Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Ogólne i długie rozmowy o wszystkim i niczym.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 30 sie 2018, o 08:36

może ktoś chce to zapodam info bierzemy z chłopakami ręczne zmieniarki i wyważarki do opon motocyklowych od gościa znajomego z forum cbr zrobił nam cene 160zł taniej i wysyłka w cenie wszystko za 990zl taki zestaw full wypas czyli gotowy do pracy http://www.olmaxmotors.pl/index.php/ang ... arter-pack jak ktoś chce to pisać generalnie im wiecej to moze jakis tam jeszcze rabacik zrobi ale pewnie cudów nie należy się spodziewać więc piszę to bardziej jako okazja może ktoś szuka i chciałby przestać jeździć do wulkanizatorów :)

Awatar użytkownika
Speedbike
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2016, o 19:23
Motocykl: Gsxr 1000 K8 Turbo
Wymarzony motocykl: None
Imię: Przemek
Skąd: Warszawa

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: Speedbike » 30 sie 2018, o 22:34

Wyważarka spoko, ale jakoś w tą zmieniarkę nie wierzę.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 30 sie 2018, o 23:07

Trochę ludzi korzysta z tych zmieniarek właśnie od Łukasza i sobie chwala. Na filmikach tez widać ze chyba działa. https://www.youtube.com/channel/UCk6TXA ... kWiRTUxoig

Awatar użytkownika
Speedbike
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2016, o 19:23
Motocykl: Gsxr 1000 K8 Turbo
Wymarzony motocykl: None
Imię: Przemek
Skąd: Warszawa

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: Speedbike » 31 sie 2018, o 00:10

Nie używałem ich, więc nie chcę krytykować, ale ten filmik to ściema, wiem ile siły trzeba użyć by odsadzić oponę od rantu, a tu ziomek sobie jednym palcem niemalże odsadza. Zmieniam opony motocyklowe na codzień i maszyna elektryczna przy jakiś twardych gumach czasem ma problem (taka nieduża maszyna). Kiedyś chciałem sobie kupić/zrobić coś takiego, ale wszystko się rozbiło o odsadzanie opony, to nie takie proste jak na filmie.

RobKlim1
Posty: 66
Rejestracja: 6 lip 2015, o 13:19
Motocykl: Suzuki GSXR 1000 K8
Imię: Robert
Skąd: mazowieckie

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: RobKlim1 » 31 sie 2018, o 08:30

Filmik ściema i to jak. Widać że przy zdejmowaniu ma już nawalone past żeby lekko schodziła. W rzeczywistości jest dużo ciężej. Bawiłem się raz żeby zdjąć opony wiec napierdo... się z tym dobrze. Materiał bardzo delikatny, więc niektóre elementy trzeba poprawiać. Ktoś kto lata po torach regularnie i ciągle zmienia opony to się opłaca, ale dla kogoś kto raz na rok jedzie mało opłacalne.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 31 sie 2018, o 09:08

Na torze sporo ludzi z tego korzysta i nie raz nie dwa widziałem jak zmieniali wiec się da. Przyjdzie to przetestuje dam znać lub nagram filmik. Wiadomo ze niektóre gumy są twardsze i robi się trudniej jednak się da bo ludzie tego używają i działa.
Ja nikogo nie namawiam wrzucam to jako info o 160 zł taniej można kupić niż normalnie kosztuje.

Ja jadę na tor raz w roku a pomimo to w sezonie zmieniam minimum ze trzy razy tylna oponę plus wyjazd na tor i na torze minimum dwie lub trzy wiec u mnie to tylko kwestia czasu kiedy się zwróci. Ja z chęci pomocy innym wrzucam info nic z tego nie mam nie chcesz nie kupuj.

RobKlim1
Posty: 66
Rejestracja: 6 lip 2015, o 13:19
Motocykl: Suzuki GSXR 1000 K8
Imię: Robert
Skąd: mazowieckie

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: RobKlim1 » 31 sie 2018, o 12:45

Napisałem tylko spostrzeżenia że miałem do czynienia z tego typu urządzeniem, a nie krypto reklamę żeby nikt nie kupował. Jeżeli faktycznie ktoś często zmienia opony (szczególnie na torach) to i warto, zwłaszcza że za zmianę opony serwisy żądają sporo kasy. więc każdy kto będzie chciał to kupi lub nie.

Awatar użytkownika
Speedbike
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2016, o 19:23
Motocykl: Gsxr 1000 K8 Turbo
Wymarzony motocykl: None
Imię: Przemek
Skąd: Warszawa

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: Speedbike » 1 wrz 2018, o 00:01

Tak samo nie napisałem postu w formie krytyki, tylko by zwrócić uwagę, że to może nie działać jak w reklamie ;) Ale jeśli dają ludzie z tym radę, to spoko, szybko się zwróci przy torowaniu.

Awatar użytkownika
Ryniu
Posty: 445
Rejestracja: 8 lis 2015, o 15:53
Motocykl: GSX-R 1000 K8
Imię: Kamil
Skąd: Goleniów

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: Ryniu » 1 wrz 2018, o 00:08

tutaj macie za 60 jurkow, plus chyba 18 jurkow za wysylke do PL
https://www.ricambiweiss.com/de/montage ... eraet.html
a zabawa w ten sam sposob...

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 1 wrz 2018, o 10:58

To nie jest to samo to coś głównie do enduro się nadaje i to na Allegro sprzedaja po 200 zł a dodatkowo niszczy felgę ludzie pisali ze to to lipa na dodatek nie ma obracanego ramienia którym ściągasz i naciągasz oponę. Popatrz dokładnie na różnice

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 12 wrz 2018, o 22:08

ok dzis dotarła do mnie zmieniarka i muszę przyznać że za pierwszym razem nie jest łatwo ale to tez troche z mojej winy dopiero później uzyskałem kilka porad co i jak zrobić żeby było łatwiej, druga sprawa że fajnie by mieć to zakotwiczone do podłoża a trzecia to taka że za trzecim razem nagrałem filmik na którym troche mi to niezdarnie wyszło ale łacznie wyszło mi 7 minut na zdjęcie i zalozenie tylnej opony 190/50/17 bridgestone S21.
dla niedowiarków czyli Przemka i Robklim filmik wyśle na priv że jednak to działa i spokojnie można z tego korzystać :) ja jestem bardzo zadowolony z zakupu.

RobKlim1
Posty: 66
Rejestracja: 6 lip 2015, o 13:19
Motocykl: Suzuki GSXR 1000 K8
Imię: Robert
Skąd: mazowieckie

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: RobKlim1 » 13 wrz 2018, o 13:41

Film puść ogólnie tu w temacie a nie tylko na priv.
Widać że sprawnie ci to poszło.
Przydaje się druga osoba do trzymania tej maszynki bo zdejmując faktycznie przesuwa się po podłożu.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 13 wrz 2018, o 22:22

Dziś przygotowałem sobie dyble do zamocowania w podłodze żeby się nje przesuwała myśle ze będzie wtedy jeszcze lepiej i stabilniej

olmaxmotors
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2018, o 08:53
Motocykl: -
Wymarzony motocykl: -
Imię: Łukasz
Skąd: Starogard Gdański

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: olmaxmotors » 13 wrz 2018, o 23:17

@MaciejX

Oczywiście można zakotwiczyć urządzenie do podłoża,ale po nabyciu wprawy nie będzie to konieczne.
Kiedy pierwszy raz 8 lat temu użyłem takiej zmieniarki,też miałem ten sam pomysł,ale dosyć szybko załapałem o co chodzi i do dzisiaj tego nie zrobiłem.
Ogólnie bardzo ważne są dwie sprawy:
- przy naciąganiu opony na główkę montażową podczas demontażu należy po przeciwnej stronie przytrzymać oponę do dołu poniżej tej krawędzi na obręczy.W przeciwnym razie będzie trzeba użyć dużo siły żeby ją naciągnąć.
To samo dotyczy montażu kiedy już dojeżdżamy główką do końca i opona ma wskoczyc na felgę,tez wtedy przytrzymujemy oponę po przeciwnej stronie do dołu i nie musimy wkładać w to żadnej wielkiej siły.
Zasady dokładnie takie same jak w wulkanizacjach...
Dodatkowo polecam rozpoczynać montaż i demontaż główką montażową dokładnie od tego samego miejsca jak pokazuje to mój film:
https://www.youtube.com/watch?v=53cnop0crxo
3:50 i 6:15
są to moim zdaniem najlepsze miejsca,a w razie potrzeby można sobie urządzenie przytrzymać przyciskając je stopą.

Ogólnie bardzo się cieszę,że moja montażownica w końcu dotarła też na polskie forum :)

Życzę miłego użytkowania :)

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Ręczna zmieniarka i wyważarka do opon motocyklowych

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 14 wrz 2018, o 07:47

Łukasz dzięki za rady filmiki widziałem zaraz po Tym jak Majki odnalazł kontakt do Ciebie i podrzucił link do strony. Będę się nimi wzorował przy kolejnych wymianach bo tak jak mowisz kwestia dobrze zacząć żeby można było przytrzymać montazownice ale jak mówię nie jest zle bo jak trzeci raz robiłem udało mi się zmienić poniżej 7 minut wiec nie ma tragedii hehe. Póki co jestem bardzo zadowolony a sprzęt zrobiony super elegancko wykonany i pomalowany dzięki za rabacik. Pozdrowki

ODPOWIEDZ