Brzęczenie w okolicach zegaru

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Miły

Brzęczenie w okolicach zegaru

Nieprzeczytany post autor: Miły » 14 cze 2018, o 14:10

Siema, mam problem z moim gsxr600 L0, z którym borykam się kilka miesięcy. Głównie przy około 6,5 tys obrotów i nie tylko, występuje dziwne, cholernie denerwujące brzęczenie z okolic zegarów bądź szybki. Próbowałem z podkładkami meblowymi/gumowymi już chyba w każdym możliwym miejscu. Miał ktoś podobny problem? Ewentualnie jakieś pomysły co to może być? Bo już dawno straciłem do tego cierpliwość.

michall
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2015, o 20:16
Motocykl: Suzuki
Imię: Michał
Skąd: Lublin

Re: Brzęczenie w okolicach zegaru

Nieprzeczytany post autor: michall » 14 cze 2018, o 17:45

Nie wiem czy mówimy o tym samym ale miałem podobny problem z 600 k8. Przyczyną był pręt pod/za zegarami, taki podwójny zgięty na końcu. Podtrzymywał jakieś kable albo linki nie pamiętam dokładnie. Wpadał w wibracje przy niskich obrotach i wydawał właśnie takie dźwięki o których mówisz. Możesz sprawdzić czy będzie taki sam dźwięk jak go palcem pociągniesz w dół i puścisz tak żeby wystrzelił z pod palca. Jeżeli to to, u mnie pomogło ściśnięcie go trytką w kilku miejscach.

Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Re: Brzęczenie w okolicach zegaru

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 15 cze 2018, o 00:54

Mam bardzo podobnie w 750 k8, coś właśnie wibruje w tamtych okolicach zazwyczaj przy schodzeniu z obrotów w zakresie 6-8k. Niedługo sprawdzę to co Michał opisał i się okaże czy to to. Myślałem, że to tylko mój tak ma i jakoś przywykłem :lol: Dzięki za wskazówki, może uda się wyeliminować :D

ODPOWIEDZ