problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
lucjan1336
Posty: 585
Rejestracja: 20 sie 2010, o 12:44
Motocykl: suzi gsx-r 600 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Tarnów

problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: lucjan1336 » 2 gru 2010, o 23:13

witam posiadam srada z 2000roku 600cm3, wymienilem w nim caly silnik z powodu zatartej panewki, ale mniejsza z tym....
z starego silnika zostalo przelozone sprzeglo do nowego, wszystkie dekle itp.... zostal wlany nowy olej, motorek caly poskladany i zaczynaja sie schody, bo nie chce zapalic.... doszukalem sie winy w tym ze czujnik podnozki nie dziala albo dziala zle bo nie moge zapalic go na nautralu gdu stoi na podnozce tylko musze podnozke zlozyc i dopiero pali, mialem drugi taki czujnik i po podlaczeni go zadnych zmian.... powiem tak ze zamknalem obwod na stale (bo nie mam pomyslu jak to zrobic/naprawic) ale moze ktos z Was mial podobny problem i wie jak sie do tego zabrac, aha jeszcze jedno nie wiem czy to fachowo napisze za co z gory przepraszam ale po zamontowaniu silnika ciezko bylo znalesc neutrala i dostal wiecej luzu (nie wiem jak to dokladnie okreslic) z gory dzieki za info
Lucjan

Marcel
Posty: 308
Rejestracja: 31 lip 2010, o 00:06
Motocykl: S1000RR
Wymarzony motocykl: ---
Lokalizacja: OGL

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: Marcel » 3 gru 2010, o 08:18

przecież silnik powinien zapalć na rozłozonej stopce, jedyne co to nie powinien ruszczyc z rozłożona . po wbiciu biegu winien zgasnąć, sprawdź czy nie pomyliłeś wtyczek

Awatar użytkownika
lucjan1336
Posty: 585
Rejestracja: 20 sie 2010, o 12:44
Motocykl: suzi gsx-r 600 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Tarnów

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: lucjan1336 » 3 gru 2010, o 16:02

to wlasnie wiem :) opisalem wyzeh jak moge go zapalic bo w takim wypadku jaki Ty napisales ( i jaki jest poprawny) nie odpala a wtyczka inaczej nie wejdzie
Lucjan

Marcel
Posty: 308
Rejestracja: 31 lip 2010, o 00:06
Motocykl: S1000RR
Wymarzony motocykl: ---
Lokalizacja: OGL

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: Marcel » 3 gru 2010, o 16:41

ja to tak nie umie wiedziec bez patrzenia, ale złap patryka on napewno coś poradzi

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 5 gru 2010, o 01:17

Mogła paść Ci dioda która znajduje się pod bakiem z lewej strony. Czarna, wchodzą do niej o ile pamiętam 3 kabelki i nie wychodzi żaden. Lub przekaźniczek, który znajduje się pod lewym zadupkiem-czarny na lewo takiej 'białej kostki dużej w gumowej osłonie-okolice regulatora napięcia. Biorąc pod uwagę, że nie uszkodziłeś żadnego kabla ani wtyczki.

Patryk T.
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

Awatar użytkownika
lucjan1336
Posty: 585
Rejestracja: 20 sie 2010, o 12:44
Motocykl: suzi gsx-r 600 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Tarnów

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: lucjan1336 » 5 gru 2010, o 10:24

dzieki :)
Lucjan

Awatar użytkownika
lucjan1336
Posty: 585
Rejestracja: 20 sie 2010, o 12:44
Motocykl: suzi gsx-r 600 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Tarnów

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: lucjan1336 » 22 gru 2010, o 16:46

hmmm popatrzylem na to
Obrazek
i na to
Obrazek
wszystko gra bezpieczniki sa dobre, elektryka(kabelki cale, myszki nie zepsuly) i nie wiem co dalej z tym fantem zrobic
Wchodzi w gre jeszcze jeden problem, otoz ten silnik zanim zostal wlozony w rame zostalo do niego dane sprzeglo ze starego silnika bo bylo lepsze. Pojawil sie taki problem ze nie mozna bylo znalezc biegu neutralnego (zostalo to zrobione w taki sposob ze sie poluzowalo tam czy odbezpieczylo nie wiem jak to fachowo sie mowi) teraz bieg neutral jest znajduje go bez problemu, ale nie podswietla mi na kontrolce ze jest myslalem ze to moze zarowka poszla, ale dzis znalazlem chwile i zakupilem nowa i dalej nic nie podswietla jej, ani tez nie pali bo zmienialem z innymi zaroweczkami np od kontorlki paliwa czy migaczami....
Teraz jestem w czarnej dziurze bo nie wiem jak sie za to zabrac i z ktorej strony grzebac. Jesli ktos ma jeszcze jakis pomysl to chetnie go wyslucham. Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat!!
Lucjan

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 23 gru 2010, o 12:04

Może być problem w Twoich modyfikacjach ze sprzęgłem. Spróbuj przerzucić sprzęgło które siedziało w tym silniku oryginalnie. Kontrolka luzu musi się zapalać gdy wrzucony jest bieg jałowy. Gdzieś popełniłeś błąd.
Sprawdziłeś wszystkie 3 elementy wskazane przeze mnie?

Patryk T.
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

Awatar użytkownika
lucjan1336
Posty: 585
Rejestracja: 20 sie 2010, o 12:44
Motocykl: suzi gsx-r 600 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Tarnów

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: lucjan1336 » 24 gru 2010, o 11:46

tak spradzilem wszystko i ta dioda pod bakiem to jest to ? Obrazek bo tam nie ma sie co przepalic bo jest w srodku tylko sprezynka i tyle..... ma mi przyjsc inna ta czarna kostka omron zeby sprawdzic czy to nie wina jej tak ze wtedy jesli juz wszystko zwiedzie wyciagam silnik z ramy i przekladam stare sprzeglo :)
Lucjan

Bxx
Posty: 56
Rejestracja: 26 lip 2010, o 09:23
Motocykl: GSX-R 750

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: Bxx » 3 sty 2011, o 11:56

Jeżeli nie świeci ci się kontrolka luzu to nie zapalisz silnika z rozłożoną stopką bo komputer czyta to jak by był na biegu. Sprawdz sobie czujnik luzu na początek wykręc go przeczyśc styki wyjmij tego bolca sprawdz sprężynkę. sprzęgła nie ruszaj to zbędne chyba że ci nie rozłącza lub slizga

Awatar użytkownika
lucjan1336
Posty: 585
Rejestracja: 20 sie 2010, o 12:44
Motocykl: suzi gsx-r 600 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Tarnów

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: lucjan1336 » 8 sty 2011, o 16:33

motorek naprawiony :D to byla wina czujnika luzu zostal on wymieniony i wszystko teraz jest jak byc powinno :) dzieki wielkie za pomoc
Lucjan

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 9 sty 2011, o 16:52

wprowadziłeś mnie w błąd twierdząc, że zmostkowałeś kable od czujnika na krótko co mówiło o tym, że problemem nie jest czujnik stopki... Tak więc następnym razem musisz być pewien tego co robisz i piszesz bo inaczej nigdy nie znajdziemy usterki ;)

Patryk T.
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

Awatar użytkownika
lucjan1336
Posty: 585
Rejestracja: 20 sie 2010, o 12:44
Motocykl: suzi gsx-r 600 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Tarnów

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: lucjan1336 » 9 sty 2011, o 17:02

tak zrobilem z czujnikiem podnozki (zamknalem mu odbwod na stale), a wina lezala w czujniku luzu, nastepnym razem bede dokladniejszy :)
Lucjan

Bxx
Posty: 56
Rejestracja: 26 lip 2010, o 09:23
Motocykl: GSX-R 750

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: Bxx » 10 sty 2011, o 11:28

niema sprawy niech ci się maszyna sprawuje

WacholR
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2011, o 10:43
Motocykl: GSX-R 750 K6
Wymarzony motocykl: GSX-R 100 K7
Lokalizacja: Płońsk

Re: problem z zapaleniem silnika (czujnik podnozki)

Nieprzeczytany post autor: WacholR » 27 lip 2011, o 13:01

ja tez mam maly problem z ta stopka ale ja moge ruszyc gdy jest rozlozona,to jest wina tego czyjnika ??

ODPOWIEDZ