REJE

Wszystko co związane z formalnościami.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Patryg1206
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2017, o 14:27
Motocykl: Gsxr 600
Imię: Patryk
Skąd: Lipno

REJE

Nieprzeczytany post autor: Patryg1206 » 29 mar 2017, o 14:31

Witam, kupiłem gsxr i mam umowe na inna osobę. Jak to teraz zrobić najprościej czy da się jakoś przepisać , darowizna czy jak? Moto jeszcze nie jest przerejestrowane. Z góry dziękuje za pomoc

mennoc
Posty: 1265
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 09:54
Motocykl: Daytona 675
Imię: Radek
Skąd: Warszawa

Re: REJE

Nieprzeczytany post autor: mennoc » 29 mar 2017, o 15:33

Darowizna jest opodatkowana, chyba ze to jakas mega bliska rodzina, ewentualnie po prostu umowa kupna/sprzedazy.

Patryg1206
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2017, o 14:27
Motocykl: Gsxr 600
Imię: Patryk
Skąd: Lipno

Re: REJE

Nieprzeczytany post autor: Patryg1206 » 29 mar 2017, o 16:20

Najbliższa rodzina

Awatar użytkownika
Westbam
Posty: 381
Rejestracja: 26 mar 2017, o 22:49
Motocykl: GSXR K8 750
Wymarzony motocykl: Myślę... ZX10R 2012?
Imię: Damian
Skąd: Olkusz

Re: REJE

Nieprzeczytany post autor: Westbam » 30 mar 2017, o 05:54

Patryg1206 pisze:Najbliższa rodzina
Najbliższa to rodzice / brat, siostra / żona. Kuzyn itd już do tego się nie zalicza
Zerowa grupa podatkowa, czyli krąg osób uprawnionych do skorzystania z ulgi

Po pierwsze darowizna musi zostać dokonana w tzw. zerowej grupie podatkowej, o której tak często się obecnie słyszy. Jednak w celu uniknięcia przykrych niespodzianek trzeba dokładnie sprawdzić, czy osoba na rzecz której dokonujemy darowizny do tej grupy należy.

Ustawa o podatku od spadków i darowizn zalicza do tej grupy następujące osoby: małżonka, zstępnych (np. dzieci), wstępnych (np. rodzice czy dziadkowie), pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę. Co ciekawe w grupie tej nie ma teściów, zięcia, synowej czy kuzynostwa. Dlatego też tak ważnym jest rozważenie, kto zostanie obdarowany, gdyż dokonanie darowizny na rzecz zstępnego i jego małżonka nie zwolni małżonka od konieczności zapłaty podatku.

ODPOWIEDZ