Gixxer 750 K8 BLACK

Pokaż swój sprzęt! Zdjęcia i opisy Waszych maszyn.
Regulamin forum
Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 13 maja 2017, o 21:04

Pierwszygixerk1 pisze:Ale o co chodzi ? Że zlikwidowałeś rezerwę z licznika? Ale super :lol: ;)
Nie wiem czy Ty tak na serio, czy udajesz głupa ale odpowiem :lol:
Chodzi o zmianę koloru podświetlenia licznika z czerwonego na biały. Rezerwa i CHECK świeciły się bo nie był podpięty zbiornik.

Tutaj porównanie każdego stopnia świecenia. Wydaje mi się, że świeci trochę ciemniej niż czerwony, ale przynajmniej nie wali po oczach.
zegary.jpg
Napisałem mały poradnik a propos zmiany koloru, gdyby ktoś też chciał się pobawić.
Poradnik

Ponad to mam na sprzedaż trochę gratów, które wymontowałem z gixa (wszystko co na fotce):
20170513_192704.jpg
-Tłumik końcowy, ma jakieś ryski ale nie w metalu tylko na powierzchni, raczej do wyczyszczenia
-Silniczek EXUP, jak go wymontowywałem był sprawny, razem z linkami i mocowaniami + jakieś śrubki
-Oryginalną klamkę sprzęgła
TwisterGSXR pisze:Jest jakaś regulacja natężenia podświetlenia zegarów ? Jestem nowy gixach...

Jakie żarówki są w gixach ? pozycje w5w(?) i halogen jaki ?
Jeśli dobrze kojarzę to dopiero od K8 można zmienić natężenie podświetlenia, na zdjęciach wyżej możesz zobaczyć. Wybiera się tą opcje tak jak Trip 1 i 2 i zmienia drugim przyciskiem.
Co do żarówek to wszystko masz w serwisówce do swojego moto, w każdym może być inaczej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
krzysieklw1980
Posty: 171
Rejestracja: 7 sty 2015, o 19:51
Motocykl: GSX-R 600 K9
Wymarzony motocykl: gsxr
Imię: Mam
Skąd: Płock

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: krzysieklw1980 » 14 maja 2017, o 07:14

Wg mnie natężenie jest w sam raz.
Taki kolor jest w litrowym k8 oryginalnie a w 600 i 750 dali ten czerwony który w nocy wali po oczach jak spawarka.
Trochę roboty z tym jest ale efekt końcowy to rekompensuje.

Pierwszygixerk1
Posty: 99
Rejestracja: 21 lut 2015, o 15:46
Motocykl: suzuki gsx k5 600
Wymarzony motocykl: jest
Imię: Zenek
Skąd: KMY

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: Pierwszygixerk1 » 14 maja 2017, o 21:46

No oczywiście że głupa :) Widzę,widzę zajebiście to wgląda dodatkowe fotki nie potrzebne :) a moto to już w ogóle super, bardzo mi się podoba ten model
Obrazek

Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 7 lip 2017, o 19:48

Dawno nie było aktualizacji, bo sesja i trochę spraw na głowie zabierały dużo czasu. Jednak nareszcie znalazłem go troche, żeby coś naskrobać. Przez ten czas dużo się działo i może tego nie widać, ale dużo się zmieniło.

Na początku czerwca do moto wpadł filtr powietrza BMC, więc całość była już gotowa do strojenia. Umówiłem się z Carrym i Przemkiem Badowskim. Gix został wystrojony na hamowni, praktycznie na całym zakresie obrotów i TPS zostało odjęte paliwo. Oprócz tego Carry zrobił: obniżenie temp. wiatraka o 5C, TRE, utwardzenie amora, wyłączenie immo, wyłączenie PAIR'a. Piszę to już ponad miesiąc później więc mogę opisać wrażenia. Ogólnie moto jest dużo żwawsze, nie ma żadnych problemów, spalanie spadło (da się zejść do 5l/100km przy przepisowej jeździe :lol: ), nie szarpie podczas jazdy na niskich obrotach no i w gixie obudził się mały szatan :twisted: ) Jestem bardzo zadowolony i jak najbardziej polecam. Bardzo mili i pozytywni ludzie :) Jak dobrze pamiętam po pierwszym pomiarze gix miał 120KM na kole.
Tu końcowy wykres:Obrazek
Odnośnie szatana to po strojeniu moto zaczęło walić ogniem jak głupie :D , przy każdym odpuszczeniu gazu na wyższych obrotach. Koledzy się nawet śmieją, że nie muszę hamulca naciskać, bo po strzałach wiedzą kiedy zwalniać i hamować :lol: Z takiego krótkiego Akrapa płomień sięga czasem aż za koło. Screen z filmiku: Obrazek
Z tego jestem bardzo zadowolony, bo efekt zajebisty, którego się nie spodziewałem, przed strojeniem tego nie było.

Oprócz tego po pewnym czasie zaczęła ciec lewa laga, więc trzeba było wymienić uszczelniacze. Zdecydowałem się na Vesrach, często stosowane na pierwszy montaż i olej Motul 7.5w i póki co jestem zadowolony, jest delikatnie twardziej, wcześniej dobijał mi przód na max napięciu wstępnym. Dodatkowo przy okazji dłubania przy moto wymieniłem olej na Motul 7100 10w40 oraz płyn chłodniczy również Motula.

Poza tym do gixa wpadły crashpady osi i rolki pod podnośnik. Wszystko to samoróbki, wytoczył mi je znajomy. Porządna robota, już nie jedno moto uratowały. Do samego podnośnika dorobił mi mocowania pod rolki. Widać je na pierwszej fotce poniżej.

Czas na kilka fotek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnie dwie fotki zrobione są przez Gabryiela na Słonnych.
Ktoś mógłby mi powiedzieć czy pozycja na ostatniej fotce jest prawidłowa, czy trzeba coś poprawić?

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 7 lip 2017, o 20:20

Pozycja jest zła. Powinieneś tułowiem być skierowany w stronę asfaltu czy też w tym samym kierunku co moto inaczej mówiąc, a nie robić kontrę.
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: kwas » 7 lip 2017, o 22:36

Nie do końca bym sie zgodził że takie walenie ogniem to dobry obiaw. Ciekawe ile akrap to wytrzyma zanim sie rozjebie na nitach
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 7 lip 2017, o 22:45

Pozycja nie jest zla tylko dziwnie to wyglada w miejscu gdzie jedzie sie prosto. Minimalnie jeszcze obrecz barkowa do zewnatrz.

mkr
Posty: 69
Rejestracja: 23 gru 2014, o 12:16
Motocykl: L0
Imię: Grzesiek
Skąd: R-m

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: mkr » 8 lip 2017, o 07:51

Tak jak myślałem, że 750 po strojeniu wypluje około 120KM na kole. Ja Cerremu wysyłałem ECU i po pierwszym dniu też waliło ogniem po drugim wypadzie już sie uspokoiło i walnie z komina tylko po odjęciu gazu z wysokich obrotów bo wcześniej to nawet po wrzucaniu biegu do góry potrafiło jeb**ć. Moto to samo i Akrap.

Awatar użytkownika
jozek726
Posty: 620
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 14:04
Motocykl: K8 750 :)
Imię: Łukasz
Skąd: GCH

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: jozek726 » 27 gru 2017, o 15:08

ja się właśnie zastanawiam czy nie zmontować tego krótkiego akrapa , na chwile obecną mam tego długiego ;)

Awatar użytkownika
michal96
Posty: 321
Rejestracja: 20 mar 2017, o 15:34
Motocykl: gsxr 1000 k3
Wymarzony motocykl: nwm
Imię: michal
Skąd: Lipsko

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: michal96 » 4 sty 2018, o 14:44

Krotki fajnie wyglada fajnie ale jest pewnie mega glosny :p

Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 4 sty 2018, o 16:29

Józek nie masz się co zastanawiać, tylko sprzedać co masz i brać krótkiego. Jak dla mnie idealny wydech do tego moto pod względem wyglądu i dźwięku. Dźwięk jest niesamowity, odpowiednio głośny, podczas jazdy sam słyszę przyjemne wycie, za to wszyscy na około już mówią, że drze jape konkretnie. Na niskich obrotach mruczy basikiem ale na wysokich to już inna bajka, typowy ścig. Chociaż pod względem głośności i tak nie przebije mojego bandita z ixilem :lol: Cały sezon przejeździłem, nie raz policja zwracała uwagę, żeby robić mniejszy terror w nocy, ale dowód nadal mam, więc raczej jest git.

Awatar użytkownika
jozek726
Posty: 620
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 14:04
Motocykl: K8 750 :)
Imię: Łukasz
Skąd: GCH

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: jozek726 » 4 sty 2018, o 17:17

MrTrash pisze:Józek nie masz się co zastanawiać, tylko sprzedać co masz i brać krótkiego. Jak dla mnie idealny wydech do tego moto pod względem wyglądu i dźwięku. Dźwięk jest niesamowity, odpowiednio głośny, podczas jazdy sam słyszę przyjemne wycie, za to wszyscy na około już mówią, że drze jape konkretnie. Na niskich obrotach mruczy basikiem ale na wysokich to już inna bajka, typowy ścig. Chociaż pod względem głośności i tak nie przebije mojego bandita z ixilem :lol: Cały sezon przejeździłem, nie raz policja zwracała uwagę, żeby robić mniejszy terror w nocy, ale dowód nadal mam, więc raczej jest git.
Właśnie takiego potwierdzenia potrzebowałem, że warto brać :) cena jak za nowy też nie jest jakoś mega wygórowana :)

Awatar użytkownika
Westbam
Posty: 381
Rejestracja: 26 mar 2017, o 22:49
Motocykl: GSXR K8 750
Wymarzony motocykl: Myślę... ZX10R 2012?
Imię: Damian
Skąd: Olkusz

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: Westbam » 5 sty 2018, o 06:35

Też mnie akrap krótki ciągnie - ale jeszcze swojego IXIL'a sprawdzę jak chodzi bez DB killerów :)
ewentualnie fajną opcja jest krótki TwoBrothers

Awatar użytkownika
chudy21
Posty: 550
Rejestracja: 8 cze 2015, o 18:58
Motocykl: Dzikser 750 k4
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Albert
Skąd: ddz

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: chudy21 » 5 sty 2018, o 11:53

Westbam pisze:Też mnie akrap krótki ciągnie - ale jeszcze swojego IXIL'a sprawdzę jak chodzi bez DB killerów :)
ewentualnie fajną opcja jest krótki TwoBrothers
bierz krótkiego tb,to sieje rozpierdol :D
"Życie jest jak gówno na kole - raz jesteś na górze raz na dole"

Awatar użytkownika
michal96
Posty: 321
Rejestracja: 20 mar 2017, o 15:34
Motocykl: gsxr 1000 k3
Wymarzony motocykl: nwm
Imię: michal
Skąd: Lipsko

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: michal96 » 6 sty 2018, o 00:08

Na jazde na krotkie odleglosci okej ale na trase czacha dymi :p ja mam pelny arrow ale dlugi komin to jest okej basowo i nie za glosno. Kiedys w f2ce mialem Sebringa dlugiego to ryl banke ladnie :d byl lepszy bas niz na tym co mam w gixie

ODPOWIEDZ