Jazda na gumie

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
bochen
Posty: 96
Rejestracja: 1 paź 2015, o 17:19
Motocykl: K7 1000
Imię: Wojtek
Skąd: Grójec

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: bochen » 11 sie 2017, o 18:04

ja jesli chodzi o jazde na gumie mam problem tylko w powtarzalności przejazdów. nieraz przejade 100 metrów a nieraz kilometr. może to dlatego że troche mi szkoda sprzęta i z każdych swiateł nie startuje na gumie :D przy kazdym wyjezdzie postawie ze dwa trzy razy i tyle. mam krotki rolgaz i moze przez to jest ciezko dozować gaz i nieraz jak bujnie to odpuszczam, nie ma po co robić sobie problemów na siłe.

Awatar użytkownika
raster
Posty: 80
Rejestracja: 10 mar 2015, o 20:38
Motocykl: K8 1000 / F3 stunt
Wymarzony motocykl: bezawaryjny
Imię: Artur
Skąd: DWR

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: raster » 11 sie 2017, o 18:19

Szkoda seryjnych motocykli do nauki, przy nauce zawsze istnieje duże ryzyko zdewastowania sprzętu a wtedy straty są czasem ogromne. Ja jak się uczyłem gumowania to kupiłem sobie starą zdewastowaną F3 za 2k , która mi potem jeszcze długo służyła do zabawy, przebudowałem ją do stuntu i wtedy dopiero był banan na ryju :D Zasada jest prosta: im wolniej i wyżej tym lepiej, Gleby są nieuniknione przy łapaniu balansu na wolnej gumie więc dobrze się ubierać bo ciężko się goi w lecie ;) .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mennoc
Posty: 1265
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 09:54
Motocykl: Daytona 675
Imię: Radek
Skąd: Warszawa

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: mennoc » 11 sie 2017, o 19:05

droi8d pisze:Radek, Olo, latamy cuś we weekend?
Aż mnie nadgarstek swędzi.
W weekend mnie nie ma :-( A w sumie po dzisiejszym Słomczynie nie mogę patrzeć na maszynę :lol:

raster pisze:Gleby są nieuniknione przy łapaniu balansu na wolnej gumie więc dobrze się ubierać bo ciężko się goi w lecie ;) .
Po czym wklejasz zdjęcie w t-shircie :-D

Awatar użytkownika
raster
Posty: 80
Rejestracja: 10 mar 2015, o 20:38
Motocykl: K8 1000 / F3 stunt
Wymarzony motocykl: bezawaryjny
Imię: Artur
Skąd: DWR

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: raster » 12 sie 2017, o 09:11

Po czym wklejasz zdjęcie w t-shircie :-D
dlatego wiem, że ciężko się goi :D po pierwszych 12-kach człowiek poczuł się pewnie i octenisept lał się litrami :D

Awatar użytkownika
droi8d
Posty: 286
Rejestracja: 27 wrz 2013, o 14:17
Motocykl: 1000 K8
Wymarzony motocykl: HP4
Imię: Damian
Skąd: Wawa

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: droi8d » 12 sie 2017, o 12:34

Właśnie najgorzej mi się przełamać na barierze kiedy moto robi się lekki i bardzo chętnie leci w tył, od razu odruchowo odejmuje gazu.

Na szczęście są teraz jazdy próbne nowym gixxem'17 za 1000 zł kaucji. W razie czego to niewielka kara za glebę :D :D

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: kai » 12 sie 2017, o 15:12

droi8d pisze:Właśnie najgorzej mi się przełamać na barierze kiedy moto robi się lekki i bardzo chętnie leci w tył, od razu odruchowo odejmuje gazu.

Na szczęście są teraz jazdy próbne nowym gixxem'17 za 1000 zł kaucji. W razie czego to niewielka kara za glebę :D :D
przeczytaj jak to wyglada dokladnie, bo sie mozesz zdziwic XD

karen
Posty: 139
Rejestracja: 8 sie 2015, o 17:21
Motocykl: ZX10R 2008
Imię: Kasia
Skąd: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: karen » 12 sie 2017, o 17:45

Też przeszłam etap krótkiej koszulki i mam sporo dodatkowych tatuaży na ciele. A to był koniec czerwca i upały. I pół pleców. Nie polecam :D Jak gorąco to najlepiej zbroja, powinna wytrzymać paciaki.

ODPOWIEDZ