Kawa ZX10r Niger by Qubis

Pokaż swój sprzęt! Zdjęcia i opisy Waszych maszyn.
Regulamin forum
Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
qubis

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: qubis » 23 maja 2017, o 20:14

Rocznikowo jest to model 08. A data pierwszej rejestracji to lipiec 09
Jeśli chodzi o dodatki puiga to miał być korek wlewu oleju ale złoty kolor ponoć przypomina kolor kupy także kupa wyszła z puiga :lol: i korek jest Evo techa a reszta będzie od KM Racing :P

A jak znajdę czas to oczywiście będzie porządna polerka i albo ceramika albo wyprubuje twardy wosk FinishKare 1000P co by błyszczeć w niedzielę przed kapliczką :lol:

Pierwszygixerk1
Posty: 99
Rejestracja: 21 lut 2015, o 15:46
Motocykl: suzuki gsx k5 600
Wymarzony motocykl: jest
Imię: Zenek
Skąd: KMY

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: Pierwszygixerk1 » 23 maja 2017, o 20:27

Co Wy tak z tymi kawami? :) Aż taki skur..yn w tym drzemie ? Serca wam staną od tej kofeiny ;) Ale sprzęt spoko 8-)
Obrazek

norbertsv650
Posty: 74
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 21:23
Motocykl: Suzuki SV 650
Wymarzony motocykl: Suzuki SV 1000
Imię: Norbert
Skąd: Kuj-pomorskie

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: norbertsv650 » 23 maja 2017, o 20:51

to z niemiec, jakby była z usa, to tam nikt grosza nie szczędzi... bieda...

qubis

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: qubis » 23 maja 2017, o 20:56

norbertsv650 pisze:to z niemiec, jakby była z usa, to tam nikt grosza nie szczędzi... bieda...
Niemiec płakał jak oddawał :lol: :lol: ... Pewnie ze szczęścia :lol: no i pewnie nawet wujka z USA nie miał. Jest tylko końcówka acrapa decata bodisa filtr kN jakieś stomp gripy a tak bieda w chooj

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: kwas » 23 maja 2017, o 21:57

qubis pisze:
norbertsv650 pisze:to z niemiec, jakby była z usa, to tam nikt grosza nie szczędzi... bieda...
Niemiec płakał jak oddawał :lol: :lol: ... Pewnie ze szczęścia :lol: no i pewnie nawet wujka z USA nie miał. Jest tylko końcówka acrapa decata bodisa filtr kN jakieś stomp gripy a tak bieda w chooj

A jak za sterami w porównaniu do k9 ?
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

qubis

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: qubis » 23 maja 2017, o 21:59

Michał, powiem Ci ze każdy straszył że kawa ma bardziej sportową pozycje ale jakoś tego nie odczułem. Jest na pewno szytywniejsza od k9

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: kwas » 23 maja 2017, o 22:17

qubis pisze:Michał, powiem Ci ze każdy straszył że kawa ma bardziej sportową pozycje ale jakoś tego nie odczułem. Jest na pewno szytywniejsza od k9

A jak hamowanie i klamka ? Bo w k8 750 tragedia hamulce były majak k9 wypada w porównaniu do kawy?
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

qubis

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: qubis » 23 maja 2017, o 22:22

Hebel w porównaniu do K9 to zyleta. O mało nie położyłem kawy jak bym ją oglądać bo potraktowałem klamkę hamulca jak Suzuki heheh

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 24 maja 2017, o 10:33

no ładnie żeście się rzucili na te kawy, ale sam w kwocie do 30 tyś nie wiem czy nie przemyślałbym mocno zakupu takiej kawy ciekawe jak to jeździ ogólnie, podobno dół ma słaby i trzeba wysoko kręcić bo i biegi bardzo długie. a o heblach w suzuki to już nie chce nic słyszeć ani czytać hahahahaha to jakieś nieporozumienie jest.

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 24 maja 2017, o 10:53

problem tego modelu jest taki że sporo osób ma zwykły przelotowy wygar a wtedy ten dół faktycznie jakby o 2-3tyś obr ojebany. Exup musi być a niestety tylko akrap takie dedykowane do niego robi. No albo strojenie przymusowe aby odzyskać ten stracony dół. Tak czy siak Maciek ten model nie ma znowu takiego słabego dołu chociaż znowu jakbyś go porównał do k56 to wiadomo że na dole odczujesz tą różnice. Porównując kawę do innych nowych maszyn jest podobnie a znowu jak sam wiesz te nieco już bardziej "wiekowe" 01-06 miały zdecydowanie lepsze doły i to się tyczy tak naprawdę każdej marki :)
znowu góra jest naprawdę mocna :mrgreen: Nie dlatego że mam ale sam uważam że ten model jest naprawdę udany i dobrze się jeździ.

Kubis sam przyznał że był zaskoczony jak się jeździ i że prowadzi mu się zdecydowanie lepiej jak k9 (jakby szła po szynach)
pojeździ trochę dłużej to pewnie zda relację bardziej obszerną z porównań ;)

qubis

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: qubis » 24 maja 2017, o 11:07

Czy ja wiem z tym dołem żeby byl słaby... Na zapchanym na maksa filtrem był mocniejszy niż w k9. Ale tak jak Tomek mówi musi być exup. Zobaczymy jak sobie poradzi gdy dostanie więcej tlenu. Akurat dobrze mi porównywać k5 k9 i kawę bo jeździłem lub tez :lol: jeżdżę na wszystkich tych modelach. Co do prowadzenia to faktycznie kawa bije wszytko na czym siedziałem

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 24 maja 2017, o 12:16

no to fajnie fajnie dobrze wiedzieć, jak kiedyś przyjdzie mi zmieniać moją cudną suczkę to będę miał na uwadze kawusie, moj kumpel miał taką ale dał sie przejechać dla kumpla i poszła w drzazgi dosłownie, potem kupił nastepna generacje też był zachwycony ale zatarł silnik a teraz kupił bmw i mowi że petarda z dołu lepiej ciagnie niż kawa no ale to wszyscy wiedza że bmw ma mocne silniki.

qubis

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: qubis » 24 maja 2017, o 12:53

Jak by mnie było stać na Bawarie to też pewnie bym kupił ale cóż zrobić gdy się nie ma rodziny w USA

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 24 maja 2017, o 13:17

eee tam qubis tu przynajmniej bedziesz miał trwały i bezawaryjny sprzet, a bmw wszyscy wiedza jak jest, znajomy kupił 2014 na tor przebieg 8 tys silnik nic nie dłubał specjalnie i po 4tym speeddayu skrzynia kaput.

qubis

Re: Kawa ZX10r Niger by Qubis

Nieprzeczytany post autor: qubis » 24 maja 2017, o 13:30

U mnie każdy piec będzie trwały bo jeżdżę jak placek hahaha. A jeśli padnie to z nudów albo że śmiechu :lol:

ODPOWIEDZ