wheelie

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
gonzodamian
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 31 mar 2018, o 19:35
Motocykl: Suzuki gsx-r 1000 k4
Wymarzony motocykl: Suzuki gsx-r 1000 k8
Imię: Damian
Skąd: Myszków

wheelie

Nieprzeczytany post autor: gonzodamian » 1 lip 2018, o 10:28

witam witam. nie mogę sobie poradzić z jazdą na kole, trenuję od dłuższego czasu, nie wiem co robię źle, kompletnie mi to nie wychodzi, może ktoś da mi jakieś wskazówki albo powie co robię źle, dołączam filmik, moje próby od 2.15 - 4.50 (nie potrafię utrzymać go w górze) pacjent : gsx r 1000 k4

https://www.youtube.com/watch?v=lGX4u6PGMBk

Awatar użytkownika
chudy21
Posty: 550
Rejestracja: 8 cze 2015, o 18:58
Motocykl: Dzikser 750 k4
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Albert
Skąd: ddz

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: chudy21 » 1 lip 2018, o 12:40

za nisko go podnosisz, spróbuj z klamy sobie postrzelać :)
"Życie jest jak gówno na kole - raz jesteś na górze raz na dole"

Awatar użytkownika
lodzia74
Posty: 224
Rejestracja: 17 gru 2010, o 17:59
Motocykl: GSXR 1000 L0
Imię: Waldek
Skąd: WLKP

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: lodzia74 » 1 lip 2018, o 22:44

Bez przesady. Litra K4 nie trzeba z klamy traktować , bo wstaje do pionu prawie z miejsca
"Tutaj chodzi o pasję, tutaj chodzi o siłę, tutaj chodzi o moc ..."

Awatar użytkownika
chudy21
Posty: 550
Rejestracja: 8 cze 2015, o 18:58
Motocykl: Dzikser 750 k4
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Albert
Skąd: ddz

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: chudy21 » 1 lip 2018, o 22:48

lodzia74 pisze:Bez przesady. Litra K4 nie trzeba z klamy traktować , bo wstaje do pionu prawie z miejsca
trzeba nie trzeba ale można :D
"Życie jest jak gówno na kole - raz jesteś na górze raz na dole"

Awatar użytkownika
515Bartek
Posty: 1082
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 00:29
Motocykl: k6 750
Imię: Bartek
Skąd: Radom

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: 515Bartek » 1 lip 2018, o 22:51

wiecej gazu kolego jak widac asfalt to jest nisko ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 6 lip 2018, o 13:36

zebatki masz seryjne? za mały pion po prostu szybko opada i nie masz z czego już go podciągnąć

Awatar użytkownika
raster
Posty: 80
Rejestracja: 10 mar 2015, o 20:38
Motocykl: K8 1000 / F3 stunt
Wymarzony motocykl: bezawaryjny
Imię: Artur
Skąd: DWR

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: raster » 6 lip 2018, o 16:17

pion jest dobry jak lagi są w miarę równolegle do jezdni, Ty masz jeszcze w ch... za nisko. Tak Ci podpowiem zapobiegawczo, że przy takiej technice nauki (power wheelie) dobrze pilnuj tylnego hebla żebyś się nie nakrył i lądowanie musisz kończyć z przygazówką na prostej kierze (zagrożenie shimmą przy dużej prędkości). Strzały z klamki dają lepsze efekty i możesz trochę wolniej to robić :) Powodzenia!

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 6 lip 2018, o 17:35

Lądowanie z przygazowka ? Pierwsze słyszę coś takiego a jak kończę opadać z gumy przy odcięciu obrotów to gdzie i jak mam zrobić przygazowke ? Jakoś nic takiego nigdy nie robiłem i shimmy po gumie może miałem raz w życiu.

A z tym sprzęgłem to nie wiem czy tak łatwiej strzał ze sprzęgła to nie jest prosta sprawa moto podrywa nagle do gory z gazu można płynnie podnosić a podnoszenie z gazu litra to już nawet skręcanie jest trudniejsze na placu nauki jazdy hehe. Co innego 600 gdzie trzeba mocno szarpnąć kierownice i gaz do końca odkrecic

Awatar użytkownika
raster
Posty: 80
Rejestracja: 10 mar 2015, o 20:38
Motocykl: K8 1000 / F3 stunt
Wymarzony motocykl: bezawaryjny
Imię: Artur
Skąd: DWR

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: raster » 6 lip 2018, o 22:39

z przygazówką w sensie nie pierdolnięcie ze strachu przed większym pionem jak młotkiem w stół tylko łagodne schodzenie z gum i odciążenie przodu tak aby nie zamordować uszczelniaczy i łożyska główki ramy, jak wpadniesz na gumie w koleinę i ściągnie Cię na skręconej kierze to zrozumiesz o czym mówię z tą shimą ;) Shimy się zdarzają -tym bardziej przy power wheelie , dla przykładu film poniżej (6:37) , stawianie ze sprzęgła czy z gazu to już subiektywne odczucia - ja tam wole strzały z klamy...
https://www.youtube.com/watch?v=dFT6qiaaV3s

gonzodamian
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 31 mar 2018, o 19:35
Motocykl: Suzuki gsx-r 1000 k4
Wymarzony motocykl: Suzuki gsx-r 1000 k8
Imię: Damian
Skąd: Myszków

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: gonzodamian » 10 lip 2018, o 22:33

mam seryjne zębatki, uszczelniacze robiłem już trzy razy w ciągu ostatnich dwóch sezonów z powodu nieumiejętnego opadania koła (pierdolnięcia jak młotkiem w stół) :lol: ale plus jest taki że wszystkie naprawy przeprowadzam sam 8-) podnoszę go z gazu ale nie mogę przełamać strachu aby bardziej dodać gazu i podnieść koło wyżej :x no ale cóż, trening czyni mistrza, w tym sezonie muszę się tego nauczyć :P dzięki za info, bardzo mi to pomogło.

Awatar użytkownika
faza20
Posty: 562
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 10:40
Motocykl: MT-09
Wymarzony motocykl: Multistrada Pikes Peak
Imię: Rafał
Skąd: Gdańsk

wheelie

Nieprzeczytany post autor: faza20 » 10 lip 2018, o 23:10

W nawiązaniu do powyższego filmu.
Czy ktoś z Was jeździ bez rękawic na moto?
Lub zna odpowiedź dlaczego ludzie to robią?
Zastanowiło mnie to jak ostatnio widziałem goście na Autodromie Pomorze w pełnym kombi, porządnych butach i kasku ale bez rękawic (ciepło mu było w dłonie czy zapomniał ich zabrać z domu? wtf?).
Obrazek

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 11 lip 2018, o 11:08

raster pisze: Shimy się zdarzają -tym bardziej przy power wheelie , dla przykładu film poniżej (6:37) , stawianie ze sprzęgła czy z gazu to już subiektywne odczucia - ja tam wole strzały z klamy...
https://www.youtube.com/watch?v=dFT6qiaaV3s
wiem co to jest shimmy i z jakich powodów występuje więc nie musisz mi tłumaczyć nie jeżdzę na gumie też od wczoraj, jednak jak mówię ja staram sie opadac z kierownica na wprost i shimmy po gumie miałem może z raz czy dwa w życiu a do konca drugiego biegu czyli 210km/h przeciągne na gumie więc chyba nie jest to mała prędkość.
gonzodamian pisze:mam seryjne zębatki, uszczelniacze robiłem już trzy razy w ciągu ostatnich dwóch sezonów z powodu nieumiejętnego opadania koła (pierdolnięcia jak młotkiem w stół) :lol: ale plus jest taki że wszystkie naprawy przeprowadzam sam 8-) podnoszę go z gazu ale nie mogę przełamać strachu aby bardziej dodać gazu i podnieść koło wyżej :x no ale cóż, trening czyni mistrza, w tym sezonie muszę się tego nauczyć :P dzięki za info, bardzo mi to pomogło.
ja bym chyba odpuścił albo kupił jakiegoś taniego stunt psa do nauki bo zajebiesz rame i całkiem to moto jak ty trzy razy już uszczelniacze zmieniales, to nastepna będzie rama, ja jezdze na gumie na kazdym moim motocyklu od 9 sezonów i dopiero w tamtym roku raz zmieniałem w swoim motocyklu uszczelniacze.
Mam kumpla co uczył sie razem ze mna latać na gumie po którymś sezonie zwyczajnie odpuścił bo nie potrafił, gdy tylko koło unosiło sie w góre on od razu robił koci grzbiet i kładł się na zbiornik zwyczajnie nie mógł przełamać strachu, teraz nie próbuje nie uczy sie ma to w dupie i lata sobie normalnie :D hehehe
faza20 pisze:W nawiązaniu do powyższego filmu.
Czy ktoś z Was jeździ bez rękawic na moto?
Lub zna odpowiedź dlaczego ludzie to robią?
Zastanowiło mnie to jak ostatnio widziałem goście na Autodromie Pomorze w pełnym kombi, porządnych butach i kasku ale bez rękawic (ciepło mu było w dłonie czy zapomniał ich zabrać z domu? wtf?).
czysta głupota nic więcej przy najmniejszym szlifie nie bedzie się mógł podetrzec przez 3 miesiące hehe

Awatar użytkownika
raster
Posty: 80
Rejestracja: 10 mar 2015, o 20:38
Motocykl: K8 1000 / F3 stunt
Wymarzony motocykl: bezawaryjny
Imię: Artur
Skąd: DWR

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: raster » 11 lip 2018, o 14:00

Maciek - wiem, że potrafisz bo pamiętam jak kiedyś na fireblade.pl sam podpytywałeś w temacie gumowania ale to nie Ty się uczysz tylko Damian i wskazówki skierowane są do niego a nie do Ciebie latającego po 2paki na gumie. :)
Damian - tak jak Ci napisał Maciek, jak chcesz gumować i więcej ;) to kup sobie jakieś zdezelowane estetycznie F3 za grosze (jakiś czas temu sam się takim bawiłem - stalowa rama znosi sporo) , potrenuj na klamce, poszukaj balansu na wolniejszych prędkościach, zaliczysz trochę 12" to Ci się spodoba :) Sam zastanawiam się czasem nad powrotem do zabaw w stuncie ;)

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 11 lip 2018, o 14:24

oki kumam.

a z tym stunciakiem to tak miał mój kumpel kiedyś, nie umiał gumować kupili z kumplem na pół F4 za grosze do stuntu i tak się wycwiczył w pare wyjazdów że potem na swoim cywilnym motocyklu pięknie latał na gumie.

Awatar użytkownika
Stage
Posty: 366
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:39
Motocykl: Brak
Wymarzony motocykl: GSXR 1000 K9
Imię: Tomek
Skąd: Lublin

Re: wheelie

Nieprzeczytany post autor: Stage » 22 sie 2018, o 23:14

GSXR 600 SRAD >>> GSXR 600 K1 >>> GSXR 600 K4

ODPOWIEDZ