Pierwszy motocykl – co wybrać?

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 14 maja 2012, o 19:21

A czy ja powiedziałem ze tak trzeba tylko i wyłącznie na FZR? Mówiłem ze zaczynałem jeździć na FZR.

Awatar użytkownika
dziki
Posty: 557
Rejestracja: 6 lut 2012, o 10:25
Motocykl: GSX-R K5 LYTER
Imię: Dziki
Skąd: Bytom - Sójcze
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: dziki » 17 cze 2012, o 12:54

ja kupiłem na pierwsze moto srada 600 i po miesiącu może dwóch chętnie przesiadłbym się na litra, to takie moje odczucia, nigdy wcześniej nie miałem moto ,gdybym miał wcześniej jakieś doświadczenia z moto to na pewno brał bym litra a 750 to minimum. Wszystko zależy od tego jakie masz usposobienie i co masz w głowie , jak pusto to obojętnie czy kupisz 600 czy litra i tak sie rozje... :)

Awatar użytkownika
coupe21
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 12:25
Motocykl: GSX-R K1 600

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: coupe21 » 2 lip 2012, o 12:48

Ja 2 miesiące po zdaniu prawka na "A" na pierwsze moto kupiłem GSXR 600 K1, wcześniej nawet na skuterze nie siedziałem, nie licząc 8godzin jazdy na jakiejś tam hondzie 125 na "L". Mało tego obiecałem sobie, że przez pierwszy miesiąc nie przekroczę 100km/h ;) ale od sprzedającego do domu miałem do przejechania 120km, a bałem się i nie wiedziałem jak zamontować moto na przyczepce tak, żeby się nie wywróciło to sam nim wracałem i jechałem 135km/h w pierwszy dzień a 8 miesięcy później przetestowałem jego vmax ;) dla mnie gixer to jak na miarę szyty idealnie mi się go prowadzi, przesiadłem się na chwile na bandita 600 kumpla to moje od czucia były: wieje, nierówno moc oddaje, mało mocy do tego siedzisz jak w traktorze... Jeżdżę 2 lata i nawet na moto ryski nie zrobiłem więc kupno pierwszego motocykla to bardzo indywidualna sprawa ;)

Seba79
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 21:12
Motocykl: GSX-R 600 k5
Lokalizacja: Wawa

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Seba79 » 2 lip 2012, o 20:17

zgadzam sie z kolega coupe21.

galki210
Nowy
Nowy
Posty: 39
Rejestracja: 20 cze 2012, o 09:39

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: galki210 » 3 lip 2012, o 08:35

ja na pierwsze moto miałem Honda Hornet :) idealna maszyna na początek - bardzo przewidywalan, lekka, super skrętna . Polecam .

wujek299
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 lis 2012, o 19:50
Motocykl: zx6r 636a
Wymarzony motocykl: GSXR K8
Imię: Kamil
Skąd: WRA

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: wujek299 » 9 lis 2012, o 20:37

dziki pisze:ja kupiłem na pierwsze moto srada 600 i po miesiącu może dwóch chętnie przesiadłbym się na litra, to takie moje odczucia, nigdy wcześniej nie miałem moto ,gdybym miał wcześniej jakieś doświadczenia z moto to na pewno brał bym litra a 750 to minimum. Wszystko zależy od tego jakie masz usposobienie i co masz w głowie , jak pusto to obojętnie czy kupisz 600 czy litra i tak sie rozje... :)
Rozsmieszyl mnie troche twoj post ;) mam rozumiec, ze przez 2 miesiace ogarnoles moc w 600?? Jesli tak to ty niezly wyjadaka jestes, az ci zazdroszcze.Ogarniecie motocykla to nie tylko umiejetnosc przemieszczania sie z punktu a do punktu b najlepiej po dlugiej prostej. Przez taki okres czasu to nawet w zakrety dobrze wchodzic nie ma szans sie nauczyc(chcialbym zobaczyc twoja opone). Sam przechulalem na fzs600 2 lata i szacunek do mocy mam i nie wydaje mi sie, zeby jej jakos duzo brakowalo. No, ale gdybym ograniczal sie do jazdy na wprost to przyznam, ze po miesiacu od kupna moglbym pomyslec o litrze lol
przewaznie pisze z tela takze sorry za stylistyke ;)) LwG

Awatar użytkownika
Bodzios13likes
Posty: 134
Rejestracja: 27 paź 2012, o 20:59
Motocykl: GSX-r 600 K7
Wymarzony motocykl: Ducati 1098
Imię: Adam
Skąd: Poznań

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Bodzios13likes » 16 lis 2012, o 22:37

Powiem szczerze, że na pierwszy motor wybrałem k7, nie ze względu, że jestem fanem czy coś. Mógłby być to inny motocykl innej firmy Honda czy Yamaha.
Jednakże, celem było minimum 600, jedni powiedzą ze jestem wariatem ale ja patrze ekonomicznie hah :D przynajmniej nie straciłem na sprzedaży 250 cc i nie musiałem więcej dołożyć do 600 ;P

Nie myśle o tysiącu jak mój przedmówca, bo każdy potrafi odkręcić na prostej (pewnie jeszcze w mieście wieczorem)
Pozdroo
Kolejny raz miałem szczęście, doszedłem tu, gdzie jestem, nie odejdę stąd,
a wtedy, kiedy trzeba, do przodu idę pod prąd

ODPOWIEDZ