Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Pokaż swój sprzęt! Zdjęcia i opisy Waszych maszyn.
Regulamin forum
Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 18 mar 2015, o 20:12

Mi potrzebny bardzo bo mnie na Poznań nie wpuszczą do jazdy na codziennie nie potrzebny heheh

Awatar użytkownika
Mody
Posty: 447
Rejestracja: 10 lut 2012, o 13:42
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: Już jest
Imię: Mateusz
Skąd: Tarnowskie Góry
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: Mody » 19 mar 2015, o 00:32

I tak Cie na poznań nie wpuszczą :D w sumie jeszcze chwila i nikogo nie wpuszczą chyba, że pracujesz na spycharce i pomożesz w rozbiórce xD db-kiler jest dla dziewczyn :mrgreen:
Romet ogar 205 >> Enduro 50 >> Romet Z125 >> GSX-R 600 SRAD >> GSX-R 1000 K1 >> GSX-R 1000 K5
Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/VantagePL

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 19 mar 2015, o 08:00

jeszcze w tym roku wpuszczą :) a db kiler może i dla dziewczyn sam nie będę używał ale dobrze wozić w zadupku bo jak się trafi upierdliwy psiarz to zawsze można uprosić mandat i na szybko założyć db kiler i uninknąć mandatu czy zabrania dowodu. chociaż jeżdżę już 7 rok czy 6 i nie zabrali mi jeszcze ani razu hehee

wczoraj dojechała do mnie gumka na przód metzelerek racetec k3
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
sarah5
Posty: 803
Rejestracja: 21 cze 2012, o 09:45
Motocykl: GSX-R 600 K6
Wymarzony motocykl: GSX-R 750 K8
Imię: Paulina
Skąd: Lbn

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: sarah5 » 19 mar 2015, o 09:26

mmmm pyszny sprzęt :D
...piękne jest to, co przyjemne dla wzroku i słuchu...

Awatar użytkownika
Kosa
Nowy
Nowy
Posty: 40
Rejestracja: 16 mar 2015, o 21:59
Motocykl: 600 K8
Wymarzony motocykl: 600 K8
Imię: Kasia
Skąd: Śląsk

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: Kosa » 19 mar 2015, o 20:46

Moto konkret, te paski na felgach mają super odcień. Ja bym nie malowała tych felg.
Gratuluje szpeja! Wydech robi robotę. Teraz nic tylko cieszyć się z jazdy :)
Pozdro :D
Dziękuję za uwagę! :)

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 20 mar 2015, o 08:21

Wczoraj zrobiłem pierwsze 50km :) jest moc przy 260km/h na nierównej drodze przód ciągle w górze i nonstop łapie lekkie shimmy hehe trochę masakra :)

pogrzebałem też przy moto, zamontowałem rejestracje ;) wymieniłem olej, płyn chłodniczy, wyjąłem filterek K&N do umycia, i porozbierałem trochę moto, a dzisiaj sprawdzenie luzów zaworowych, wymiana świec programowanie nowego kluczyka :) i jeszcze dużo różnych pierdółek do roboty hehehe yeeeaaa I like it :D aa i przy okazji usunę system pair, podobno lepiej szybciej moto dopala mieszankę tyle że nie strzela wtedy z wydechu podobno aa i mocy niby przybywa hahah :) :mrgreen:

rejestracje trzeba trochę podnieść wyżej bo teraz zbyt stabilnie jest hehehe i za bardzo widoczna :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Akum
Posty: 1228
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:29
Motocykl: 1000 L1

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: Akum » 20 mar 2015, o 09:22

Pair niema zadnego wplywu na spalanie mieszanki ani na moc. Jedynie przestanie ci strzelac

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 20 mar 2015, o 13:35

no nie wiem tak mi powiedział kolega co nie dość że zajmuje sie naprawą i chiptuningiem aut, do tego zmodził wiele gixów stroił itp, powtarzam jego słowa ale faktycznie tak jak napisales powiedzial ze przestanie strzelac :( a szkoda bo fajnie strzela jak schodzi z obrotow, ale ten cały PAIR to chyba chodzi głównie o ekologię tak? i on za bardzo silnikowi do pracy nie jest potrzebny dobrze kombinuje?
i czy oprocz strzelania to coś daje? bo te strzelanie to fajne jest :D

Akum
Posty: 1228
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:29
Motocykl: 1000 L1

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: Akum » 21 mar 2015, o 07:02

No to skoro taki tuner Ci gada ze pair ma wplyw na moc motocykla to ja juz napewno bym mu sprzeta nie dawal do strojenia. Pair to tylko i wglacznie wymog ekologii, on silnikowi do niczego tak naprawde nie jest potrzebny, a do strojenia sie go usuwa zeby miec czysty odczyt afr i tylko dlatego, niema zadnego wplywu na pracr silnika sam e sobie

Awatar użytkownika
Pająkhc
Posty: 1321
Rejestracja: 12 cze 2013, o 19:27
Motocykl: gsx r 600
Wymarzony motocykl: gsx 1000r
Lokalizacja: Nowy sącz

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: Pająkhc » 21 mar 2015, o 07:36

Maćku z akumiastym sie nie dyskutuje jak tak mówi to tak jest ;) sprawdź co jest przyczyną tych szimi :?
TY MI SYNU NIE PIERDOL MASZYNA MA HULAĆ !!!

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 21 mar 2015, o 09:15

Akum dzięki wczoraj posiedziałem troche czasu poczytałem o tym pair i stwierdziłem ze faktycznie nie może mieć wpływu na moc więc po prostu zostawiłem jak jest bo lubię jak strzela w wydech.
do tych shimmy to nie jest z niczego po prostu jest skurczyb strasznie lekki i nonstop wyrywa do przodu do tego nierówna droga ciągle jakieś hopki itp i przód po każdym podskoku jak ląduje to łapie delikatne shimmy, no ale wystarczy pooglądać wyścigi TT im też wiecznie kierownica rzuca a amor to tłumi. Moto idzie prosto jak strzała wszystko jest ok tak mi się wydaje ale jeszcze mało jeździłem dopiero 50km ale najwiecej jechalem 270 i moto szło elegancko.

wczoraj sprawdziłem zaworki wszystkie w normie, sprawdzilem ile wysunięty jest napinacz rozrządu, wymieniłem świece poskładałem do kupy wszystko a tu dupa, coś za słabo zapiąłem wtyczke od cewkofajki i się wypieła przez to nie palił na jeden gar ehhh, i dziś znowu rozbierać airboxa a wyjęcie go to jakas masakra. poza tym fajne te suzuki do grzebania proste i przyjemne dobry dostęp do wszystkiego podobuje mi się :D
Obrazek

Awatar użytkownika
woznyman
Posty: 573
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:32
Motocykl: trzi ćwierci
Wymarzony motocykl: desmo
Imię: Rafał
Skąd: zewsząd

Nieprzeczytany post autor: woznyman » 21 mar 2015, o 09:27

Coś chyba trochę chłopaki zbłądziliście.

1. Zmiana temperatury w układzie wydechowym zawsze powoduje zmianę prędkości spalin. Prędkość spalin jest istotna.

2. Dodatkowy zawór będzie powodował raczej zaburzenia przepływu gazów wylotowych, choć tu specjalnie upierał się nie będę.

3. Zawór sterowany jest przez sterownik silnika, który w tym samym momencie zubaża mieszankę - kto się odważy powiedzieć, że to nie ma wpływu na moc?

4. I takie moje - jeszcze w żadnym pojeździe o napędzie spalinowym nie zdążyło mi się żeby rozwiązania ekologiczne pozostawały bez wpływu na moc i na pewno nie pozytywny

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 21 mar 2015, o 10:06

to znowu trochę mi namieszałeś, dzisiaj muszę jeszcze raz wywalić airboxa więc mogę wywalić ten PAIR ale w sumie mocy mi nie brakuje, a przestanie strzelać a fajna sprawa jak schodzi z obrotów i sobie piardnie :D

Akum
Posty: 1228
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:29
Motocykl: 1000 L1

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: Akum » 21 mar 2015, o 10:15

Mierzyles kiedys temperatury egr wydechu bez i z pairem? Ja tak i sa one bardzp nieznaczne. Po drugie zwiekszajac predkosc wylotu spalin bez modyfikacji map tylko oslabiasz silnik. Pair po drugie nie jest zadnym zaworem w ukladzie wydechowym wiec on w zaden sposon nie ogranicza przeplywu spalin. Ja analizowalem juz nie jeden sterownkk w gixach i ich mapowania i nigdy sie nie spotkalem zeby otwarcie paira mialy jakikolwiek wplyw na zubozanie\wzbogacanie mieszanki, wiec niewiem skad to wziales.jedz na hamownie zmierz przed i po zdjeciu pair i sam zobaczysz

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 1492
Rejestracja: 11 sie 2013, o 20:10
Motocykl: KAWA Z 1000
Wymarzony motocykl: juz były
Imię: Robert
Skąd: lubelskie
Lokalizacja: wojciechów lubelskie

Re: Nowy nabytek GSX-R 1000 K5

Nieprzeczytany post autor: dziadek » 21 mar 2015, o 10:21

teoria teorią mysle ze tu liczy sie praktyka skoro Akum pisze ze jest tak jak jest i dzieje sie to co sie dzieje mysle ze wie co pisze nie jednego sprzeta zrobił i nie jednego stestował ba oczywiscie nie reklamuje go ale czasem warto posłuchac kogos kto ma doswiadczenie w tym co pisze a nie tylko w tym co czyta , moje zdanie takie skoro ci to nie przeszkadza wrecz ci pasuje to strzelanie w komin to zostaw to jak jest i tyle poco drazyc temat no chyba ze chcesz byc pewny i sprawdzic dla siebie to wal na hamownie i test . pozdrawiam wszystkich obczytanych nie praktykujacych ;)

ODPOWIEDZ