Lipa z kamerką w Niemczech

Wszystko co związane z formalnościami.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
lolo768
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 18:51
Motocykl: suzuki gsxr 600 K5
Wymarzony motocykl: narazie mam
Imię: Marcin
Skąd: PL / De

Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: lolo768 » 21 lip 2015, o 17:25

Witam,zwała straszna :x ost.ciułałem dukaty na zakup kamerki GoPro Hero 4 Black Edition i dziś miała nastąpić ta wielkopomna chwila .Wszystko było pięknie do momentu kiedy wróciłem z pracy i odpaliłem kompa z zamiarem dokonania zakupu aż tu nagle zonk przeczytajcie sami
http://moto.wp.pl/wid,17718677,gid,1768 ... leria.html

no ciśnienie to mi chyba do 300 skoczyło :x :x :x zaznacze że pracuję i z racji tego mieszkam w Niemczech,teren górzysty od groma wypasionych winkli,wszystko chciałem uwieczniać na filmikach
Normalnie tylko si,e pochlastac szarym mydłem i po co ja wchodziłem na wp a może i dobrze że to przeczytałem bo kary tu są słone.LwG

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 21 lip 2015, o 19:33

Myślę że nie trzeba panikować, ponieważ TY nie nagrywasz ruchu a jedynie zabezpieczasz się na wypadek zdarzenia drogowego w którym ciężko byłoby ustalić winnego. Kamerki stają się coraz bardziej popularne coś w stylu jak kiedyś GPS, mało kto miał a teraz mało kto nie ma, jeżeli mówimy o tych co dość często się przemieszczają własnym środkiem transportu. Podróżuję z racji zawodu po całej europie non top i nigdy nie zdarzyło mi się usłyszeć że niemiec czy inny polizai przyczepił się kamerki rejestrującej "Twoją" aktualną trasę.
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

Awatar użytkownika
lolo768
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 18:51
Motocykl: suzuki gsxr 600 K5
Wymarzony motocykl: narazie mam
Imię: Marcin
Skąd: PL / De

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: lolo768 » 21 lip 2015, o 20:05

No nie do końca bo mieszkam tu już prawie 7 lat i prawdę mówiąc jeszcze ani jednego motocyklisty z kamerką na kasku czy motocyklu nie widziałem (może po prostu nie zwracałem uwagi) ale druga sprawa jest taka że w obowiązującym prawie Niemieckim żadne nagranie tzn film czy choćby foto nie jest honorowane i nie stanowi żadnego dowodu w sprawie ,za to ochrona danych osobowych jak najbardziej tak.Jakieś 3 tyg. temu miałem sytuacje, pod własnym zakładem pracy mamy kiepski parking (zakładowy)
więc większość z nas stawia auta po drugiej stronie ulicy na parkingu supermarketu.Parking jest oznakowany jako privat grunt ale w godz od 7 do 21 a my jadąc na nocną zmianę czyli 22 do 6 rano na pewniaka tam wjeżdzaliśmy,do momentu kiedy kierowniczka sklepu zjawiła się przed godz 6 i zaczeła wszystkim autom tam stojącym trzaskać foty i straszyć nas że dostaniemy pocztą straffzettel (mandat)
na to koleś (niemiec) złapał za tel i ciśnie na mielicje .Władza się zjawiła po 10 min.oczywiście pyskówka cały czas trwała a Policjant krótko Ci co nie zdążyli odjechać po 15 euro mandatu,a babina 4 dyszki i przy milicjantach kasowanie fotek.I wtedy nie zajarzyłem z tą kamerką ,dopiero dziś mi zaświtało po przeczytaniu tej wiadomości na wp.Dla pewności jutro w pracy zapytam chłopaków co lataja jak to tak naprawde u nich jest.LwG

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 21 lip 2015, o 20:23

Zostawiłem w Niemczech około, kurde powiedzmy 5 tys euro na mandaty może więcej ;) Akurat od 7 lat walczę z szrotem (autami) cała Europa, przez pierwsze 3 lata Belgia-Polska czyli tranzyt Niemcy gdzie kontrol- kontrol pogania zazwyczaj na A12. Zawodowi korzystają w dużej skali z kamerek.
Jak czaisz niemiecki podpisz na YT do "Germans Most Wanted" nagrywają filmiki dość konkretne, i są Niemcami, może odpowiedzą konkretnie na Twoje pytanie, moja wypowiedź dotyczyła bardziej 4oo, bo na 2oo jeszcze nie miałem okazji Germanii zdobywać ;)
pozdro
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

Awatar użytkownika
lolo768
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 18:51
Motocykl: suzuki gsxr 600 K5
Wymarzony motocykl: narazie mam
Imię: Marcin
Skąd: PL / De

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: lolo768 » 21 lip 2015, o 20:34

Jutro zapytam chłopaków z pracy a jak nic konkretnego się nie dowiem to napisze do niego.Tak czy siak dam znać co i jak.LwG

Awatar użytkownika
lolo768
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 18:51
Motocykl: suzuki gsxr 600 K5
Wymarzony motocykl: narazie mam
Imię: Marcin
Skąd: PL / De

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: lolo768 » 24 lip 2015, o 18:58

Popytałem ludzi z pracy (motocyklistów) i co jeden to lepszy fachura :shock: ,w sumie każda z odp. inna :| .Więc po pracy hop na Sunie i cisnę prosto na komisariat,28C cieplutko ,okna na komisariacie pootwierane Milicjanty się chłodzą ,ja sunie twardo parkuję między kabarynami (dopiero przy wyjeżdzie zauważyłem znak że parking tylko dla Policji :D ) pewnie dlatego tak mnie obcinali :mrgreen: no i wchodzę na pewniaka.Ledwo wlazłem i już dwóch nygusów się mnie pyta czy mój auspuff nie ma czasami więcej niż 95 db no nogi mi się ugieły odp.że nie nie ma więcej i gnam dalej bez zatrzymywanki Ci od razu załapali że ja nie Niemiec hihihihi zdziwienie na ich twarzach bezcenne :lol: wpadam na tą dyżurkę i łamanym niemieckim pytam co i jak,a typ z 4 gwiazdkami na pagonach robi wielkie oczy i mówi kein anung po chwili pyta kolegi i się okazuje że git mogę hasać tylko przy wrzucaniu na fb czy yt wszystkie twarze i nr.rej muszą być w mozaice :D podziękowałem i wyjazd z baru,ja na parking a tam już trzech dookoła suni stoi ,no i znów zimne poty mnie oblały ,se myślę no zaraz się do czegoś przy.....olą ,zimna krew ,podjazd i pierwszy do nich ''na kolegen schone machine ja?'' (od razu widać że nie Niemiec) hihihi a oni głowami pokiwali ja ja buachacha myślałem że się posikam ,na odchodnego szarpnąłem się jeszcze na Ciuuuuus i czym prędzej odjazd .Moje założenie kasku,rękawic,odpalenie i odjazd to było mistrzostwo świata trwało może z 10 sek :D ot takim popołudniem się chciałem z wami podzielić.A wracając do tematu na wp piszą bzdury.LwG i temat do zamknięcia

Awatar użytkownika
bulaadam
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2014, o 23:09
Motocykl: GSXR 600 K4
Wymarzony motocykl: k7
Imię: Adam
Skąd: Krynica

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: bulaadam » 2 sie 2015, o 11:20

Lolo Helmuty są na te kamerki uczuleni bo głównie się rozchodzi o to że Hans nie zgadza się żeby go nagrywać... Doczytaj dokładnie temat bo z tego co wiem to nie wszystkie landy mają zakaz... A w pozostałych mandat miazga o.0
per aspera ad astra

Awatar użytkownika
kamiel
Posty: 234
Rejestracja: 10 lip 2013, o 23:36
Motocykl: hayabusa l6
Wymarzony motocykl: nitrodron ^^
Imię: Kamil
Skąd: Wyszogród

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: kamiel » 2 sie 2015, o 15:51

nom co kraj to obyczaj ja tam zawsze mam wlaczony rejestrator a wrazie zatrzymania pierwsze co robie wyciagam karte tez sie nasluchalem i naczytalem o tych wielkich karach za nagrywanie aale policjanci cze3sto tez pierdziela te przepisy i nie egzekwują glupot http://cdn18.se.smcloud.net/t/photos/t/ ... 438267.jpg
I'm the captain of my life

Awatar użytkownika
lolo768
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 18:51
Motocykl: suzuki gsxr 600 K5
Wymarzony motocykl: narazie mam
Imię: Marcin
Skąd: PL / De

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: lolo768 » 3 sie 2015, o 15:21

Nie no Panowie wiem że na necie ilu piszących tyle różnych odpowiedzi,ludzi podpytywałem i to samo co człowiek to inna odpowiedz.Dlatego też pojechałem prosto na Policje i tam mi powiedzieli że mogę mieć nawet 10 kamer .Problem z tym że nie mogę nagranego materiału upubliczniać bez zrobienia mozaiki na każdym nr rej i każdej przypadkowej twarzy .No nie dajmy się zwariować,już chyba bardziej pewnej odpowiedzi niż z samej Policji nie uzyskam.Wczoraj latałem cały dzień,nawet na światłach stałem obok radiowozu i żadnej reakcji nie było.Mieszkam w landzie Thuringen w googlach możecie zobaczyć jakie mega drogi i mega winkle tu są ,a już latanie bez kamerki na Oberhof to grzech.Także
jeżeli ktoś ma problemy ze schodzeniem na kolano czy też nie ma gdzie tego poćwiczyć to zapraszam do mnie :D gwarancja 100% zadowolenia :D LwG

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: kai » 31 sie 2015, o 16:10

lolo ty mieszkasz w niemczech, ale jak czytam jak piszesz po niemiecku to nie weim czy sie smaic czy plakac :D


moze oni ci poweidzieli co i jak z ta kamera ale nie zrozumiales ?:D

Awatar użytkownika
lolo768
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 18:51
Motocykl: suzuki gsxr 600 K5
Wymarzony motocykl: narazie mam
Imię: Marcin
Skąd: PL / De

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: lolo768 » 31 sie 2015, o 20:52

Ale nie bardzo wiem o co Ci chodzi??co miałem napisać post po Niemiecku czy co ??Napisałem tak żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi .A jak chcesz zabłysnąć to się masłem wysmaruj ,zresztą o czym my mówimy Ty w jednej krótkiej wypowiedzi trzasnąłeś 6 byków i to po Polsku :lol: :lol: :lol: a z drugiej strony to ja nigdy nie twierdziłem że mówię perfekt po Niemiecku.To że tu pracuje to wcale nie znaczy że muszę szprechać jak Niemiec.Ogarniasz?? :D

qubis

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: qubis » 31 sie 2015, o 21:26

Ni fersztejen was sys lus :lol: :lol: :lol:
Jakby co to mieszkam tylko przy garnicy z Niemcami dlatego tak slabo u mnie z germańska ortografia :lol: :lol:

Awatar użytkownika
lolo768
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 18:51
Motocykl: suzuki gsxr 600 K5
Wymarzony motocykl: narazie mam
Imię: Marcin
Skąd: PL / De

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: lolo768 » 31 sie 2015, o 22:18

:D

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: kai » 1 wrz 2015, o 11:05

ze mnei taki polak ze wiesz :D

a z tymi bledami, to tak czytam, to chyba o polskie znaki + literowki ci chodzi ale juz niewazne.

co do kamerki, ja bym zlewal i jezdzil, w niemcowni kupa ludzi jest co nagrywa, tam jak ktos juz wyzej wspominal to dorzuce od siebie meddesa z cala spolka (vecci, teng, seifee, die reifenkiller, neobiker etc etc etc).
jezdzic, krecic, wrzucac cenzure na twarze i rejestracje. tyle.

Niew1dzialny
Nowy
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2017, o 22:33
Motocykl: gsxr600
Imię: Andrzej
Skąd: Warszawa

Re: Lipa z kamerką w Niemczech

Nieprzeczytany post autor: Niew1dzialny » 26 mar 2017, o 23:09

Nie wiedząc o tym przepisie przejechałem w zeszłym roku Niemcy dwa razy w poprzek z kamerką przy kasku. 2 razy pytałem nawet policajów o drogę, nie wiem czy to polska blacha i ich podejście do szanowania turystów, czy trafiłem na łagodnych funkcjonariuszy ale nikt mi nigdy nie powiedział na ten temat ani słowa.

ODPOWIEDZ