srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
Romaszko
Posty: 63
Rejestracja: 26 mar 2011, o 14:12
Motocykl: Suzuki GSX600R
Wymarzony motocykl: Ducati Desmosedici RR
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: Romaszko » 24 maja 2011, o 22:11

Witam!
Moim SRAD'em jeżdżę już drugi sezon, gdy go miałem kupić to zaglądałem na różne fora i przeczytałem gdzieś, że w tych modelach słychać "zrzędzący rozrząd". Było tam również napisane, że ten typ już tak ma itp. W moim Gixxie również coś słychać.
I tutaj pytania do was:
1. Czy mam to zignorować? Czy też wymienić jakieś części?
2. Jeżeli jest coś do wymiany to co mam kupić?

Przebieg motocykla to 30 000 mil (około 50 000 km).
Czytałem też, że przy tym przebiegu trzeba prawdopodobnie wymienić łańcuch rozrządu, napinacz i ślizgi.
Mam nadzieję że pomożecie ;)
pozdrowienia!

Awatar użytkownika
lucjan1336
Posty: 585
Rejestracja: 20 sie 2010, o 12:44
Motocykl: suzi gsx-r 600 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Tarnów

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: lucjan1336 » 24 maja 2011, o 23:01

Sądzę, że najlepiej będzie jak opiszesz z kąt dochodzi ten hałas i nagrasz jego dzwięk, to tak na dobry początek.
Lucjan

Awatar użytkownika
Romaszko
Posty: 63
Rejestracja: 26 mar 2011, o 14:12
Motocykl: Suzuki GSX600R
Wymarzony motocykl: Ducati Desmosedici RR
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: Romaszko » 24 maja 2011, o 23:55

lucjan1336 pisze:Sądzę, że najlepiej będzie jak opiszesz z kąt dochodzi ten hałas i nagrasz jego dzwięk, to tak na dobry początek.
wiesz, to jest trudno opisać gdzie jest źródło tego dźwięku (wydaje mi się że z prawej strony silnika). Nie wiem czy uda mi się nagrać dźwięk "tego czegoś" ale jak mi się uda to dam znać. Najbardziej słyszę to wtedy jak mam zamknięty wizjer w kasku i jadę po mieście, gdy silnik schodzi z obrotów to słychać takie "hhhhh" (wiem że to "hhhh" wam nic nie powie ale nie da się tego ująć w słowach, trzeba to usłyszeć).

Awatar użytkownika
koper26
Posty: 75
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:47
Motocykl: GSXR 600 SRAD '98
Imię: Dawid
Skąd: Mielec
Lokalizacja: Mielec

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: koper26 » 28 maja 2011, o 12:10

To by właśnie wskazywało na łańcuszek. bo on się zazwyczaj odzywa gdy silnik schodzi z obrotów. Rozrząd to tak z prawej strony raczej u góry słychać, bez problemu to określisz gdzie rzęsi jeśli łańcuszek słychać też na postoju, a pewnie słychać.
Ulepieni z jednej gliny,
do której Bóg dolewał benzyny...

Awatar użytkownika
Romaszko
Posty: 63
Rejestracja: 26 mar 2011, o 14:12
Motocykl: Suzuki GSX600R
Wymarzony motocykl: Ducati Desmosedici RR
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: Romaszko » 28 maja 2011, o 16:23

koper26 pisze:To by właśnie wskazywało na łańcuszek. bo on się zazwyczaj odzywa gdy silnik schodzi z obrotów. Rozrząd to tak z prawej strony raczej u góry słychać, bez problemu to określisz gdzie rzęsi jeśli łańcuszek słychać też na postoju, a pewnie słychać.
no to w takim razie to raczej na pewno łańcuszek. Tak - na wolnych obrotach też słychać tylko to jest trochę inny dźwięk niż ten podczas jazdy (zależy od obrotów, w pewnym zakresie nie słychać tego wcale)
To w takim razie to co byś mi doradził? Co mam wymienić?

Awatar użytkownika
koper26
Posty: 75
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:47
Motocykl: GSXR 600 SRAD '98
Imię: Dawid
Skąd: Mielec
Lokalizacja: Mielec

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: koper26 » 29 maja 2011, o 13:27

Najczęściej wymienia się łańcuch i jeśli jest taka konieczność to napinacz. O szczegółach (kiedy coś się kwalifikuje do wymiany) to poczytaj gdzieś w necie albo poczekaj na wypowiedzi lepszych ode mnie mechaników.

Mi już łańcuszek pięknie grzechocze, ale jeszcze nie wymieniałem dlatego tylko tyle mogę Ci pomóc. ;)

Łańcuch kupisz za ~300zł gorzej z napinaczem bo je to w ogóle ciężko znaleźć a jak już to cholernie drogie.
Ulepieni z jednej gliny,
do której Bóg dolewał benzyny...

Awatar użytkownika
satanic
Posty: 1661
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:29
Motocykl: gumator 750
Lokalizacja: Poznań - Kołobrzeg

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: satanic » 30 maja 2011, o 23:46

napinacz trzeba wymienic jak jest z przed 99,
ponadto slizg wlasnie ten pod napinaczem rozklepuje sie i tez trzeba go zmienic na poprawiony,
a lancuszek na 99% okaze sie w porzadku ;)

sadziku
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2011, o 21:04
Motocykl: GSX-R 750
Wymarzony motocykl: na wodE :D

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: sadziku » 11 wrz 2011, o 20:11

Witam... u mnie zaczal sie ostatnio wydobywac tez jakis dzwiek z tej strony co wyzej okreslono :( Słychac to tez podczas jazdy, ogólnie przy obrotach 2-3,5 tys. Po 10-15 kilometrach hałas zanika...
Czy to tez moze byc rozrzad?? I jak to sie dzieje ze po czasie jest wszystko ok??
z gory dzieki za pomoc...

jacagrzechotnik
Posty: 124
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 22:02
Motocykl: SUZUKI GSX-R 600 99r
Wymarzony motocykl: 600 K7
Lokalizacja: woj. Łódzkie

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: jacagrzechotnik » 11 wrz 2011, o 20:47

A więc mam podobny problem, na zegarze nabite jest prawie 45 tysięcy km, w listopadzie jestem umówiony na wymianę kompletnego rozrządu. Wymieniam na oryginalne części. Jeżeli wasza sytuacja nie zmieni się do tego czasu. Po wymianie, napisze jakie zaszły zmiany.
Szerokości koledzy.

Awatar użytkownika
Romaszko
Posty: 63
Rejestracja: 26 mar 2011, o 14:12
Motocykl: Suzuki GSX600R
Wymarzony motocykl: Ducati Desmosedici RR
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: Romaszko » 11 wrz 2011, o 22:22

jacagrzechotnik pisze:A więc mam podobny problem, na zegarze nabite jest prawie 45 tysięcy km, w listopadzie jestem umówiony na wymianę kompletnego rozrządu. Wymieniam na oryginalne części. Jeżeli wasza sytuacja nie zmieni się do tego czasu. Po wymianie, napisze jakie zaszły zmiany.
Szerokości koledzy.
to dasz znać jak coś. Jaki koszt i czy coś to dało. Czekam z niecierpliwością ;)
szerokości.!

sadziku
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2011, o 21:04
Motocykl: GSX-R 750
Wymarzony motocykl: na wodE :D

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: sadziku » 12 wrz 2011, o 09:39

Czytalem ze ktorys z kolegow smiga na takim halasujacym lancuszku, nie bedzie problemu aby zrobic jeszcze trase ok 2000 km?? Szykowalem sie na mala przejazdzke i teraz nie chcialbym zaszkodzic maszynie...
Poradzcie jak pilna jest to naprawa??

Awatar użytkownika
Romaszko
Posty: 63
Rejestracja: 26 mar 2011, o 14:12
Motocykl: Suzuki GSX600R
Wymarzony motocykl: Ducati Desmosedici RR
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: Romaszko » 12 wrz 2011, o 11:10

sadziku pisze:Czytalem ze ktorys z kolegow smiga na takim halasujacym lancuszku, nie bedzie problemu aby zrobic jeszcze trase ok 2000 km?? Szykowalem sie na mala przejazdzke i teraz nie chcialbym zaszkodzic maszynie...
Poradzcie jak pilna jest to naprawa??
2 000 km to zrobisz na pewno. Mi już hałasuje od ponad 8 tys km. Na początku to nie było go tak mocno słychać, tylko przy schodzeniu z wysokich obrotów (np. jadę po mieście na 2 biegu od świateł do świateł i łapię te 9 tys obrotów i nagle widzę, że się pomarańczowe zaświeca i odpuszczam manetkę, hamuje silnikiem i właśnie wtedy go słychać najbardziej). Teraz już jakby go trochę mocniej słychać więc tak myślę, że by wymienił ten rozrząd.
PS. Z tego jak przeglądałem inne fora to dowiedziałem się, że w tych modelach nawet na wymienionym rozrządzie i tak go lekko słychać.

jacagrzechotnik
Posty: 124
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 22:02
Motocykl: SUZUKI GSX-R 600 99r
Wymarzony motocykl: 600 K7
Lokalizacja: woj. Łódzkie

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: jacagrzechotnik » 12 wrz 2011, o 16:15

Romaszko pisze:
jacagrzechotnik pisze:A więc mam podobny problem, na zegarze nabite jest prawie 45 tysięcy km, w listopadzie jestem umówiony na wymianę kompletnego rozrządu. Wymieniam na oryginalne części. Jeżeli wasza sytuacja nie zmieni się do tego czasu. Po wymianie, napisze jakie zaszły zmiany.
Szerokości koledzy.
to dasz znać jak coś. Jaki koszt i czy coś to dało. Czekam z niecierpliwością ;)
szerokości.!
Jak bym chciał robić to już teraz to Łódzki Autoryzowany dealer motocykli a dokładnie serwis krzyknął mi około 700zł (części i wymiana). Pewnie gdzieś u prywatnych mechaników będzie taniej. Ale oni jako autoryzowany serwis, robią na oryginalnych częściach. Dają mi gwarancje na 50 tysięcy km i nawet jeżeli coś się stanie, są odpowiedzialni. Dostaje na to papier. Robiąc to po sezonie, listopad-luty. Ma być jeszcze taniej. Bądź pewny, po naprawie. Odezwę się do Ciebie. Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
robson
Posty: 130
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 16:14
Motocykl: 600 '98

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: robson » 12 wrz 2011, o 17:53

700 zł to wcale nie dużo. Sam nowy łańcuszek rozrządu (DID) kosztuje ~300pln a wymiana np. u mojego mechanika dodatkowe 200.

jacagrzechotnik
Posty: 124
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 22:02
Motocykl: SUZUKI GSX-R 600 99r
Wymarzony motocykl: 600 K7
Lokalizacja: woj. Łódzkie

Re: srad 600 - rozrząd / łańcuszek i co jeszcze?

Nieprzeczytany post autor: jacagrzechotnik » 12 wrz 2011, o 18:07

robson pisze:700 zł to wcale nie dużo. Sam nowy łańcuszek rozrządu (DID) kosztuje ~300pln a wymiana np. u mojego mechanika dodatkowe 200.
Za oryginał powiedział mi 400zł (listopad) minus 150 zł.
Ale Panowie, ludzie dużo gadają.
Okażę się wszystko na wymianie.
Bądźcie cierpliwi.

ODPOWIEDZ