Problem ze sprzęgłem w GSXR K6 600

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
undefinedman
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:38
Motocykl: Suzuki GSX-R600 K6

Problem ze sprzęgłem w GSXR K6 600

Nieprzeczytany post autor: undefinedman » 27 lis 2016, o 01:02

Cześć Wam,

ogólnie temat miałem ciężki z mechanikami, tj. tłumaczyłem dwóm przez rok, że coś się dzieje z motocyklem od pewnego czasu.
Podczas ruszania moto nie ruszał od razu, lecz po powiedzmy pół sekundzie. Uczucie było takie, że coś się musiało obrócić i dopiero napęd zaskoczył.

Mechanicy rozbierali moto, jednakże nie doszli co z nim nie tak. Sezon zakończony, więc postanowiłem sam go rozebrać. Rozebrałem sprzęgło i teraz zobaczcie na filmik

https://www.youtube.com/watch?v=0xgEzxh ... e=youtu.be

Okręcam koszem sprzęgła w prawo i w lewo, zupełny luz, koło stoi w miejscu dopiero jak przekręcę bardziej, koło zaczyna się ruszać.
To zachowanie idealnie pasuje do mojego problemu i uczucia, że coś musiało się przekręcić parę cm, żeby napęd zaskoczył.

Pytanie, czy to co widzicie na filmiku jest normalne? Jeśli nie, to co jest uszkodzone?

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Problem ze sprzęgłem w GSXR K6 600

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 8 gru 2016, o 09:01

moim zdaniem cos takiego jak masz to jest normalne bo to ze masz taki luz to jest luz między kłami zębatek skrzyni biegów, wiec to co jest u ciebie moim zdaniem wygląda normalnie, ale to ze nie mozesz ruszyc a dopiero po jakimś czasie się coś zapina to wychodzi na to że jedynka zwyczajnie nie moze sie zazębić z drugą zębatką więc coś z widełkami które przesuwają zebatki lub wybierakiem(pamiętnikiem), jednak obstawiam to pierwsze robiłem już dwa takie silniki jednak problem był z wyskakującym lub nie wchodzącym 5 lub 6 biegiem

tutaj o tym pisałem viewtopic.php?f=12&t=11880

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Problem ze sprzęgłem w GSXR K6 600

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 8 gru 2016, o 12:47

Wydaje mi sie, ze ten luz jest normalny, kosz obraca sie z taka predkoscia, ze nawet nie dalo by sie wyczuc calego obrotu a luz pewnie kasuje sie od razu po zapieciu biegu.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Problem ze sprzęgłem w GSXR K6 600

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 8 gru 2016, o 12:57

luz jest między kłami ale gdy silnik kręci nie ma to znaczenia bo kręci się tylko w jedną stronę a kły są tylko po 4 na zębatkę żeby pewnie łatwiej było im się zazębić bo gdyby było ich dużo i gęsto to tego luzu na filmiku by nie było tylko dużo ciężej było by je ze sobą zazębić gdy zębatki wirują z ogromnymi prędkościami

Awatar użytkownika
David
Posty: 348
Rejestracja: 12 cze 2016, o 13:06
Motocykl: GSX-R 600 k4
Wymarzony motocykl: H2 :D
Imię: Dawid
Skąd: Nowy Sącz
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Problem ze sprzęgłem w GSXR K6 600

Nieprzeczytany post autor: David » 8 gru 2016, o 20:12

A taka fundamentalna sprawa jak linka sprzęgła? Może po prostu nie chodzi Ci gładko? A jak nie linka to może ta sprężynka pod pokrywą nie ciągnie?

ODPOWIEDZ