Quick shifter

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
515Bartek
Posty: 1082
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 00:29
Motocykl: k6 750
Imię: Bartek
Skąd: Radom

Re: Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: 515Bartek » 18 maja 2017, o 17:39

Jak jest dobrze ustawiony, bo kiedyś cos pamietam bylo ze zle ustawiony może niszczyć skrzynie
Obrazek

Bemol
Nowy
Nowy
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2017, o 22:42
Motocykl: suzuki
Wymarzony motocykl: suzuik
Imię: bartus
Skąd: czestochowa

Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: Bemol » 18 maja 2017, o 21:07

qubis pisze:Wszystko się zgadza ale tylko w momencie gdy qS jest dobrze zestrojonu. Osobiście uważam że fajnie się używa w momencie gdy wbija się biegi na wysokich obrotach. A jeśli ktoś chce kupić qs bo nie umię operować sprzeglem to chyba trochę dawki leków pomylił
Jeśli uwierzyłeś ze nie umiem używać sprzęgła i dlatego chce wsadzić do gixa quick shifter to proszę nie wypowiadaj sie wiecej w tym temacie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Bemol
Nowy
Nowy
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2017, o 22:42
Motocykl: suzuki
Wymarzony motocykl: suzuik
Imię: bartus
Skąd: czestochowa

Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: Bemol » 18 maja 2017, o 21:12

bochen pisze:chłopak się normalnie kulturalnie pyta a Wy robicie z tego wydarzenie roku. chce kupić to niech sobie kupi i kogo to interesuje. z qs skrzynia wytrzyma tyle samo czasu jak np. wbijałbyś biegi non stop bez sprzęgła. z tego co wiem to qs robi to bezpieczniej i łagodniej niż sam wbijałbyś bez sprzegła. no i nie musisz się martwić czy wejdzie bieg jak nalezy czy nie, bo zawsze wchodzi pewnie. więc jesli masz ochote to montuj i bedziesz zadowolony :) ja mam u siebie i w każdym nastepnym motocyklu również bede go montował
Dzięki, ale chyba najpierw sobie dokrece boczne kolka do gixa i nauczę sie jeździć :) uważam temat za zamknięty, porozmawiam z wojkiem google, on mi chyba pomoże :)

qubis

Re: Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: qubis » 18 maja 2017, o 21:18

No ale co tsk na prawdę chcesz wiedzieć. Jak tu już wszytko powiedziane zostało

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 20 maja 2017, o 11:14

Na ..uj sie wogole odzywasz w kolejnym technicznym temacie o ktorym nie masz bladego pojecia? Bo poczytales sobie w necie? :lol: :lol: :lol: . Moze lepiej napisz jak wyczyscic i wypolerowac motocykl na niedzielna msze :D

Na powaznie i na temat - bardzo fajna i pozyteczna sprawa na tor lub na 1/4, na ulice tez ujdzie jak ktos lubi szybko a jest szybko (czasem konczy sie mandatem ;) ). Z tych ktorych uzywalem w roznych moto dobre sa HM PLUS, Bazzaz (samodzielny lub w zestawie z tc), Cordona i nowszy tensometryczny Dynojet. "Nowosc" Healtecha ostatnio zachwalal kumpel ktory to zalozyl do 1098 (ustawienia po bt z aplikacji w telefonie itd). IRC odradzam, szkoda nerwow na to gowno.

Nie pisze "z tego co wiem" ani "kolega kolegi mowil" a serio WIEM, mam, uzywam.

Takze masz $ i checi, chcesz, kupuj. Polecam. Tylko dobierz wlasciwy rodzaj czujnika oraz ciegno (gwinty lewe/prawe) do setow ktorych uzywasz. I skrecaj na klej :)

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 20 maja 2017, o 16:34

Racja z tym torem. Nigdy wcześniej nie czułem potrzeby posiadania qs. Na ulicy zmiana wychodzi perfekcyjnie ale na torze, kiedy danych jest bardzo dużo a czasu bardzo mało qs robi robotę. Zdarzało mi się ująć gazu za mało lub za krótko i zmiana biegu się nie udała a zakręt tuż, tuż.

qubis

Re: Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: qubis » 20 maja 2017, o 17:58

Kaczan nie podskakuj bo wiesz czym ci to grozi :lol:
Jak pacze na te twoje wiedzę to napisałeś to samo co ja wcześniej hahah.. I pamiętaj jeszcze nie jeden głupi komentarz lub zgłoszenie posta=ban. Żeby nie było że nie dostałeś ostrzeżenia. I następne posty będą odpowiednio zmoderowane ;)

Awatar użytkownika
sarah5
Posty: 803
Rejestracja: 21 cze 2012, o 09:45
Motocykl: GSX-R 600 K6
Wymarzony motocykl: GSX-R 750 K8
Imię: Paulina
Skąd: Lbn

Re: Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: sarah5 » 21 maja 2017, o 18:29

wiecie co, ja też jestem totalnie zielona w temacie i również chciałam się was o QS zapytać. a dlaczego? właśnie na ulicę, nie na tor (choć może jeszcze uda mi się kiedyś pojechać). a na ulice dlatego, ponieważ złamałam sobie kość promieniową w lewej ręce i niestety po dwóch operacjach nie jestem w stanie w pełni używać sprzęgła (nie mam siły wcisnąć klamki) dlatego pytanie do was czy dobrym wyjściem będzie właśnie QS?
...piękne jest to, co przyjemne dla wzroku i słuchu...

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 21 maja 2017, o 18:59

zmienia w górę bez sprzęgła

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 21 maja 2017, o 21:31

sarah5 pisze:wiecie co, ja też jestem totalnie zielona w temacie i również chciałam się was o QS zapytać. a dlaczego? właśnie na ulicę, nie na tor (choć może jeszcze uda mi się kiedyś pojechać). a na ulice dlatego, ponieważ złamałam sobie kość promieniową w lewej ręce i niestety po dwóch operacjach nie jestem w stanie w pełni używać sprzęgła (nie mam siły wcisnąć klamki) dlatego pytanie do was czy dobrym wyjściem będzie właśnie QS?
Tak jak kolega napisał w gore zmienisz bez sprzęgła. Qs ma ta zaletę, ze odcina paliwo na ułamek sekundy i bieg wskakuje a kierujący nawet nie zwalnia manetki gazu. To samo można zrobić zamykającymi otwierając gaz. Bieg wskoczy ale trwa to chwilkę dłużej i czasami nieco mniej płynnie. W Twojej sytuacji za dużo nie zmieni.

Awatar użytkownika
Ryniu
Posty: 445
Rejestracja: 8 lis 2015, o 15:53
Motocykl: GSX-R 1000 K8
Imię: Kamil
Skąd: Goleniów

Nieprzeczytany post autor: Ryniu » 21 maja 2017, o 22:06

Jeszcze nie miałem okazji przetestować u siebie QS na torze, ale na drodze to tylko zabawka. No chyba że ktoś stawia na koło to wtedy może się przydać.
Fajnej wrzuca się biegi bez sprzęgła, ale czym ma sens na normalnych drogach. Niekoniecznie

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 21 maja 2017, o 22:24

Daje ułamki sekund. Ruch manetka trwa chwile i zwykle jest przesadzony. Qs odetnie na 20-50 milisekund wtrysk i bieg wbity, bez kręcenia manetka i zaburzania koncentracji, która na torze można wykorzystać do planowania hamowania czy toru zakrętu.

Jeżeli chodzi o samo użycie sprzęgła to mój 13letni syn zmienia biegi bez sprzęgła.

Awatar użytkownika
Ryniu
Posty: 445
Rejestracja: 8 lis 2015, o 15:53
Motocykl: GSX-R 1000 K8
Imię: Kamil
Skąd: Goleniów

Re: Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: Ryniu » 22 maja 2017, o 00:03

mirekm71 pisze:Daje ułamki sekund. Ruch manetka trwa chwile i zwykle jest przesadzony. Qs odetnie na 20-50 milisekund wtrysk i bieg wbity, bez kręcenia manetka i zaburzania koncentracji, która na torze można wykorzystać do planowania hamowania czy toru zakrętu.

Jeżeli chodzi o samo użycie sprzęgła to mój 13letni syn zmienia biegi bez sprzęgła.
Jak hamujesz to raczej zbijasz biegi, a na to QS nie pozwoli Ci bez sprzęgła. Tylko do góry.
No chyba że kupisz topowy od HM

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 22 maja 2017, o 00:48

Ryniu pisze:
mirekm71 pisze:Daje ułamki sekund. Ruch manetka trwa chwile i zwykle jest przesadzony. Qs odetnie na 20-50 milisekund wtrysk i bieg wbity, bez kręcenia manetka i zaburzania koncentracji, która na torze można wykorzystać do planowania hamowania czy toru zakrętu.

Jeżeli chodzi o samo użycie sprzęgła to mój 13letni syn zmienia biegi bez sprzęgła.
Jak hamujesz to raczej zbijasz biegi, a na to QS nie pozwoli Ci bez sprzęgła. Tylko do góry.
No chyba że kupisz topowy od HM
Miałem na myśli, ze np pod koniec prostej muszę zapiać 4ke a za sekundę rozpocznę hamowanie i składanie do zakrętu wiec dobrze byłoby, gdyby udało się bieg zapiać szybko i bez rozpraszania.

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Quick shifter

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 22 maja 2017, o 15:01

Można mieć zamontowane nawet 2 bomby do jednego motocykla, dziala w obie strony jako 2in1 czyli qs+downshifter w jednym :) Tyle ze na ulice to nie ma sensu.

qbek nie bulwersuj sie, takie zabawki jak qs co najwyzej ogladasz na monitorze. Chcialbys takie cos miec, no nie? ;D

ODPOWIEDZ