisze:Do polerowanie to radze tylko finiszową paste. Za cienki jest lakier na cating. Tzn mozesz użyć ale zabierzesz duża warstwę o tak ciekiego klaru.
tak właśnie myślałem żeby zrobić tylko finiszową, w sumie nie jest jakoś bardzo porysowany czy coś, ale na pewno na da mu to drugą młodość wraz z ceramiką która na pewno zabezpieczy lakier, a pewnie zrobię więcej niż 1 warstwę dla utrwalenia zabezpieczenia i efektu

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 30 lis 2016, o 11:22

no i też trzeba się jednak dobrze znać na polerowaniu plastikowych owiewek aby sobie lakieru maszyną nie ściągnąć (przetopić) ;)
Co to stompgrip-ów to sądzę niestety że to nie realne tzn przynajmniej tak żeby jeszcze w miarę ładnie się prezentowały. proponowałbym może doklejenia foli bądź jakiś innych podobnych na wzór.

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 30 lis 2016, o 11:25

ToMsOn pisze:no i też trzeba się jednak dobrze znać na polerowaniu plastikowych owiewek aby sobie lakieru maszyną nie ściągnąć (przetopić) ;)
Co to stompgrip-ów to sądzę niestety że to nie realne tzn przynajmniej tak żeby jeszcze w miarę ładnie się prezentowały. proponowałbym może doklejenia foli bądź jakiś innych podobnych na wzór.
z przytopieniem raczej problemu nie będzie raczej bałem się o ranty, i wszystkie krzywizny by zrobić je po prostu ręcznie, (mam nawet takie małe pady chyba mają 3cm średnicy do polerowania mniejszych elementów
no wlaśnie wyszła lipa z tymi strompgripami :/ może jakieś tańsze podróby kupić i dokleić niżej ? (na ramie + na tych plastikach co mam oklejone carbonem) (zdjął bym tylko te małe strompy które są przyklejone obecnie na foli carbon)

poszukuje jeszcze tank pada bo mój się odkleja troche i chciałbym nowy kupić, jeszcze nie wiem jaki ani gdzie ani za ile :D może polecicie coś fajnego?

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 30 lis 2016, o 11:41

tak właśnie pomyślałem że jakiś eazi-grip albo są też takie same tylko z innym przeznaczeniem naklejki i z nich sobie dociąć :)
Mi osobiście zawsze podobały się tankpady z keiti maja sporo wzorów i nigdy złego słowa na nie nie powiem a w każdym moto je miałem u siebie lub motografix z tank pad z naklejkami na czaszę :D to wygląda mega i są również dobrze wykonane

qubis

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: qubis » 30 lis 2016, o 12:46

Ceramikę zawsze w dwuch warstwach. Nakladasz na jeden element i max po 10min wycierasz tylko szmatka idealnie czysta i z bardzo miękkiej mikrofibry bo inna zniw narobisz mikrorysek od chooja. Juz to przerabialem ;)

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 30 lis 2016, o 14:12

qubis pisze:Ceramikę zawsze w dwuch warstwach. Nakladasz na jeden element i max po 10min wycierasz tylko szmatka idealnie czysta i z bardzo miękkiej mikrofibry bo inna zniw narobisz mikrorysek od chooja. Juz to przerabialem ;)
każda rada mile widziana ! :D jak byś miał jeszcze jakieś to z chęcią je usłysze jak już przerabiałeś temat.

qubis

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: qubis » 30 lis 2016, o 15:07

Rada jest taka ze jak nie masz wprawy w polerowaniu to sie nie bierz bo przetrzesz na kantach albo przypalisz lakier. Albo chociaż urzywaj szlifierki oscylacyjnej. Moto dobrze umyj potem glinkowanie polerka od tłuszcanie. I ceramika. Wszytkie elementy nie polerowanie oklej taśma papierową

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 26 gru 2016, o 11:04

Obrazek
wpadł nowy wydech mocowany do seta kierowcy, stary pozostał na forum :)
oczywiście jak na złość pojawiło się coś "fajniejszego" według gustów dopiero po zakupie i montażu mojego obecnego hehehe, takie złośliwości.
poszukuje jeszcze nowej etykiety na wydech ta jest dość mocno zniszczona, lakier poodchodził itd raczej od "kerszera"

motocykl jest w trakcie polerowania :) niedługo koniec, potem jeszcze ceramika. niedługo pewnie wpadną fotki. Robię wszystko sam póki co efekt mnie bardzo zadowala w związku z tym, że robię to 1 raz.

qubis

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: qubis » 26 gru 2016, o 11:23

Jaką ceramikę wrzucasz?

Awatar użytkownika
xxxhitmenxxx
Nowy
Nowy
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2013, o 01:48
Motocykl: GSX-R 1000 L0
Wymarzony motocykl: już jest ;)
Imię: Łukasz
Skąd: Śląsk

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: xxxhitmenxxx » 27 gru 2016, o 14:39

KubusK pisze:Obrazek
wpadł nowy wydech mocowany do seta kierowcy, stary pozostał na forum :)
oczywiście jak na złość pojawiło się coś "fajniejszego" według gustów dopiero po zakupie i montażu mojego obecnego hehehe, takie złośliwości.
poszukuje jeszcze nowej etykiety na wydech ta jest dość mocno zniszczona, lakier poodchodził itd raczej od "kerszera"

motocykl jest w trakcie polerowania :) niedługo koniec, potem jeszcze ceramika. niedługo pewnie wpadną fotki. Robię wszystko sam póki co efekt mnie bardzo zadowala w związku z tym, że robię to 1 raz.
Teraz dopiero narobimy na Ząbkach hałasu :D nagraj filmik jak to chodzi, bo do wiosny nie wytrzymam z ciekawości :D hihi

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 28 gru 2016, o 16:09

qubis pisze:Jaką ceramikę wrzucasz?
Si3D od nanolex

a hałasu narobimy :D nagranie będzie na pewno ale jeszcze musi poczekać aż ukończę wcześniej zaczęte plany :)

Awatar użytkownika
ManiekMamWyjebane
Posty: 126
Rejestracja: 23 lis 2016, o 13:54
Motocykl: GSX-R 1000 K4
Imię: Mariusz
Skąd: Kutno
Lokalizacja: Kutno

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: ManiekMamWyjebane » 28 gru 2016, o 17:01

wydeszek spoko sie prezentuje ogólnie spoko moto

qubis

Re: GSXR K9 1000 by KubusK

Nieprzeczytany post autor: qubis » 28 gru 2016, o 17:39

KubusK pisze:
qubis pisze:Jaką ceramikę wrzucasz?
Si3D od nanolex

a hałasu narobimy :D nagranie będzie na pewno ale jeszcze musi poczekać aż ukończę wcześniej zaczęte plany :)
Z ceramiki badzie pan zadowolony;)

ODPOWIEDZ