Dekiel alternatora.

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Bahu
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 7 lut 2011, o 18:31
Motocykl: Suzuki gsx r 600 srad
Wymarzony motocykl: Suzuki gsx r 750 k9

Dekiel alternatora.

Nieprzeczytany post autor: Bahu » 25 sie 2011, o 20:05

Witam wszystkich.Mam problem z deklem gdyż został przetarty i zaczeło z niego leciutko kropić olejem.A że bieda w Polsce wiadoma i nie od dziś to spróbuję samego go zmienić.Dlatego proszę o rady.Najlepiej krok po kroku.Czy spuszczać olej z silnika.Czy nowy skręcać tylko z uszczelką czy silikonować także.Za pomoc z góry dziękuję.

funeq
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 11 sty 2011, o 12:08
Motocykl: Suzuki GSXR 600 SRAD

Re: Dekiel alternatora.

Nieprzeczytany post autor: funeq » 26 sie 2011, o 09:55

Witam,
Olej wydaje mi sie ze musisz zlac z silnika ale poczekaj az wypowie sie ktos kto robił nowszy moto. Jak odkręcisz juz dekiel będziesz wiedział czy była sama uszczelka czy tez jakaś pasta dana, jak tak to wszystko obczysci rozpuszczalnikiem i najlepiej papierem wodnym delikatnie przetrzyj tylko bez przesady i pozniej odtłuść rozpuszczalnikiem. jak robiłem u siebie to dla pewności uszczelkę smarowałem pastą uszczelniającą "Dirco" z obu storn. tak to wyglądało u mnie u ciebie moze byc inaczej wiadome mam duzo starszy motor ale moze cos to wniesie to do twojej sprawy pozdrawiam .

Awatar użytkownika
satanic
Posty: 1661
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:29
Motocykl: gumator 750
Lokalizacja: Poznań - Kołobrzeg

Re: Dekiel alternatora.

Nieprzeczytany post autor: satanic » 26 sie 2011, o 13:20

oleju nie spuszczaj przechyl moto lekko na parwo albo postaw na centrlace jak masz troche oleju poleci, to wiadomo, uszczelke daj nowa, bo kosztuje 10zl

Piter
Posty: 108
Rejestracja: 16 lip 2010, o 15:52
Motocykl: K7 1000

Re: Dekiel alternatora.

Nieprzeczytany post autor: Piter » 26 sie 2011, o 23:38

Widziałeś kiedyś w gsxrze podstawkę centralną? jak miałby moto przechylić na prawo? Chyba, ze ktoś mu przez godzine będzie trzymał moto przechylone ;]

Spuść olej do czystej bańki, 3 min roboty i będziesz mial problem z głowy. Możesz złożyć na silikon ale nowa uszczelka kosztuje grosze wiec polecałbym uszczelkę. Skladasz wszystko po kolei tak jak rozebrałeś, żadna filozofia :)

ODPOWIEDZ