Uprawnienia Policji a Dowody Rejestracyjne

Wszystko co związane z formalnościami.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
sliwoz
Posty: 373
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 22:20
Motocykl: GSXR 600K7
Wymarzony motocykl: mam ;)
Imię: Bartek
Skąd: Zielona Góra

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: sliwoz » 30 sty 2015, o 11:22

Trzeba dbać o czystość oraz dobrze ustawić poziom i bedzie git ;)
Policjant może zabrać Ci dowód rej za głośny wydech bez mierzenia miernikiem. Kieruje się podejrzeniem o niespełnieniu wymagań i kieruje Cie na badanie techniczne.

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 30 sty 2015, o 11:29

Głupoty gadasz z tym wydechem. Za podejrzenia to może co najwyżej obciągnąć koledze w aucie. Albo ma miernik i jak nie spełnia to zabiera albo nie ma i może sobie podejrzewać.
Chłopaki musicie znać swoje prawa bo inaczej będziecie płacić za własną głupotę.
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
sliwoz
Posty: 373
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 22:20
Motocykl: GSXR 600K7
Wymarzony motocykl: mam ;)
Imię: Bartek
Skąd: Zielona Góra

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: sliwoz » 30 sty 2015, o 11:38

Dobra, widzę że pozjadałeś wszystkie rozumy...

Niech Akum się wypowie bo Cie chyba nikt nie przegada.

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 30 sty 2015, o 11:45

Nie pozjadałem wszystkie rozumy tylko jest kodeks ruchu drogowego i pracowałem w policji więc wiem teraz za co mi mogą zabrać dowód a za co nie. No chyba że od nowego roku przepisy się zmieniły ale nic mi o tym nie wiadomo.
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
sliwoz
Posty: 373
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 22:20
Motocykl: GSXR 600K7
Wymarzony motocykl: mam ;)
Imię: Bartek
Skąd: Zielona Góra

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: sliwoz » 30 sty 2015, o 11:53

No to słabo coś z Twoją znajomością prawa jako były policjant. Bardzo prosze... podstawa prawna ;)


Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego

Kiedy policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny?

Policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu na podstawie przepisów ustawy; Prawo o ruchu drogowym. Artykuł 132 cyt. ustawy wymienia przypadki zatrzymania przez Policję dowodu rejestracyjnego. Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego może nastąpić tylko za pokwitowaniem. Funkcjonariusz Policji obowiązany jest wydać takie pokwitowanie za zatrzymany dokument osobie, gdzie stwierdza przyczynę zatrzymania.

Art. 132. Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908) 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:
zagraża bezpieczeństwu,
zagraża porządkowi ruchu,
narusza wymagania ochrony środowiska,


2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo,
3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność,
4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego),
5) stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nie upoważnioną,
6) nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia,
7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Podstawą do zatrzymania pojazdu jest stwierdzenie przez policjanta wymienionych niesprawności bądź uzasadnione przypuszczenie, że stan techniczny pojazdu jest niezgodny z wymogami określonymi w przepisach. Jako przykład, kiedy policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny mogę podać niesprawność podstawowych układów pojazdu takich jak układ hamulcowy (np. wycieki płynu hamulcowego), układu kierowniczego (np. luz kierownicy), niesprawny układ jezdny (np. zużyte bieżniki opon tzw. łyse opony), brak sprawnych świateł (np. rozbite klosze); inną przyczyną może być brak elementów obowiązkowego wyposażenia pojazdu, wyposażenie pojazdu w części lub elementy nieodpowiadające wymaganiom np. samowolne częste oklejanie szyb czarną folią. Przed przystąpieniem przeróbek należy sprawdzić, czy są one dozwolone (mówi o tym rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunkow technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia). Dowód rejestracyjny może być zabrany, gdy usterki techniczne, braki w wyposażeniu są na tyle drobne, że bezwzględnie nie eliminują pojazdu z ruchu. Przykładem może być brak wymaganego trójkąta ostrzegawczego, pęknięta szyba czy nawet brak wymaganego oznaczenia pojazdu, brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Policjant za zatrzymany dowód rejestracyjny wydaje pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie dotyczy przypadków za wyjątkiem zagrażania bezpieczeństwu po wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska bądź też kierowca porusza się bez ubezpieczenia OC. W tych 3 przypadkach dowód zostaje zatrzymany bez limitu czasowego.

Zatrzymany dokument organ Policji przesyła niezwłocznie organowi, który go wydał. Wyjątek stanowi jazda bez ważnego ubezp. OC. W takim przypadku organ Policji zwraca zatrzymany dokument właścicielowi pojazdu po przedstawieniu dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia.

Awatar użytkownika
Patrycjusz29
Posty: 1230
Rejestracja: 10 sie 2013, o 20:19
Motocykl: Suzuki GSXR1000 K3
Wymarzony motocykl: SUZA

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Patrycjusz29 » 30 sty 2015, o 12:01

to tak samo jak kiedyś staliśmy motocyklami zajechała policja kolega miał zagięta tablica rejestracyjna i mandacik kolega odmówił sprawa trafiła do sądu i sprawę kolega przegrał ponosił koszty mandatu i koszty sprawy sadowej 2800zł

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 30 sty 2015, o 12:16

sliwoz pisze:No to słabo coś z Twoją znajomością prawa jako były policjant. Bardzo prosze... podstawa prawna ;)


Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego

Kiedy policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny?

Policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu na podstawie przepisów ustawy; Prawo o ruchu drogowym. Artykuł 132 cyt. ustawy wymienia przypadki zatrzymania przez Policję dowodu rejestracyjnego. Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego może nastąpić tylko za pokwitowaniem. Funkcjonariusz Policji obowiązany jest wydać takie pokwitowanie za zatrzymany dokument osobie, gdzie stwierdza przyczynę zatrzymania.

Art. 132. Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908) 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:
zagraża bezpieczeństwu,
zagraża porządkowi ruchu,
narusza wymagania ochrony środowiska,


2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo,
3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność,
4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego),
5) stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nie upoważnioną,
6) nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia,
7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Podstawą do zatrzymania pojazdu jest stwierdzenie przez policjanta wymienionych niesprawności bądź uzasadnione przypuszczenie, że stan techniczny pojazdu jest niezgodny z wymogami określonymi w przepisach. Jako przykład, kiedy policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny mogę podać niesprawność podstawowych układów pojazdu takich jak układ hamulcowy (np. wycieki płynu hamulcowego), układu kierowniczego (np. luz kierownicy), niesprawny układ jezdny (np. zużyte bieżniki opon tzw. łyse opony), brak sprawnych świateł (np. rozbite klosze); inną przyczyną może być brak elementów obowiązkowego wyposażenia pojazdu, wyposażenie pojazdu w części lub elementy nieodpowiadające wymaganiom np. samowolne częste oklejanie szyb czarną folią. Przed przystąpieniem przeróbek należy sprawdzić, czy są one dozwolone (mówi o tym rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunkow technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia). Dowód rejestracyjny może być zabrany, gdy usterki techniczne, braki w wyposażeniu są na tyle drobne, że bezwzględnie nie eliminują pojazdu z ruchu. Przykładem może być brak wymaganego trójkąta ostrzegawczego, pęknięta szyba czy nawet brak wymaganego oznaczenia pojazdu, brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Policjant za zatrzymany dowód rejestracyjny wydaje pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie dotyczy przypadków za wyjątkiem zagrażania bezpieczeństwu po wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska bądź też kierowca porusza się bez ubezpieczenia OC. W tych 3 przypadkach dowód zostaje zatrzymany bez limitu czasowego.

Zatrzymany dokument organ Policji przesyła niezwłocznie organowi, który go wydał. Wyjątek stanowi jazda bez ważnego ubezp. OC. W takim przypadku organ Policji zwraca zatrzymany dokument właścicielowi pojazdu po przedstawieniu dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia.
Ok podstawa prawna jest ale nie dajmy się ogłupić bo policjanci u nas i tak ją interpretują tak jak chcą. W tym przypadku jest podobnie ponieważ może mieć uzasadnione przypuszczenie co do np niesprawności układu hamulcowego ponieważ widzi wyciek płynu bo akurat takiej rzeczy nie da się ująć w jakiekolwiek wartości i ramy prawne więc ciężko jest żeby to zmierzył. W przypadku gdy te wartości jednak są zawarte w przepisach musi się ich trzymać i zbadać głośność moto z określonej odległości i przy określonych obrotach silnika i dopiero na tej podstawie zabrać dowód. Wiem że u nas policja sama chce stanowić prawo i bardzo często zastrasza ludzi tak jak kolega Patrycjusz piszę a sądy zaocznie zawsze sprawy uznają jako wina danej osoby a nie policjanta ale jak dobrze będziemy znać swoje prawa i prawa policjanta przy kontroli w wielu przypadkach unikniemy niepotrzebnych kosztów.
Jak chcesz Sliwoz możesz oddawać dokumenty policji za przypuszczenia ja jednak wiem za co oni mi mogą je zabrać.

Patrycjusz złapali was gdzieś na światłach czy na parkingu przy moto jak staliście ?
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
Patrycjusz29
Posty: 1230
Rejestracja: 10 sie 2013, o 20:19
Motocykl: Suzuki GSXR1000 K3
Wymarzony motocykl: SUZA

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Patrycjusz29 » 30 sty 2015, o 12:26

staliśmy przy motocyklach na parkingu miejskim nie poruszaliśmy się

Akum
Posty: 1228
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:29
Motocykl: 1000 L1

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Akum » 30 sty 2015, o 12:33

Rudisz pisze:Nie pozjadałem wszystkie rozumy tylko jest kodeks ruchu drogowego i pracowałem w policji więc wiem teraz za co mi mogą zabrać dowód a za co nie. No chyba że od nowego roku przepisy się zmieniły ale nic mi o tym nie wiadomo.
Pracowałeś w Policji ale chyba na Recepcji, przyjedź do mnie swoim bzykiem na głosnym wydechu i zobaczysz jak sie zabiera dowód rejestracyjny bez miernika :) Wystarczy ze mam podejrzenie że masz "nieszczelnosc ukladu wydechowego" które doprowadza do zbyt nadmiernej emisji hałasu :) Bo de facto przy takim przypadku nie masz obowiazku mierzyć jakichkolwiek DB.Chociaż wiadomo że się tego na ogól nie robi, bo po co? Ale jak ktoś jest cwaniak i próbuje grać alfe i omege to można wskazać kto ma jakie uprawnienia. A co do sytuacji Pata to troche dziwne bo na parkingu mozesz sobie miec nawet tablice przykreconą na czoło i nic im do tego, chyba ze widzieli jak wjezdzaliscie na Parking.

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 30 sty 2015, o 12:36

Ja Cię nie obrażam więc uważaj na to co piszesz. Na moje nieszczęście miałem bardzo często kontakty z policją i nigdy za to co nie powinienem nie dostałem mandatu czy zabranego dowodu a spotykałem różnych cwaniaków. Wszystko jest kwestią tego jak z nimi rozmawiasz, a pisaliśmy o głośności wydechu a nie nieszczelności.
Zresztą kończę temat i jeszcze raz napiszę jak chcesz to oddawaj im dowód, ja tego nie mam zamiaru robić bez powodu.


Patrycjusz miałem podobną sytuację dwukrotnie i w przypadku gdy moto nie jest odpalone Ty na nim nie siedzisz a kluczyki nie są w stacyjce to nie musisz im nawet dawać dowodu rejestracyjnego do ręki. Jedyne co Ci mogą zrobić to prosić Cię o dowód osobisty celem wylegitymowania.
Jak moto stoi to mówisz że to nie twoje moto i spokój.
Nie mają dowodów że jest twoje nawet jeśli sprawdzą to w bazie to nie udowodnią Ci że nim przyjechałeś.
Kilka lat temu byłem młody i głupi i jeździłem moto bez dokumentów a zawsze jak mnie łapali to im uciekałem aż pewnego dnia właśnie stałem obok moto na parkingu i podjechali. Wyskoczyli z ryjem że wreszcie mnie mają i że sprawa do sądu ale jedyne co dostali ode mnie to dowód osobisty bo dobrze wiedzieli że niczego więcej wymagać nie mogą. Przecież motor przywiózł mój znajomy na przyczepie który aktualnie jest w sklepie..... :) Zastraszali, prosili, czekali przy mnie ponad godzinę aż uruchomię moto aż w końcu zrezygnowali i odjechali.
Kilka miesięcy temu jeździliśmy z kumplem na gumie na zmianę raz on stał ja jeździłem raz odwrotnie. W momencie gdy wpadła policja ja akurat jeździłem więc oddałem im dokumenty bo goście byli w porządku i złapali mnie na gorącym uczynku a kumpel stał więc pyta czy ma dawać też wszystkie papiery.
Sam policjant powiedział, przecież Pan tylko stoi ja nie widziałem żeby Pan jeździł na tym motocyklu.
Wiadome że gdyby to był inny typ człowieka to i kumpel by stracił dowód tak jak ja ale dlatego w takich sytuacjach trzeba wiedzieć co oni mogą a co nie.
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Akum
Posty: 1228
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:29
Motocykl: 1000 L1

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Akum » 30 sty 2015, o 12:47

Ale gdzie ja Cię obraziłem? Po prostu Ci pokazuje ze nie masz racji. To czy oddasz im dowód czy nie to nie będzie już Twoja decyzja, dajesz dowód do kontroli i po prostu do Ciebie nie wraca, nikt nie będzie Cie pytał czy się na to zgadzasz czy nie.

A co do sytuacji Pata to wszystko zalezy od tego czy widzieli jak wjezdzał czy nie widzieli. Jak nie widzieli to nie musisz okazywac nawet dokumentów od pojazdu (o ile stoi w dozwolonym miejscu oczywiscie).
A za co Twoj kolega mialby stracić dowód? Za jazde na gumie?

Awatar użytkownika
sliwoz
Posty: 373
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 22:20
Motocykl: GSXR 600K7
Wymarzony motocykl: mam ;)
Imię: Bartek
Skąd: Zielona Góra

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: sliwoz » 30 sty 2015, o 12:50

Rudiusz podałem Ci podstawę prawną a Ty chcesz być mądrzejszy. Wiem że są policjanci, którzy nadużywają prawa lub sobie je nad interpretują a ww. przypadku nie ma żadnej dyskusji. Tak jak Akum wspomniał będziesz zgrywał cwaniaka to zadzwonią po inny patrol z miernikiem i dadzą Ci najwyższy mandat i zabiorą dowód lub skierują sprawę do sodu. Zabulisz mandat tak czy siak i dojdą koszta sądowe. I skończy się rumakowanie. Powtórzę jeszcze raz dla jasności bo Ty ludzi wprowadzasz w błąd. Policja ma prawo zabrać dowód za głośny wydech na podstawie przytoczonego wyżej artykułu nie używając miernika. Policjant kieruje się uzasadnionym przypuszczeniem, że stan techniczny pojazdu jest niezgodny z wymogami określonymi w przepisach. I KONIEC! AMEN!

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 30 sty 2015, o 12:51

Na recepcji nie pracowałem nie martw się :)
Zanim im dam dowód pasuje żeby mi powiedzieli powód zatrzymania lub kontroli. Wiadome że jak już go będą mieli i będą chcieli się przyjebać akurat do wydechu to pewnie mi go nie oddadzą ale jeśli będę miał pewność że spełnia on wymogi to już się o to postaram żeby do mnie wrócił bez ponoszenia kosztów.
Kolega miałby stracić dowód za brak oświetlenia i łyse opony (moto przerobione do stuntu ale przywoziliśmy je na przyczepie).
Sliwoz nie lubię się kłócić ale swoje powiem.
Po pierwsze. Nie zgrywam nigdy cwaniaka tylko spokojnię zawsze tłumaczę o co mi chodzi więc nie widzę powodu żeby mieli do mnie sapać, jak przyjedzie do mnie drugi patrol z miernikiem i wyjdzie że miałem głośny wydech to mi zabiorą dowód (sprawy do sądu nie skierują bo albo jedno albo drugie) Poza tym jeśli wiem że mam głośny wydech to nie dyskutuję. Cały czas mówię o sytuacji gdzie gliniarz się czepia a wydech mimo wszystko spełnia normy bo wiele akcesoryjnych puszek je spełnia.
Cytując Ciebie:
" Policjant kieruje się uzasadnionym przypuszczeniem, że stan techniczny pojazdu jest niezgodny z wymogami określonymi w przepisach"
Sam sobie przeczysz, bo jeśli coś jest określone w przepisach to niech mi to pokaże na odpowiednim urządzeniu tak jak jest to w przypadku prędkości, przyciemnianych szyb itp rzeczy. Jeśli nie jest określona żadna wartość to wtedy jest tak jak Ty mówisz.
Na dziś tyle mojego pisania, nie chcę mi się dyskutować bo każdy postąpi tak jak będzie uważał
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, o 12:57 przez Rudisz, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
Patrycjusz29
Posty: 1230
Rejestracja: 10 sie 2013, o 20:19
Motocykl: Suzuki GSXR1000 K3
Wymarzony motocykl: SUZA

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Patrycjusz29 » 30 sty 2015, o 12:54

NO mój kolega to akurat znany był za wariowanie na motocyklu dlatego pewnie się go uczepili .

Awatar użytkownika
sliwoz
Posty: 373
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 22:20
Motocykl: GSXR 600K7
Wymarzony motocykl: mam ;)
Imię: Bartek
Skąd: Zielona Góra

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: sliwoz » 30 sty 2015, o 13:13

Rudisz pisze: " Policjant kieruje się uzasadnionym przypuszczeniem, że stan techniczny pojazdu jest niezgodny z wymogami określonymi w przepisach"
Sam sobie przeczysz, bo jeśli coś jest określone w przepisach to niech mi to pokaże na odpowiednim urządzeniu tak jak jest to w przypadku prędkości, przyciemnianych szyb itp rzeczy. Jeśli nie jest określona żadna wartość to wtedy jest tak jak Ty mówisz.
Po pierwsze czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nie potrafię już tego jaśniej wytłumaczyć i rozłożyć bardziej na czynniki pierwsze. Po drugie policjant nie musi Ci udowadniać tego że wydech jest za głośny na podstawie urządzenia bo może kierować się UZASADNIONYM PRZYPUSZCZENIEM zgodnie z art. Zabiera dowód i kieruje Cie na badanie techniczne. A Ty oddasz mu dowód czy Ci się to podoba czy nie. Mam nadzieje, że wreszcie to zrozumiałeś i nie będziesz głupio stawiał na swoim ;)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, o 13:18 przez sliwoz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ