Czy zamówilem dobra ladowarkę???

Posiadasz materiały na temat GSX-R'ów? Podziel się!
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
przemasm88
Nowy
Nowy
Posty: 40
Rejestracja: 6 lut 2014, o 14:53
Motocykl: suzuki gsxr 600 k3
Imię: Przemek
Skąd: Bydgoszcz

Czy zamówilem dobra ladowarkę???

Nieprzeczytany post autor: przemasm88 » 11 lis 2015, o 16:35

Witam mam juz dosc proszenia sie co rusz to kogos innego o to aby mi naładował akumulator w motocyklu postanowiłem zamowic swoja. Ale nie jestem pewien czy zamowilem odpowiednia. zamowilem ja ze strony larsson. http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NzIwMzIxNg== Ładowarka akumulatorowa Baas 12V 400 mA. A jej opis jest taki : Prosta i tania ładowarka firmy BAAS. Napięcie 12V, prąd ładowania 400mA. Przeznaczona do akumulatorów o małych i średnich pojemnościach (1,5 - 40Ah). Współpracuje ze wszystkimi typami akumulatorów ołowiowych (również z AGM i żelowymi). Nie nadaje się natomiast do ładowania akumulatorów litowo-jonowych! Do ładowania akumulatorów litowo-jonowych prosimy używać ładowarek JMP 721 0042 lub 721 0045. PROSZE O ODPOWIEDZ CZY TAKA bedzie dobrado ladowania mojego gsxr-a ;) z gory dziekuje

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: Czy zamówilem dobra ladowarkę???

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 11 lis 2015, o 17:02

Taka ładowarka będzie dobre, choć prąd ładowania ma mały zaledwie 400mA będzie to skutkowało dłuższym ładowaniem akumulatora. Z założenia dla akumulatorów ołowiowych przyjmuje się prąd ładowania na poziomie 1/10 pojemności np dla 10Ah prąd ładowania to 1A, mniejszy prąd nie zaszkodzi ale wydłuży proces ładowania.

Awatar użytkownika
przemasm88
Nowy
Nowy
Posty: 40
Rejestracja: 6 lut 2014, o 14:53
Motocykl: suzuki gsxr 600 k3
Imię: Przemek
Skąd: Bydgoszcz

Re: Czy zamówilem dobra ladowarkę???

Nieprzeczytany post autor: przemasm88 » 11 lis 2015, o 17:14

ok dzieki podlacze na 12 godzin najwyzej w takim razie.

Vanucci
Posty: 58
Rejestracja: 16 sie 2015, o 18:22
Motocykl: GSXR 750 k7
Wymarzony motocykl: Ducati 848 SE
Imię: Mateusz
Skąd: Rzeszów

Re: Czy zamówilem dobra ladowarkę???

Nieprzeczytany post autor: Vanucci » 11 lis 2015, o 17:50

Taka mała dygresja do tematu, nie wierz w to co piszą w instrukcji, że nadaje się do zimowania akumulatora. Ładowarka ta nie "obciąża" okresowo akumulatora więc po mimo tego że można podłączyć ją do ładowania i zostawić na okres zimowy. Akumulator warto raz na jakiś czas podczas leżakowania zimowego podłączyć pod obciążenie (może być nawet żarówka ) żeby wymusić jego pracę i przedłużyć żywotność, a potem oczywiście z powrotem do ładowania. Takim sposobem w moim moto aku ma już 7 lat i pali "na strzał" nigdy nie miałem z nim problemów. Nawet popularny oxford nie "rozładowuje" nam akumulatora

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: Czy zamówilem dobra ladowarkę???

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 11 lis 2015, o 18:34

Trzeba było się przyczaić na prostownik z lidla (kiedyś chyba tu o nim pisałem gdzieś), dużo lepszy dil za podobny hajs niż to co kupiłeś, ale i ten swoje zadanie będzie spełniał.
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

Awatar użytkownika
przemasm88
Nowy
Nowy
Posty: 40
Rejestracja: 6 lut 2014, o 14:53
Motocykl: suzuki gsxr 600 k3
Imię: Przemek
Skąd: Bydgoszcz

Re: Czy zamówilem dobra ladowarkę???

Nieprzeczytany post autor: przemasm88 » 11 lis 2015, o 19:39

no juz trudno a w lidlu w ogole dobre rzezy mają. dzieki za podpowiedzi, bede ładował co jakis podczas sezonu zimowego, a raczej braku sezonu heh

skupa79
Posty: 50
Rejestracja: 27 lip 2010, o 10:46
Motocykl: Suka 1000 L1
Imię: Tomek
Skąd: Swarzędz

Re: Czy zamówilem dobra ladowarkę???

Nieprzeczytany post autor: skupa79 » 11 lis 2015, o 23:01

Ten z lidla fajna sprawa sam takiego używam jak dobrze pamiętam to ostatnio nawet mieli w sprzedaży za 55zł

brys
Posty: 144
Rejestracja: 31 lip 2015, o 18:17
Motocykl: GSX-R 600 Srad
Wymarzony motocykl: Ducati 748
Imię: Krzysiek
Skąd: Monako

Re: Czy zamówilem dobra ladowarkę???

Nieprzeczytany post autor: brys » 12 lis 2015, o 22:26

Jak ktoś szuka sprawdzonej ładowarki za trochę większy hajs, to polecam CTEK MXS 5.0. Są używane w salonach chociażby Mercedesa do podtrzymywania aku w samochodach na ekspozycji, Mercedes też sprzedaje je pod swoim brandem 2-3 krotnie drożej. 5 lat gwarancji, do tego ma fajny tryb Recond do odsiarczania starszych akumulatorów oraz tryb ładowania akumulatorów AGM. Następy ważny bajer to dostępność kabelków mocowanych na stałe do aku, zakończonych wtyczką - nie trzeba grzebać w moto żeby się dostać do akumulatora, tylko można sobie wystawić wtyczkę gdzieś w dyskretnym miejscu i do ładowania wystarczy się w nią wpiąć. Ja kupiłem parę lat temu i super się sprawdza zarówno w samochodach jak i motocyklach :)

ODPOWIEDZ