Rolki wahacza w K7

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
kozlos
Posty: 100
Rejestracja: 19 gru 2011, o 19:12
Motocykl: k8 750cc

Rolki wahacza w K7

Nieprzeczytany post autor: kozlos » 3 sty 2012, o 18:31

Witam

Mam pytanko.

otoz nigdy wczesniej nie montowalem rolek wahacza, wiem, ze to zadna filozofia - jednak chcialbym upewnic sie czy zamontowalem to we wlasciwym "otworze"?

Dodam, ze fabryczna sruba byla troszke mniejsza - jednak nie bylo trudnosci z wkreceniem nowej sruby.

Wrzucam foto
http://zapodaj.net/b756e0d53c34.jpg.html


P.S - kupilem takze sobie nowa szybke i nie ma na niej tych "gumowych wkladek (czy jakkolwiek to zwal) z gwintem - ktore pozwalaja na wkrecenie sruby - a wydaje mi sie, ze raczej nie mozna ich "bezurazowo" przerzucic do nowej szybki

z gory Dzieki
Rafał

Marcel
Posty: 308
Rejestracja: 31 lip 2010, o 00:06
Motocykl: S1000RR
Wymarzony motocykl: ---
Lokalizacja: OGL

Re: Rolki wahacza w K7

Nieprzeczytany post autor: Marcel » 3 sty 2012, o 19:42

mozesz w O24 kupic nowe gumki do szyby za 35 zł albo przełozyc ze starej, napewno sie da, a rolki sa OK

kozlos
Posty: 100
Rejestracja: 19 gru 2011, o 19:12
Motocykl: k8 750cc

Re: Rolki wahacza w K7

Nieprzeczytany post autor: kozlos » 3 sty 2012, o 19:57

Dzieki wielkie za odpowiedz.

Nie chce wyjsc na idiote, ale nie bardzo moge skojarzyc co to o24 ??

A ewentualnie takie bylby dobre http://www.sklep-motocyklowy.com.pl/sru ... p-945.html ??

Nie wiem czy rozmiarem beda pasowaly.

Szybe kupilem ta (seryjna miala ulamane mocowanie) http://www.sklep-motocyklowy.com.pl/mot ... -4286.html


Ok - chodzilo chyba o sklep Owiewki 24 :) znalazlem cos takiego tylko nie wiem czy nie sruby/gumki nie beda za male - wczesniej mialem na zwykly krzyzak jakies plastikowe i nie moge za bardzo odnalezc rozmiaru.

http://owiewki24.pl/pl/p/SRUBY-DO-SZYB-M5-X16-8szt./530

kozlos
Posty: 100
Rejestracja: 19 gru 2011, o 19:12
Motocykl: k8 750cc

Re: Rolki wahacza w K7

Nieprzeczytany post autor: kozlos » 3 sty 2012, o 21:09

nie moge edytowac postu, wiec pisze kolejny.

A wiec gumki jakos udalo mi sie przelozyc - jednak okazuje sie, iz szybka nie pasuje. Sprawia wrazenie ogolnie za duzej (za wysoka i za szeroka) jestem w stanie dopasowac dolne i srodkowe otwory jednek gorne nie pasuja ani na wysokosci ani na szerokosci.

Czy ktos moze ma szybke z tej firmy i moze powiedziec jak to u niego wygladalo ??

Marcel
Posty: 308
Rejestracja: 31 lip 2010, o 00:06
Motocykl: S1000RR
Wymarzony motocykl: ---
Lokalizacja: OGL

Re: Rolki wahacza w K7

Nieprzeczytany post autor: Marcel » 3 sty 2012, o 22:18

zrob fote

kozlos
Posty: 100
Rejestracja: 19 gru 2011, o 19:12
Motocykl: k8 750cc

Re: Rolki wahacza w K7

Nieprzeczytany post autor: kozlos » 3 sty 2012, o 22:28

Narazie zamontowalem oryginalna szybke, bo wiem, ze moze to brzmi malo realnie ale troche dzis polatalem i jutro pewnie tez to zrobie :)

Najwyzej przeloze jutro szyby i zrobie foto jak to wyglada (choc moze nie byc to jakos super widoczne). Generalnie szyba jak dla mnie jest za szeroka (Trzeba ja mocno scisnac - wszystko trzeszczy i sprawia wrazenie jakby mialo peknac) natomiast po wysokosci dopasowanie jest raczej nierealne, a w opisie bylo napisane , ze otwory pasuja idealnie.

Generalnie chcialem zwykla szybke, ale jak za uzywke mam placic 150 zl , to wole kupic nowa (nie oryginalna suzuki) i w dodatku ciemna - choc to ma dla mnie male znaczenie- za ta sama cene. W ostatecznosci zostane przy tej co mam (mozna z nia jezdzic) jednak strasznie irytuje mnie swiadomosc, ze mam urwane dwa srodkowe zaczepy :)

Wiem, ze czesto akcesoryjne szyby roznia sie wysokoscia, garbem etc w celu (z zalozenia) poprawienia aerodynamiki - jednak garb, garbem - a otwory wg mnie zbytnio nie pasuja - nie sa to roznice milimetrowe, a raczej 1,5 - 2 cm.

Awatar użytkownika
neever
Posty: 145
Rejestracja: 31 paź 2010, o 23:11
Motocykl: GSXR 750

Re: Rolki wahacza w K7

Nieprzeczytany post autor: neever » 4 sty 2012, o 03:50

Miałem podobny problem z szybą. Też kupiłem nie oryginalna czarna szybę gdzies na allegro i nie pasowaly gorne otwory. U mnie pomogło delikatne rozgiecie rurki podtrzymującej czasze u góry.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ