Made in China - akcesoria do motocykla...

Recenzje i opinie na temat wyposażenia motocykla i motocyklisty.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: bet » 23 lut 2016, o 16:54

faza20 pisze:Jak kupujesz u Chińczyka to większość paczek (a właściwie wszystkie jakie widziałem) są wysyłane z dopiskiem gift i deklarowaną wartością 1$. W takim przypadku cła czy VATu nie dokładają ale mogą wyrywkowo sprawdzić jaka jest zawartość przesyłki i wtedy ją wycenią a kupujący będzie musiał opłacić to u kuriera czy listonosza przy odbiorze przesyłki. Jak nie opłacisz to listonosz Ci nie da paczki.
Mówisz o przesyłką pocztą polską. Nie wiem kiedy widziałeś ale wraz z zmianami ustaw w zeszłym roku, coraz częściej proszą o skan potwierdzenia płatności. Jeśli go nie przedstawisz, nie otrzymasz paczki, jeśli przedstawisz - wiadomo że wartość jest taka jaką realną płaciłeś. Kiedyś bardzo rzadko urzad celny prosił o potwierdzenie płatności, ale od zeszłego roku już bardzo często. Niestety nie ma też zasady co do "ryzyka" odnośnie danej paczki - to że jest mała, wcale nie oznacza że nie poproszą o potwierdzenie bo przecież może to być całkiem nie tania podróbka iphona. No i te wszelkie deklaracje, wiadomo wysyłasz z oświadczeniem pod rygorem odpowiedzialności. Najgorsze wałki jakie znam sprzed kilku miesięcy gdy chińczyk deklaruje na paczce 15 dolców, ktoś wysłał skan z paypala innej płatności, urząd celny przyjął dokumenty po czym otworzył paczkę a tam byłą chińska faktura już na realną wartość (częsta praktyka chinoli - na deklaracji gift i 15 dolców, w środku realna faktura) i tutaj już klocki są naprawdę spore

Awatar użytkownika
faza20
Posty: 562
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 10:40
Motocykl: MT-09
Wymarzony motocykl: Multistrada Pikes Peak
Imię: Rafał
Skąd: Gdańsk

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: faza20 » 23 lut 2016, o 17:02

Z Aliexpress zamawiałem kilka razy w zeszłym roku, zawsze, dostawa zawsze była pocztą i nigdy nie pytali mnie o potwierdzenie płatności, w tym roku nie wiem, może coś się zmieniło a może po prostu miałem farta.
Obrazek

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: bet » 23 lut 2016, o 17:08

faza20 pisze:Z Aliexpress zamawiałem kilka razy w zeszłym roku, zawsze, dostawa zawsze była pocztą i nigdy nie pytali mnie o potwierdzenie płatności, w tym roku nie wiem, może coś się zmieniło a może po prostu miałem farta.
Tak jak mówie, nie dotyczy każdej paczki ale warto to mieć na uwadze bo od zeszłego kontrole paczek się wzmożyły. Nie oszukujmy się, urząd skarbowy też głupi nie jest, każda paczka ma 15 dolców deklaracji i 'gift' więc musieli coś z tym zrobić

Awatar użytkownika
Robert79
Posty: 685
Rejestracja: 11 paź 2012, o 07:37
Motocykl: GSX-R 600 K4
Lokalizacja: Śląsk

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: Robert79 » 23 lut 2016, o 17:09

1000 pisze:http://www.aliexpress.com/item/EG-008-S ... 89ed74b2e6

Też o tym myślałem, zastanawiam sie czy na torze, przy bardzo silnych złożeniach ta osłona altka nie bedzie za bardzo wystawała... Jak myślicie?
No właśnie o to chodzi mi potrzebne są na tor zresztą po lataniu wokół komina też się przydadzą. Kuźwa muszę rozeznać temat i chyba je zamówię.
Nawet najgorsza bestia ma odrobinę litości. Ja nie mam litości, więc nie jestem bestią.

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: kwas » 23 lut 2016, o 20:48

bet pisze:
faza20 pisze:Jak kupujesz u Chińczyka to większość paczek (a właściwie wszystkie jakie widziałem) są wysyłane z dopiskiem gift i deklarowaną wartością 1$. W takim przypadku cła czy VATu nie dokładają ale mogą wyrywkowo sprawdzić jaka jest zawartość przesyłki i wtedy ją wycenią a kupujący będzie musiał opłacić to u kuriera czy listonosza przy odbiorze przesyłki. Jak nie opłacisz to listonosz Ci nie da paczki.
Mówisz o przesyłką pocztą polską. Nie wiem kiedy widziałeś ale wraz z zmianami ustaw w zeszłym roku, coraz częściej proszą o skan potwierdzenia płatności. Jeśli go nie przedstawisz, nie otrzymasz paczki, jeśli przedstawisz - wiadomo że wartość jest taka jaką realną płaciłeś. Kiedyś bardzo rzadko urzad celny prosił o potwierdzenie płatności, ale od zeszłego roku już bardzo często. Niestety nie ma też zasady co do "ryzyka" odnośnie danej paczki - to że jest mała, wcale nie oznacza że nie poproszą o potwierdzenie bo przecież może to być całkiem nie tania podróbka iphona. No i te wszelkie deklaracje, wiadomo wysyłasz z oświadczeniem pod rygorem odpowiedzialności. Najgorsze wałki jakie znam sprzed kilku miesięcy gdy chińczyk deklaruje na paczce 15 dolców, ktoś wysłał skan z paypala innej płatności, urząd celny przyjął dokumenty po czym otworzył paczkę a tam byłą chińska faktura już na realną wartość (częsta praktyka chinoli - na deklaracji gift i 15 dolców, w środku realna faktura) i tutaj już klocki są naprawdę spore

umnie nie pytaja zamawiam czesto i sporo i w tym roku przyszlo mi juz z 5 paczek i w tamtym bylo z 15 . nic nie pytaja a nawet wrzucaja do skrzynki jak sie mieszcza bez problemu
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 23 lut 2016, o 21:41

Tylko sie cieszyc ale do czasu. Kumpela przekombinowala z Chinczykami, dostala wezwanie do UC z papierami (dowod zakupu, przelewu itd), otworzyli przy Niej paczke i voila - 1500zl kary za zanizanie wartosci oraz ilosci :)

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: bet » 23 lut 2016, o 21:49

kaczan pisze:Tylko sie cieszyc ale do czasu. Kumpela przekombinowala z Chinczykami, dostala wezwanie do UC z papierami (dowod zakupu, przelewu itd), otworzyli przy Niej paczke i voila - 1500zl kary za zanizanie wartosci oraz ilosci :)
No właśnie, mówię o tym co warto wiedziec i na co warto zwracac uwage bo tez znam takie przypadki z pierwszej reki. W ogólnym rozrachunku dwa zera do tyłu = nie warto

Awatar użytkownika
Robert79
Posty: 685
Rejestracja: 11 paź 2012, o 07:37
Motocykl: GSX-R 600 K4
Lokalizacja: Śląsk

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: Robert79 » 24 lut 2016, o 07:15

Hej czy to co jest napisane w linku poniżej obowiązuje do dziś ?
http://m.bankier.pl/wiadomosc/Zakupy-z- ... 18906.html
Nawet najgorsza bestia ma odrobinę litości. Ja nie mam litości, więc nie jestem bestią.

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: bet » 24 lut 2016, o 11:41

Robert79 pisze:Hej czy to co jest napisane w linku poniżej obowiązuje do dziś ?
http://m.bankier.pl/wiadomosc/Zakupy-z- ... 18906.html
O co dokładnie pytasz?

Awatar użytkownika
Robert79
Posty: 685
Rejestracja: 11 paź 2012, o 07:37
Motocykl: GSX-R 600 K4
Lokalizacja: Śląsk

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: Robert79 » 24 lut 2016, o 12:49

No chodzi dokładnie o to cło i ten vat. Nie płacę cła dla paczki o wartości do 150 euro, a vat tylko do kwoty 22 euro czy tak?. Jak już kupie coś na ali...to muszę zgłosić gdzieś taki zakup?. Jak oni ściągają u nas te opłaty?
Nawet najgorsza bestia ma odrobinę litości. Ja nie mam litości, więc nie jestem bestią.

aalex
Posty: 135
Rejestracja: 10 mar 2015, o 12:30
Motocykl: GSX-R 750 K7
Imię: Mariusz
Skąd: Katowice

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: aalex » 24 lut 2016, o 13:20

Jak kupisz i nic Ci nie doliczą to spoko, a jak naliczą to dostaniesz pismo.

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: bet » 24 lut 2016, o 14:31

Robert79 pisze:No chodzi dokładnie o to cło i ten vat. Nie płacę cła dla paczki o wartości do 150 euro, a vat tylko do kwoty 22 euro czy tak?. Jak już kupie coś na ali...to muszę zgłosić gdzieś taki zakup?. Jak oni ściągają u nas te opłaty?
nie do 22 euro tylko OD. I w rzeczywistosci ta wartosc jest ujeta w dolarach, w artykule chyba spolszczyli tą walute (a raczej euro nam blizej niz dolara) Jak już przyjdzie paczka to po trackingu będziesz widział "paczka zatrzymana w urzędzie celnym". Wtedy dostaniesz pismo listownie że proszą o wysłanie faxem lub mailowo potrzebnych dokumentów - faktury zakupu, przesłanie potwierdzenie płatności, zrzut ekranu z aukcji przedstawiający co to jest za przedmiot i do czego służy. Reasumując, moja rada, jak juz dostaniesz takie pismo to nie kombinuj i przedstaw wszystko co i jak, zapłacisz VAT + ewentualnie koszty odprawy celnej (zalezne od warunków dostawy) i masz z głowy. Znam narzędzia informatyczne do weryfikacji takich zakupów i wiem że naprawdę nie warto bawic sie w oszukiwanie :) a jak uda Ci sie trafic ze urzad celny nie zawinie paczki, to po prostu dostaniesz ją do domu bez żadnych pism.

Awatar użytkownika
Robert79
Posty: 685
Rejestracja: 11 paź 2012, o 07:37
Motocykl: GSX-R 600 K4
Lokalizacja: Śląsk

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: Robert79 » 24 lut 2016, o 15:02

OK to ostatnie pytanie, a od jakiej wartości naliczane jest to cło?, czy każda paczka może być naliczona?

Z góry Dzięki za Pomoc:)
Nawet najgorsza bestia ma odrobinę litości. Ja nie mam litości, więc nie jestem bestią.

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 25 lut 2016, o 03:16

Robert79 pisze:Hej jest jakaś możliwość "zatuszowania" takiej paczki, aby nie płacić tego vatu?. Kurcze z ali...nigdy jeszcze nic nie kupowałem a widzę, że chłopaki ściągają różne takie.
Na moich paczkach chińczyki wpisywali jako zawartość dokumenty :)
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Made in China - akcesoria do motocykla...

Nieprzeczytany post autor: kwas » 25 lut 2016, o 10:41

mnie chinole wszedzie pisza gift i idzie
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

ODPOWIEDZ