Uprawnienia Policji a Dowody Rejestracyjne

Wszystko co związane z formalnościami.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
tomoo
Posty: 641
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:56
Motocykl: K10 tysionc
Imię: Tomek
Skąd: sci/krk

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: tomoo » 30 sty 2015, o 13:15

Rudisz pisze: Sam sobie przeczysz, bo jeśli coś jest określone w przepisach to niech mi to pokaże na odpowiednim urządzeniu tak jak jest to w przypadku prędkości, przyciemnianych szyb itp rzeczy. Jeśli nie jest określona żadna wartość to wtedy jest tak jak Ty mówisz.
Na dziś tyle mojego pisania, nie chcę mi się dyskutować bo każdy postąpi tak jak będzie uważał
kolego ale ja nie rozumiem o czym Ty mówisz z tym " każdy postąpi tak jak będzie uważał". Hipotetyczna sytuacja: zatrzymuje Cię policjant lizakiem (albo w inny sposób), prosi o dokumenty moto (musisz je dać, tu się chyba zgodzisz). Mówi Ci: wydech jest za głośny, zabieram dowód. No i co robisz? kłócisz się żeby oddał, wyrywasz mu go z rąk i uciekasz? :D Żadnego wyboru nie masz, oczywiście można się kłócić, prosić ale gadanie że "mamy wybór, możemy nie oddawać " jest bez sensu. On go weźmie i jedyne co możesz zrobić to podać go do sądu czy cośtam.

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 30 sty 2015, o 14:36

Zatrzymuje mnie policjant i w tym momencie jest zobowiązany powiedzieć za co Cię zatrzymuje jeśli za głośny wydech to jasna sprawa jeśli za coś innego to wiadome że jest tak jak mówisz. Mi w tej całej sytuacji nie chodzi o to że mamy mu wydzierać z rąk dowód tylko że nie dajmy się ogłupieć bo większość policjantów to tępaki i sami dobrze prawa nie znają więc umiejętną rozmową możemy się obronić. W ostateczności oddać sprawę do sądu jak chcemy się w to bawić.
Piszę o możliwościach dla ludzi którzy nie znają sprawy od drugiej strony i tak jak kolega Patrycjusza oddają dowód a później przez to płacą i to nie mało, mimo że nie zawsze muszą.
Miałem kilka sytuacji gdzie policjant twierdził że mam nieodpowiedni błotnik, źle umiejscowioną czy oświetloną rejestrację i mimo że wcześniej oddałem im dowód to zawsze po rozmowie do mnie wracał a kilku znajomych traciło dowód np za brak prędkościomierza chociaż nie ma takiego zapisu w przepisach.
W takim wypadku idąc tokiem waszego rozumowania mogą stracić dowód bo policjant ma podejrzenie.
Walczcie o swoje oczywiście w granicach rozsądku bo nie robiąc z tym nic będą wykorzystywać naszą naiwność.
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Akum
Posty: 1228
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:29
Motocykl: 1000 L1

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Akum » 30 sty 2015, o 15:27

:lol: :lol: Myślę że żyjesz w świecie swojej wyobraźni albo naprawde tak o sobie myślisz ze potrafisz każdego przegadać .
bo większość policjantów to tępaki i sami dobrze prawa nie znają więc umiejętną rozmową możemy się obronić.
Sam najwidoczniej jesteś tępak bo nie masz pojęcia jak to wszystko wygląda, naczytałeś się jakis prawnych forum i myślisz ze pozjadałes rozumy, nawet jezeli Ci sie udawaly takie cyrki w co nie wierze to po prostu nie trafiałeś na odpowiedniego Policjanta, ze mną Twoje gadki by Ci nic nie pomogły. Skoro policjanci to tepaki to czemu niby tam pracowales? Skoro nie na recepcji to gdzie? Wydawałes auta czy sprzątałes? Napewno nie byles funkcjonariuszem bo takich herezji byś nie gadał. Policjant Cię zatrzymuje podaje imie nazwisko stopien jednostke, i podstawe faktyczna czyli zazwyczaj legalnosc pochodzenia i posiadanie dokumentów. A potem dopiero mowia co i jak.
To że Ci oddawali to zapewne dlatego ze sami nie byli pewnie czy mogą Ci zabrać ten dowód czy nie, ale to już nie moja brocha nie odpowiadam za znajomość prawna wszystkich Policjantow.

Ps. Wiesz ilu ludzi mi się odgrazało że "jeszcze w zebach im ten dowód przyniose " bo oni przeciez "znaja kodeks PoRD" , i jakoś do dziś już od paru lat NIGDY nie zwróciłem nikomu dowodu a zabrałem ich mnóstwo :)

Edit: A nawet jak Cie Policjant zatrzymuje i mowi ze za wydech a Ty mu nie okazujesz dowodu rejestracyjnego to po prostu nakłada na Ciebie mandat za nie okazanie dokumentu podczas kontroli pojazdu lub kieruje wniosek o ukaranie do sądu, nikt poważny nie będzie nawet dyskutował.

qubis

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: qubis » 30 sty 2015, o 18:51

:lol: Najciekawsze jest to ze Rudisz najpierw pisze ze pracował w policji potem pisze ze miał duzo doczynienia z policjantami. :lol:

Co do powodu kontroli o którym ma ci pan policjant poinformować przed oddaniem dowodu to moze byc po. Prostu RUTYNOWA KONTROLA ale moze ma ochote sprawdzić czy masz wazny przegląd a ty nie robisz mu laski ze mu go odasz :mrgreen:

Jednym słowem rudisz pierdolisz jak mały czesio po dużym piwie:)

A jedynym prawdziwym psem jest nasz akum:)

Awatar użytkownika
sliwoz
Posty: 373
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 22:20
Motocykl: GSXR 600K7
Wymarzony motocykl: mam ;)
Imię: Bartek
Skąd: Zielona Góra

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: sliwoz » 30 sty 2015, o 18:54

Ostanie zdanie mocne :lol:

Nie ma co się kopać z koniem... nie wygrasz ;)

qubis

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: qubis » 30 sty 2015, o 19:01

:lol: I jeszcze pisze taki ze xenon kiepsko swieci przez muchy na kloszu:) widać ze mial dużo z nim do czynienia :lol:
kto go zrobił zielonym ludzikiem?

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 31 sty 2015, o 12:19

O czyli uderzyłem w pana władzy czuły punkt dlatego taka afera, wcale się nie dziwię że tak się bronisz. Dlatego tam nie pracuję bo głownie na zadufanych w sobie ciołków trafiałem i wolę na spokojnie pracować z normalnymi ludźmi.
qubis a myslisz ze po kiego wafla masz spryskiwacze w aucie przy lampach ksenonowych ?
Koniec tematu z mojej strony
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: kai » 31 sty 2015, o 13:06

trzeba miec podswietlenie tablicy?:D

nigdy nie mialem, nie widzialme zeby sie o to czepiali, po ciemku na ogol nie jezdze, a jak jade to tylna lampa cos tam swieci..:D

akum - czesto dowody kasujesz?z a co? za glosny wydech? sam altasz na akcesoryjnych puchach?:DD

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 31 sty 2015, o 13:23

trzeba mieć podświetlenie a nawet trzeba mieć odblask, ale raczej nie czepiają się za taki rzeczy no chyba że zgrywasz cwaniaczka cwaniaczka to mogą na tej podstawie zabrać dowód.

Akum
Posty: 1228
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:29
Motocykl: 1000 L1

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: Akum » 31 sty 2015, o 13:28

Musisz miec tak jak matix pisze, podswietlenie i odblask. Rudisz nie obrażaj mnie, dostajesz ode mnie ostatnie ostrzeżenie. Nie jest to mój czuły punkt ani ulubione zajęcie, po prostu wiem jak to wyglada. Hmm kai no zabieram czasami ale to raczej wtedy kiedy ktoś próbuje mi na głowe wejść i udowodnić ze wie wszystko lepiej. Zazwyczaj proszę o usunięcie usterki i pouczam. Za głosny wydech pare razy też zabrałem ale to raczej juz w przypadkach gdzie ktoś wypierdolił wszystko z puchy i to ryczy ze az uszy bolą, sam latam na Devilu więc lubie ładny dźwiek a nie ryczenie.
A wracajac do tematu to niestety za xenon tez moze dowód polecieć i spory MKK ale raczej mało kto się o to czepia jezeli jest normalnie ustawiony, mysle ze normalny ktoś rozumie ze to poprawia nasza widocznosc.

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: kai » 31 sty 2015, o 13:30

macias pisze:
kai pisze:trzeba miec podswietlenie tablicy?:D

nigdy nie mialem, nie widzialme zeby sie o to czepiali, po ciemku na ogol nie jezdze, a jak jade to tylna lampa cos tam swieci..:D

akum - czesto dowody kasujesz?z a co? za glosny wydech? sam altasz na akcesoryjnych puchach?:DD
Co wolno wojewodzie to nie Tobie smrodzie :lol:

To jest temat o bixenonie, a nie podświetleniu tablicy, policjantach czy też głośnych wydechach. Piszemy na temat!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:
to rozdziel posty, bo wywiazala sie fajna dyskusja.

no ja mam two brotehrsa krotkiego, i jest ciutka glosny

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 1492
Rejestracja: 11 sie 2013, o 20:10
Motocykl: KAWA Z 1000
Wymarzony motocykl: juz były
Imię: Robert
Skąd: lubelskie
Lokalizacja: wojciechów lubelskie

Re: Uprawnienia Policji a Dowody Rejestracyjne

Nieprzeczytany post autor: dziadek » 31 sty 2015, o 14:15

buzi se dajcie bo wekend :lol:

qubis

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: qubis » 31 sty 2015, o 14:31

Rudisz pisze:O czyli uderzyłem w pana władzy czuły punkt dlatego taka afera, wcale się nie dziwię że tak się bronisz. Dlatego tam nie pracuję bo głownie na zadufanych w sobie ciołków trafiałem i wolę na spokojnie pracować z normalnymi ludźmi.
qubis a myslisz ze po kiego wafla masz spryskiwacze w aucie przy lampach ksenonowych ?
Koniec tematu z mojej strony
Nie pisz wiec nigdy więcej ze xenon brudny słabiej swieci:)

Rudisz czy pisałem Ci juz ze pier*olisz jak maly czesio po dużym piwie. Kto ma xenon to wie ze świeci o wiele lepiej gdy kloszy jest czysty czy tez brudny.

Ps czemu w w bmw 1800 jest xenon fabrycznie zamontowany a nie ma spryskiwaczy :lol: :lol:
rozwalasz system niczym rudy ch...j:)

Masz tu rudisz do POCZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM:• zapisy regulaminu 48 określają, że reflektory wyposażone w źródło światła dużej jasności (wysoka wartość strumienia świetlnego), a takimi są gazowe wyładowcze źródła światła, powinny być wyposażone w urządzenia oczyszczające szybę reflektora (tzw. spryskiwacze) oraz urządzenia samopoziomujące reflektor, ma to zapobiegać nadmiernemu olśnieniu powodowanemu przez rozpraszanie światła na zanieczyszczeniach osadzonych na szybach reflektorów, czy olśnieniu powstającemu w wyniku zmian kierunku emitowanego światła.

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Uprawnienia Policji a Dowody Rejestracyjne

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 7 lut 2015, o 11:53

NIe pisałem debilu że słabiej świeci tylko że oślepia. I skończ tego typu teksty do mnie jak nie potrafisz pisać bo następnym razem tego rudego chuja możesz spotkać na drodze...




Właśnie wygrałeś nagrode główną w postaci Ostrzeżenia, zbierz dwa ostrzeżenia do kolekcji i wygrasz Ban(ana)
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

qubis

Re: Bixenon

Nieprzeczytany post autor: qubis » 7 lut 2015, o 12:08

Rudisz pisze:K6 ma bardzo dobre światło, zmień same żarówki na coś lepszego typu właśnie osram i będzie po problemie. Taki pseudo ksenon nie wiele da przy lampie zajebanej wiecznie owadami a jeszcze będzie wkuriwał ludzi z naprzeciwka.
Co do głośności wydechów to policjant ją musi przy tobie zmierzyć żeby zabrać dowód więc nie pozwólcie sobie go zabrać bo będzie na ucho słyszał że jest głośno.
Sam nie wiesz o czym piszesz:) a po drugie nawet nie wisz kto to rudy ch..jj. i mysilisz ze to o tobie:)
Pamiętaj ze świat kręci sie wokół norbsona a nie ciebie :lol: :lol:

Nie masz xenona to nie pisz jak jest. Nie pisz tez ze u kolegi widziałeś :lol:

ODPOWIEDZ