pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Ogólne i długie rozmowy o wszystkim i niczym.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
KzkTkn
Posty: 429
Rejestracja: 11 cze 2013, o 08:43
Motocykl: GSX 1300R
Wymarzony motocykl: m10
Imię: Sebastian
Skąd: TKN

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: KzkTkn » 7 wrz 2016, o 07:55

Tez bylem przypalony na e90/e60 ale im dlużej zagłębiałem sie w temat valvetronica bardziej rezygnowałem i teraz szukam starszej generacji najprawdopodobniej bd to e39 528 lub 530 bo obecnie mam e46 i jest troche za ciasne.
Obrazek

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 7 wrz 2016, o 08:18

ale z tego co patrzyłem to valvetronic nie jest jakimś mega skomplikowanym urządzeniem zwykly silniczek elektryczny z wałkiem ślimakiem przestawia popychacze zaworowe to nie wiem czy vtec hondy nie jest bardziej skomplikowany tyle ze pewnie mniej awaryjny. najgorsze te spalanie oleju i bardzo mało manuali, a automat jak to automat wiadomo dopóki sie nie zjebie super sprawa

Awatar użytkownika
KzkTkn
Posty: 429
Rejestracja: 11 cze 2013, o 08:43
Motocykl: GSX 1300R
Wymarzony motocykl: m10
Imię: Sebastian
Skąd: TKN

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: KzkTkn » 7 wrz 2016, o 08:50

Skomplikowany moze i nie jest, ale sam silniczek to koszt ok 1000zl a jesli poleci cos wiecej... vtec to odpowiednik vanosa a valvetronik to cos jakby zastapienie przepustnicy-staruje wychylenie zaworow ssacych ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 7 wrz 2016, o 10:12

To nie wiesz jak działa vtec. Vanos przestawia kat wtrysku przestawiając wałek ssacy wysokości skoku zaworu nie zmienia. Vtec jak i valvetronic zmienia wysokość wzniosu zaworu ssacego z tym że trochę inaczej to jest zrobione zasada działania ta sama. Musisz zgłębić temat bardziej

Awatar użytkownika
dmn
Nowy
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 19 paź 2015, o 22:54
Motocykl: k9 600
Imię: Damian
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: dmn » 8 wrz 2016, o 23:59

mam e90 od 2 lat tyle ze 2.0d i co moge powiedziec to

1. Zawias po prostym prowadzi się mega ale przy 19" i profilu opony 35 czuć kiedy zjeżdżasz z Lini... w zasadzie wszystko czuć po czym jedziesz jakbyś na boso szedł :lol: :lol:
ceny części zawieszenia np guma stabilizatora -sama guma bez obudowy bez niczego no qwaaaa kawalek gumy 80zl.... no ale nie robi się tego co pól roku także myślę ze niema co się tym stresować noi mega wrażliwy na wyważenie opon, felgi musza byc absolutnie proste bo inaczej wibracje...
2. Co do gazu to ja absolutnie nie jestem z tych którzy uważają ze gaz jest do kuchenek ale... gdzie tam butle dać? bojler do bagażnika? bo w e90 niema miejsca na kolo zapasowe
3. Usterek elektrycznych nie miałem żadnych i nie słyszałem zęby jakieś występowały


Ogólnie polecam :)

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 9 wrz 2016, o 10:52

no i piździec żonka wymyśliła remont w chacie i tym sposobem budżet ukrócił mi się o jakieś 10 tysi a co za tym idzie wiadomo 2,5 i 3.0 odpada, i teraz pytanie jak sie spisuje 2.0 benzyna? ktoś coś wie?

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 9 wrz 2016, o 13:18

program 500+ może uratować twój budżet :lol:
;)
Kuźwa jakby mi tak kobieta miała coś ukrócić haha :mrgreen: to by sama bez butów musiała chodzić :P :lol:


Maciek trza kupić to co planowałeś a remont może się lekko przesunąć 8-)

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 9 wrz 2016, o 13:56

hehehe nie no jakoś trzeba dojść do porozumienia żeby trochę ona coś z tego miała i coś ja :) tak przeglądam auta do 25 tyś i poza accordami wspomnianymi bmw 320i e90 to jeszcze jest takie coś kurcze 160 kucy mały niby przebieg a i moze auto mniej awaryjne jak uturbieni mocniejsi bracia
http://otomoto.pl/oferta/subaru-impreza ... ypC8h.html

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 9 wrz 2016, o 18:41

no i praktycznie kupione bmw ale niestety 2.0 150kucy, autko przetrzepane u szwagra na warsztacie na wylot hehe, zero kolizji zero rdzy, podwozie zdrowe do wymiany dwa drążki tylko kierownicze ale patrze że to groszowa sprawa. generalnie cos tam jedzie szału nie ma, ale najwazniejsze ze auto bez rdzy i bez jakichkolwiek kolizji a generalnie w aucie wszysciutko sprawne z wyposazenia itp. mam nadzieje że tym razem nie zawiodę sie na niemcu nie tak jak na jedynym niemieckim aucie ktore mialem kiedys astrze 2 ktorym żonka jeździla to to masakra auto a części drogie.

Awatar użytkownika
Starscream
Posty: 538
Rejestracja: 8 gru 2014, o 17:33
Motocykl: k6 1LITR
Wymarzony motocykl: BIAŁO CZERWONY
Imię: Konrad
Skąd: ŻAGAŃ FZG

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: Starscream » 9 wrz 2016, o 19:51

Chwal się. Bmw jak zadbane da dużo przyjemności z jazdy

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 10 wrz 2016, o 12:15

chwal się chwal sam posiadam bmw e90 184KM(2010) jestem zadowolony

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 11 wrz 2016, o 21:29

kurde no nie wiem czy jest sie czym chwalić, bo jednak chciałem 2,5 lub 3.0 no ale wyszło jak wyszło ale aż takiej tragedii nie ma ruszalem dynamicznie na jeździe probnej ze skrzyzowania i co ciekawe dupe zamiotło, ale kontrola trakcji wyłapała momentalnie i ustabilizowała auto, ale nie powiem zaszkoczyła mnie pozytywnie, poza tym jednak moment wyższy 200nm i niby 8,8s do setki w porownaniu do hondy jednak lepiej, więc jakoś to tam jedzie, auto jak na bmw w wyposażeniu tzw bieda hahha, stołki bez skóry, brak ksenonow i brak idrive, poza tym tempomaty elektryka klima dwustrefowa komputerki chu.. muje, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczylo fabryczne radio mp3 to bardzo fajna sprawa. myślałem że tak stare auto 2005 nie bedzie mialo mp3 a tu jednak miła niespodzianka. auto generalnie z francji kupione od znajomego handlarza wiec wyspiewal wszystko jak na spowiedzi, nie powiem ale conajmniej 1cm dokumentow i faktur praktycznie cala historia auta w fakturach wiec calkiem spoko, opony letnie te 16stki super stan jak nowe ale wiadomo felgi kiepskie wiec trzeba bedzie poszukac 17stki lub 18 na lato a te zostawic na zime. teraz rozkminiam jaki olej itp jak ktoś wie konkretnie co lać to proszę o porady n46b20 silnik, 110KW 150KM
i tak jak wspominalem, co najwazniejsze auto bez kropki rdzy na podwoziu jak i na karoserii, żadnych sladow dzwona jakiegokolwiek, oczywiscie jak to znajomy handlarz sam powiedzial od razu ze dwa zderzaki przod tyl malowane i jeden blotnik przedni ale kurde szczerze jestem w szoku ze tutaj u nas ktos tak ładnie to pomalowal bo ciezko mi bylo znalezc miejsc malowania, ale blotnik nie odkrecany itp, wszystkie szyby co ciekawe z wybitym numerem vin nie wiem czy tak maja wszystkie bmw czy tylko jakies znaczone ale moja ma na kazdej szybce wybity numer vin ???
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mennoc
Posty: 1265
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 09:54
Motocykl: Daytona 675
Imię: Radek
Skąd: Warszawa

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: mennoc » 11 wrz 2016, o 21:40

Nie wszystkie BMW taka maja, to ogolnie zabojady tak robia w swoich samochodach. Fajne wozidlo. Parametrami nie powala, ale od tego masz moto :-)

Awatar użytkownika
nico
Posty: 456
Rejestracja: 27 sty 2013, o 09:51
Motocykl: 1000 L0 25th anniversary
Wymarzony motocykl: w posiadaniu
Imię: Radek
Skąd: Mykanów/Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: nico » 11 wrz 2016, o 22:05

Graty za udany zakup, fajne autko. Też mam BMW i nie mam na każdej szybie wybitego numeru vin tylko na przedniej powinno być ;)
Masz bardzo dobry silnik, ogólnie BMW robi najlepsze silniki diesla także nie będziesz mieć z nim problemu oczywiście jak będziesz wszystko wymieniał na czas :) Co to ksenonu to nie problem kupić lampy ksenonowe, moduł świateł i zaprogramować, gorzej założyć spryskiwacze po ksenon tego wymaga. Jak masz zamiar kupić na lato 18 cali to kup tak żeby rozmiar opon był taki sam z przodu jak i z tyłu bo na koleinach będzie Ci się wygodnie jechać nie będzie tak rzucać. U mnie tył jest szerszy od przodu i do tego mam jeszcze obniżone zawieszenie to na koleinach masakra trzeba kontrować. Olej wlej Motula albo Castrola, oby dwa są dobre, ja leje Castrola ;) Jeszcze raz graty :)
chiński skuter ---> aprilia rs 50 ---> gixx 600 k7 ---> gixx 600 k8 ---> gixx 1000 L0 25th anniversary

mennoc
Posty: 1265
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 09:54
Motocykl: Daytona 675
Imię: Radek
Skąd: Warszawa

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: mennoc » 11 wrz 2016, o 22:36

A ja juz pare razy slyszalem, ze Castrol to najwiekszy syf. Ale i tak go leje :-D

ODPOWIEDZ