Jak odpowietrzyć sprzęgło oraz uzupełnić olej w sprzegle

Wszystko o GSX 1300R Hayabusa, GSX-R1100 itd.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
chudini1967
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 19:05
Motocykl: suzuki gsxr-1100
Wymarzony motocykl: yaha r1

Jak odpowietrzyć sprzęgło oraz uzupełnić olej w sprzegle

Nieprzeczytany post autor: chudini1967 » 27 kwie 2013, o 19:25

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pewien problem. Podczas jazdy gdy dodałem gazu motorek wkręca się na obroty ale nie chce jechać. Zobaczyłem że w okienku przy dźwigni od sprzęgła nie ma oleju. Odkręciłem pokrywkę i sucho. Panowie jak wymienić olej i odpowietrzyć układ. Myślę, że brak oleju, to może być problem dlaczego moto nie chce jechać. Informacyjnie posiadam suzuki gsxr 1100 1993 r ale już chłodzony cieczą. Jestem nowy w temacie, sprawa może być banalna ale nie wiem jak sie zabrać więc wolę zapytać :)

Awatar użytkownika
MichalBurnout
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2010, o 16:27
Motocykl: GSXR 600 SRAD STUNT
Wymarzony motocykl: Już jest? :P
Lokalizacja: Działdowo/Mława

Re: Jak odpowietrzyć sprzęgło oraz uzupełnić olej w sprzegle

Nieprzeczytany post autor: MichalBurnout » 28 kwie 2013, o 15:42

Pewnie odpowietrza się podobnie jak zaciski hamulcowe, przy wyprzęgniku czy jak tam to się nazywa powinno być odpowietrzenie, ściągnij serwisówkę do swojego moto i tam będzie napisane dokładnie co i jak. Tak na szybko z google masz: http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=23&t=6129

Ja to rozumiem tak, że jak jest za mało oleju w sprzęgle hydraulicznym to chyba nie można biegu wrzucić bo sprzęgło "ciągnie", nie wyprzęga do końca czyli teoretyczni jak je puścisz to powinien przyspieszać, chyba ze sprzęgło zapowietrzone?
Jeśli pędzisz z prędkością 299 km/h, to co widzisz przed sobą jest już historią...

ODPOWIEDZ