GSX-R 600 '97 zgasł po gumie, nie chodzi pompa paliwa

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
pieterr
Posty: 279
Rejestracja: 21 maja 2011, o 11:59
Motocykl: w końcu tyśonc
Imię: Pee
Skąd: Południe

GSX-R 600 '97 zgasł po gumie, nie chodzi pompa paliwa

Nieprzeczytany post autor: pieterr » 13 wrz 2011, o 14:56

Witam, parę dni temu po chwilowym jeżdżeniu na gumie po którymś tam opadnięciu z koła motor zgasł, po włączeniu zapłonu nie słychać było pompy paliwa jak wcześniej tylko bzyczenie z przekaźnika od pompy paliwa, dźwięk ten był cały czas kiedy zapłon był włączony, moto nie dało się odpalić ( kręcił ale nie chwytał ), porozpinałem kable od tego przekaźnika, komputera i aku na chwile, złożyłem i nie chciał już kręcić, okazało się że spalił się bezpiecznik od zapłonu, wymieniłem go, motor odpalił, przejechałem parę km i zgasł, po odczekaniu paru minut motor odpalił dało się jechać ale szedł zamulony, jak na 2/3 cylindry, gasł co 2-3 km. Od tamtej pory nie działa pompa paliwa. Sprawdziłem przekaźnik pompy na króko, według serwisówki i jest ok, ale pompa nie chodzi bo nie ma napięcia na przekaźniku które zasterowuje puszczenie prądu na pompę paliwa ( o ile dobrze myślę ).
Moim zdaniem padł komputer, ale może ktoś rozpoznaje objawy. Czy da się w łatwy sposób sprawdzić działanie komputera ?
Czy komputer 600 '97 różnił się np. od 750 '97 albo od 600 '98 ??
Wrzucam skana ze sprawdzaniem przekaźnika.
Obrazek

Awatar użytkownika
pieterr
Posty: 279
Rejestracja: 21 maja 2011, o 11:59
Motocykl: w końcu tyśonc
Imię: Pee
Skąd: Południe

Re: GSX-R 600 '97 zgasł po gumie, nie chodzi pompa paliwa

Nieprzeczytany post autor: pieterr » 15 wrz 2011, o 14:09

Dzwoniłem dzisiaj do serwisu i powiedziano mi że "jeśli motor pali i ma iskre to moduł jest dobry, a za to mogą odpowiadać inne czujniki lub przerwa w obwodzie". Ja już kurw@ na prawdę nie wiem gdzie szukać :evil: . Kto wie o jakie czujniki może chodzić ?? lub co innego to może być ????

Awatar użytkownika
pieterr
Posty: 279
Rejestracja: 21 maja 2011, o 11:59
Motocykl: w końcu tyśonc
Imię: Pee
Skąd: Południe

Re: GSX-R 600 '97 zgasł po gumie, nie chodzi pompa paliwa

Nieprzeczytany post autor: pieterr » 22 wrz 2011, o 19:37

Wymieniłem moduł i pompa działa. Znalazłem za 110 z wysyłką za pobraniem.

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: GSX-R 600 '97 zgasł po gumie, nie chodzi pompa paliwa

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 23 wrz 2011, o 10:46

To w serwisie glupoty Ci gadaja bo nie zawsze jesli motor pali to modul jest dobry, ja mialem tak uszkodzony w CBR ze mial wlasnie podobne objawy do twoich
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

ODPOWIEDZ