Odcinkowy pomiar prędkości

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
wilof1
Posty: 109
Rejestracja: 8 cze 2015, o 18:54
Motocykl: gsx-r 750W '92
Imię: Maciej
Skąd: Świebodzin

Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: wilof1 » 8 maja 2016, o 08:21

Ma ktoś informację czy ''opp'' działa, a może ktoś już sprawdził na własnej skórze ?

Vanucci
Posty: 58
Rejestracja: 16 sie 2015, o 18:22
Motocykl: GSXR 750 k7
Wymarzony motocykl: Ducati 848 SE
Imię: Mateusz
Skąd: Rzeszów

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: Vanucci » 8 maja 2016, o 10:08

Kwestia gdzie ale na Podkarpaciu są 2 działające. Jazda przez nie jest dość ciekawa... Jak się widzi sznur aut jadących 50-55 które po minięciu tego odcinka próbują na "wariackich papierach nadrobić czas" .... co do motocykli raczej nie jest to wstanie wyłapać chociaż doszły mnie słuchy o domontowaniu do nich kamer na tylną rejestracje .

qubis

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: qubis » 8 maja 2016, o 10:55

Wystarczy złozyc blache i cały pomiar psu na dubę

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 8 maja 2016, o 11:00

Przecież kamery są w dwóch kierunkach i od samego początku mówili że motocykle też będą łapać u mnie niestety też to postawili na głównej drodze na której jeżdżę najczęściej i gdzie trzymam moto. Ale na szczęście narazie nie mają zasilania więc póki co można grzać. Co gorsza to nawet z zakryta rejestracja strach jeździć bo jak kilka razy się przejedzie i średnia wyjdzie pod 200 to się w końcu zainteresują a znaleźć to nie problem nawet bez rejestracji jak kiedyś gościa w Polsce złapali na r1 co przeleciał na gumie koło szkoły i cyknelo mu fote w parę minut gościa znaleźli i postawili przed sąd. U mnie na szczęście jest polna droga która mogę kawałek pojechac i ominąć jedną bramkę

Awatar użytkownika
wilof1
Posty: 109
Rejestracja: 8 cze 2015, o 18:54
Motocykl: gsx-r 750W '92
Imię: Maciej
Skąd: Świebodzin

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: wilof1 » 8 maja 2016, o 11:20

Owszem kamery są w dwie ,ale jedna na jeden pas, a druga na przeciwny. Wszędzie czytam że mają dołożyć po jeszcze jednej kamerze żeby zczytywać numery z przodu i z tyłu .

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 8 maja 2016, o 11:50

Działa, mój wujek ostatnio dostał list

Awatar użytkownika
wilof1
Posty: 109
Rejestracja: 8 cze 2015, o 18:54
Motocykl: gsx-r 750W '92
Imię: Maciej
Skąd: Świebodzin

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: wilof1 » 8 maja 2016, o 11:56

Dla aut to wiem działa, a na motorsy bo jak tak to będzie najwyższy wymiar kary:/

qubis

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: qubis » 8 maja 2016, o 12:20

MaciejX pisze:Przecież kamery są w dwóch kierunkach i od samego początku mówili że motocykle też będą łapać u mnie niestety też to postawili na głównej drodze na której jeżdżę najczęściej i gdzie trzymam moto. Ale na szczęście narazie nie mają zasilania więc póki co można grzać. Co gorsza to nawet z zakryta rejestracja strach jeździć bo jak kilka razy się przejedzie i średnia wyjdzie pod 200 to się w końcu zainteresują a znaleźć to nie problem nawet bez rejestracji jak kiedyś gościa w Polsce złapali na r1 co przeleciał na gumie koło szkoły i cyknelo mu fote w parę minut gościa znaleźli i postawili przed sąd. U mnie na szczęście jest polna droga która mogę kawałek pojechac i ominąć jedną bramkę
Na fejsbuku byly zdjecie i koledzy go sprzedali :lol:

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 8 maja 2016, o 12:43

Te czytniki z 1 kamery łapią po 30-40 aut na raz i mają rozmach nawet na 3 pasmowej autostradzie więc się nie napalać że wam się upiecze. Niemcy się odwołują od mandatów z tych kamer w momencie gdy przychodzą zdjęcia z czasem z przodu a na wyjeździe zdjęcie jest z czasem tylnej rejestracji, w zależności od konfiguracji kamer. Nie wiem jak w praktyce będzie to u nas. Ale już działają w PL te kamery.
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 8 maja 2016, o 14:13

qubis pisze:
MaciejX pisze:Przecież kamery są w dwóch kierunkach i od samego początku mówili że motocykle też będą łapać u mnie niestety też to postawili na głównej drodze na której jeżdżę najczęściej i gdzie trzymam moto. Ale na szczęście narazie nie mają zasilania więc póki co można grzać. Co gorsza to nawet z zakryta rejestracja strach jeździć bo jak kilka razy się przejedzie i średnia wyjdzie pod 200 to się w końcu zainteresują a znaleźć to nie problem nawet bez rejestracji jak kiedyś gościa w Polsce złapali na r1 co przeleciał na gumie koło szkoły i cyknelo mu fote w parę minut gościa znaleźli i postawili przed sąd. U mnie na szczęście jest polna droga która mogę kawałek pojechac i ominąć jedną bramkę
Na fejsbuku byly zdjecie i koledzy go sprzedali :lol:
Dlatego mówię że nie problem odszukać co kto i jak jechał i czym

kamillo210
Posty: 119
Rejestracja: 7 sty 2016, o 14:36
Motocykl: 1000 l0
Wymarzony motocykl: jest
Imię: kamil
Skąd: Augustów

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: kamillo210 » 8 maja 2016, o 21:08

MaciejX, gdzie jest obok Ciebie odcinkowy pomiar predkosci ? bo czesto latam przez Mragowo do olsztyna i nie widzialem jeszcze, a lepiej o takich reczach wiedziec:)

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 8 maja 2016, o 23:36

Mrągowo - Piecki czyli trasa w kilku kierunkach Mrągowo- Warszawa - Ruciane Nida, Pisz, Szczytno itp pewnie jeździsz przez Mikołajki do Mrągowa dlatego nie masz tego dziadostwa po trasie

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: kai » 9 maja 2016, o 09:14

a ja jestem zdania ze warto zwolnic tak samo jak fotoradar. co innego jak sie wladuje na kontrole jak autem gdzies stali, a co inneog jak WIEM ze jest pomiar i tam sie dac foto strzelic :P

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 9 maja 2016, o 14:50

zgadza się ja nigdy nie robie sobie glupich fotek na fotoradar chociaz ze dwie czy trzy przypadkowo mi tam strzelilo mialem 60-70 wiec lajtowo, problem jest tylko taki ze ten odcinkowy pomiar predkosci jest u mnie na ponad 6km wyobrazasz sobie fajna droga z miaare dobrym asfaltem jechać przez 6 kilometrow 90km/h matko jedyna zasnąć można a ja zawsze sie spiesze bo chlopaki na mnie czekają i musze szybko doleciec do miasta te 13km i weź tu kurde jedz 90km/h ehehe ale jak nie bedzie jak ominac bramki jednej to trzeba bedzie jeździć te 90 nic nie poradzisz

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Nieprzeczytany post autor: kai » 9 maja 2016, o 15:05

no niestety, ale glupota jest latac 200+ na takim odcinku jesli wiesz, ze tam mierza, bo w koncu dostaniesz po glowie za to :/

ODPOWIEDZ