Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Wszystko co związane z formalnościami.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
Blondyn
Posty: 202
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 10:45
Motocykl: GSXR 600 k8
Wymarzony motocykl: Bmw s1000rr
Imię: Tadek
Skąd: Piła

Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: Blondyn » 16 gru 2016, o 12:20

Czytaliście już? dobra zmiana nadchodzi wielkimi krokami dla sprowadzanych 4 kółek :lol: http://moto.onet.pl/aktualnosci/zmiany- ... nat/cxkrcf
Obrazek

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 16 gru 2016, o 12:27

brak słów po prostu. Teraz dojdzie do tego że warto będzie kupić gruza składanego z 3 byle by rocznik był świeższy...
za autami poniżej 2005r to już nawet nie ma się co rozglądać tak dojebali :lol:
Ten co ma od h... kasy i stać go na nowe auto będzie płacić mało a ten którego nie stać zapłaci więcej to jest polska hahaha

Awatar użytkownika
Kenet
Posty: 461
Rejestracja: 4 gru 2014, o 18:29
Motocykl: custom
Wymarzony motocykl: mam
Imię: Michał
Skąd: Warszawa

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: Kenet » 16 gru 2016, o 14:33

Przecież wszystkie Typowe Mirki wyjdą na ulicę, poniżej 2005 roku to śmierć w Wenecji.

mennoc
Posty: 1265
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 09:54
Motocykl: Daytona 675
Imię: Radek
Skąd: Warszawa

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: mennoc » 16 gru 2016, o 14:45

Ale spojrzmy na to pozytywnie - nie bedzie korkow juz niedlugo :-D

Awatar użytkownika
pablogixx
Posty: 1394
Rejestracja: 19 sie 2014, o 11:38
Motocykl: yamaha r6 rj09
Wymarzony motocykl: Suzuki gsxr 600/750 K6
Imię: Paweł
Skąd: TSZ
Lokalizacja: Połaniec / Kielce

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: pablogixx » 16 gru 2016, o 20:29

Czy motocykli się też to dotyczy :D

NO to sobie kupilem autko dla Mlodego, nie ma co ...

Awatar użytkownika
Blondyn
Posty: 202
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 10:45
Motocykl: GSXR 600 k8
Wymarzony motocykl: Bmw s1000rr
Imię: Tadek
Skąd: Piła

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: Blondyn » 17 gru 2016, o 00:30

Teraz wszyscy przesiądą sie nie motocykle i skutery :D
Obrazek

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 4 sty 2017, o 22:54

no to wygląda na to że kupując mojego szkopowagena z 2005 z silnikiem 2.0 przez conajmniej 2-3 lata na bank nie stracę na nim bo ceny albo sie zatrzymają albo wzrosną na takie stare auta z "większymi" silnikami ale tym samym psu w dupe na jakieś fajne auto za jakiś czas znając życie kolejne 10 letnie tylko już z większym silnikiem ehhhh masakra co za kraj zjebany z każdej strony nas dojadą uczciwie pracujących ehhh
teraz jeszcze OC po 1500 do 2000zl i faktycznie aut momentalnie na drogach zrobi się mniej ale jakos mnie to nie cieszy nie wiem

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 5 sty 2017, o 12:02

Nie panikujcie. Ruszy rynek rodzimy i handel autami już za rejestrowanymi w PL. A auta z zachodu to też nie laleczki ;) Jak ktoś zechce sobie walnąć furę z dużym motorem to kupi już na naszych blachach i akcyzę będzie miał gdzieś. Panikować mogą jedynie handlarze bo stracą źródełko kasy.
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: kwas » 5 sty 2017, o 12:18

Pierdolić to w Słowacji albo w czechasz zaczyną rejestrować auta i ominą to.
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
tomekk7
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2015, o 10:20
Motocykl: 1000 k7
Imię: tomek
Skąd: Tychy
Lokalizacja: śląsk

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: tomekk7 » 11 sty 2017, o 00:13

kwas pisze:Pierdolić to w Słowacji albo w czechasz zaczyną rejestrować auta i ominą to.

owszem,gabloty z wyższej półki jak najbardziej się opłaca rejestrować w czechach czy na słowacjii a to dlatego ,że jest różnica podatkowa,ale to nie takie proste jakby się wydawało,po pierwsze musisz mieć obywatelstwo tego kraju lub mieć zarejestrowaną tam firmę i na nią weźmiesz też auto czy moto,albo spółka gdzie wykupujesz udziały jednej z nich i rejestrujesz ,oszczędności są ale tylko przy klasie premium poniewaz nie ma akcyzy i możesz odliczyc pełny VAT,minus taki ze wykupienie spólki kosztuje

qubis

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: qubis » 11 sty 2017, o 07:49

dziurekk pisze:Nie panikujcie. Ruszy rynek rodzimy i handel autami już za rejestrowanymi w PL. A auta z zachodu to też nie laleczki ;) Jak ktoś zechce sobie walnąć furę z dużym motorem to kupi już na naszych blachach i akcyzę będzie miał gdzieś. Panikować mogą jedynie handlarze bo stracą źródełko kasy.
To ja juz wole stare auto z Niemiec( nie od Turka handlarza) niz z naszego salonu np. 10letnie..;) z resztą o jakim rodzimym rynku mówimy jesli pewnie 90%aut jest przywieziony za Odry

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 11 sty 2017, o 13:18

qubis powiadasz wolisz pewne auto od niemca :D to zobacz to świeżutkie prawie nowe auto z przebiegiem 12 tys km

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bm ... 38433.html

tutaj cała reszta opisu wraz ze zdjęciami tego auta :D hahah
https://www.facebook.com/bmwcheck/posts ... 3856138790

qubis

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: qubis » 11 sty 2017, o 13:45

Maciej no wiadomo ze sa i trypu. Spójrz jednak z drugiej strony. Ja mieszkam praktycznie w Niemczech bo jedno miasto dzieli rzeka dwa. Mam pełno znajomych czy klientów Niemców. W zwiasku z tym mi jest łatwiej kupic auto za rzeką niz komys kto mieszka na drugim koncu Polski i szuka tylko na mobilem.de czy ebayu czy chuj wie gdzie. Krótko mówiąc ide i pytam czy ktoryś łeb ma rakie i takie auto do sprzedania i chooj.
Nie powiesz mi tez ze oczywiście ogólnie ujmując polak bardziej dba o serwis niz jakis Niemiec.. A jesli tsk powiesz to wiedz ze bede sie smiał :)

Napisałem tez zeby nie mówić o TURKACH HANDLARZACH a twoje ogłoszenie z mobile to turecki autohaus ;)

Z innej strony jest tsk ze dużo poskich januszy wstawia auta do niemieckiego komisu więc trzeba być czujnym jak Harison Ford w Ściganym :lol:

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 11 sty 2017, o 13:56

ależ oczywiście masz rację jednak wiekszość niemców stać na korzystanie z dobrych serwisów bądź ASO od początku do końca posiadania auta a niestety w Polsce auto najczęściej serwisowane jest tylko przez okres gwarancji a później to już tylko do zwykłego mechanika na bieżące naprawy czy awarie a to nic że po drodze było wiele rzeczy do wymiany o których właściciel nawet nie wie ale i nie chce wiedzieć bo przecież auto jeździ :). Nie można też powiedzieć że auta z Polski są też jakieś strasznie wybite i dojechane na maksa, co prawda 2 auta miałem z niemiec i były i są to dobre auta, obecne mam z francji też uważam za dobry zakup ale tak samo od poczatku do konca full serwis aso bmw, ale mam też avensisa który jest od nowości kupiony w polskim salonie 2003r i mam te auto zaraz 4 lata i jest rewelacja nic sie nie dzieje zero awarii jakichkolwiek nawet zawieszenia itp ale autko na ostatnim serwisie było właśnie w Aso gdzie poprzedni własciciel zostawił 5 tys zł :)

dlatego się zmartwiłem tą akcyzą bo ja zawsze chcę kupić jakieś auto już zarejestrowane w Polsce itp a co do czego to albo ceny jakieś chore albo coś, i w końcu wychodzi że trzeba kupić auto sprowadzane a jak w moim przypadku chciałbym jakiś wiekszy silnik to jak mówie psu w dupe bo za takie 10 letnie auto z silnikiem 2,5 czy 3,0 trzeba bedzie zaplacic akcyzy z 10 tys zl wiec pewnie nie kupię bo nawet jakbym dysponował odpowiednia gotówką to nie kupie jakiegoś 10 letniego złoma za 40 czy 50 tys zł bo to przegięcie pały

qubis

Re: Zmiany w akcyzie przyjęte przez Senat! "Dobra zmiana"

Nieprzeczytany post autor: qubis » 11 sty 2017, o 14:21

O tej kurewskiej akcyzie to nawet gadać mi sie nie chce :evil:

ODPOWIEDZ