pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Ogólne i długie rozmowy o wszystkim i niczym.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 11 wrz 2016, o 23:14

dzięki panowie, co do oleju też jestem jakoś kurde negatywnie nastawiony na castrola mimo że kiedyś do starego civica go lałem, ale teraz do accorda lałem mobila a wcześniej motula,do toyoty tez leje mobila, bo jakoś na castrola mocno źle się naczytałem hehe. tutaj do mojego silnika wszyscy producenci olejow wedlug ich katalogow podają 5w30 castrol C3. motul 8100 X clean 5w30 i taki mysle zalac, tylko z drugiej strony wyczytalem ze powinien byc olej lekkobiezny tak jak do toyoty i hondy ktory lalem z normami a1.b1/ a5/b5 a nie wiem czy ten motul jest lekkobieżny, hehe wiem wiem może przesadzam ale że lubię techniczne zagwozdki jak i w moto tak i autach to chciałbym lać to co jest dobre dla mojego silnika, a z tego co wiem to akurat silniki bmw lubia dobry olej wlasnie przez vanosy i zbyt gesty olej lubi łamać jakieś dzwigienki więc wolę zgłebić temat co i jak żebym zaraz znowu nie psioczył na niemiecką motoryzacje jak kiedyś na opla.

Awatar użytkownika
dmn
Nowy
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 19 paź 2015, o 22:54
Motocykl: k9 600
Imię: Damian
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: dmn » 12 wrz 2016, o 11:40

ja leje 5w30 mobila esp formula ll4

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 12 wrz 2016, o 18:54

http://www.mobil1.pl/oleje-silnikowe/es ... 0.aspx?p=2

Takie coś znaczy się? No właśnie myślę o mobilu teraz do Hondy i Toyoty lalem mobila 3000 fe x1 5w30 i auta smigaja więc tu może też wleje tego najlepszego mobila z ich oferty

Awatar użytkownika
dmn
Nowy
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 19 paź 2015, o 22:54
Motocykl: k9 600
Imię: Damian
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: dmn » 12 wrz 2016, o 19:43

Tak dokladnie on spelnia norme ll4 ktora bmw zaleca wiec lej smialo

boniu
Posty: 212
Rejestracja: 14 mar 2011, o 23:09
Motocykl: gsxr600
Wymarzony motocykl: Panigale
Imię: David
Skąd: Wbk
Lokalizacja: Wbk

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: boniu » 12 wrz 2016, o 21:32

Prawda jest taka, że wszystko co spełnia określoną norme bedzie ok. Ja lece Motula Xclean ale myślę o MIlersie bo akurat zbliża mi sie wymiana.

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 13 wrz 2016, o 11:39

Ładnie się prezentuje nie ma co :) jeszcze jak trafiłeś na taką fajną i pewną sztukę to czego więcej chcieć :D gratki i bezawaryjnej jazdy

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: pytanie do znawców BMW dokładnie o trójeczke e90

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 14 wrz 2016, o 00:15

dzięki dzięki, strzeliłem właśnie pierwszą trasę do wawy po wawie i spowrotem, i jestem naprawdę zadowolony z auta bo prowadzenie i moc niby nie duża ale kurcze no daje rady nie ma problemu z wyprzedzaniem mam wrażenie że 147KM w hondzie to jechalo jak 110KM w mojej żonki avensisie a te 150KM naprawdę czuć, jestem tylko zniesmaczony i ciagle szukam info odnosnie pomiaru poziomu oleju, bo pokazuje jakieś głupoty, auto nie dymi nic, tłumik czysty koncowy, a ten elektroniczny pomiar poziomu oleju raz pkazuje tak potem tak, i nie wiem jak sie do tego odnosić, czytam i niestety ludzie piszą że faktycznie co pomiar to inne wskaznia i głupoty. jednym słowem masakra jak moze nie być bagnetu poziomu oleju no dramat jakiś, na dniach zmieniam olej zaleje jednak motula i bede kontrolowal w jednakowych warunkach zeby miec jakies odwzorowanie bo nie wiem jak inaczej to dokladnie sprawdzic, instrukcja pisze ze najlepiej po przejechaniu 10km kilometrow moze byc na postoju moze byc w ruchu :) heheh aby rowno bylo, dla nmie glupota totalna ale powstrzymuje się od złych słów i ciagle mam nadzieje że szkopowagen nie jest tak zlym autem i nie bede musial szybko wracać do japonczyka :) bo auto jest fajne ładne fajnie sie jezdzi wykonczenie wnetrza itp wyposazenie jest naprawde spoko i chetnie bym tym autem pojezdzil pare latek. jeszcze z ciekawostek spalanie jazda no nie powiem dynamiczna chyba bo od 100km/h do 150km/h srednio momentami do 180 z klimą 8,1benzy, w drodze powrotnej od polowy drogi bez klimy bo już było chłodniej więc nie było potrzeby używania klimy to zszedłem do 7,9 prędkości bardzo podobne, skrzynia 6 fajna sprawa naprawde obroty niskie przy doysyć dużych prędkościach, honda przy takiej jeździe minimum 10-11 gazu

ODPOWIEDZ