oring pompy wody GSXR 750 k6

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
ManiekGsXr
Nowy
Nowy
Posty: 38
Rejestracja: 15 lut 2017, o 22:16
Motocykl: Gsxr 1000 K9
Wymarzony motocykl: BMW s1000rr
Imię: Mariusz
Skąd: Konin

Re: oring pompy wody GSXR 750 k6

Nieprzeczytany post autor: ManiekGsXr » 26 kwie 2017, o 05:10

Źródło problemu to ten otwór gdzie pompa wchodzi. Tak jestem pewien ze to tam leci

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: oring pompy wody GSXR 750 k6

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 26 kwie 2017, o 10:15

Oring który jest na zdjęciu nie ma styczności z płynem tylko z olejem, uszczelnia, żeby olej nie wyciekał z silnika obok pompy. Żeby płyn dostał się do silnika musiałoby puścić uszczelnienie w pompie, później musiałby być zatkany otworek w pompie, ktory wypuszcza płyn w razie awarii uszczelnienia a dopiero wtedy płyn mógłby się dostać do silnika. Uważasz, ze to może mieć miejsce w Twoim przypadku?

ManiekGsXr
Nowy
Nowy
Posty: 38
Rejestracja: 15 lut 2017, o 22:16
Motocykl: Gsxr 1000 K9
Wymarzony motocykl: BMW s1000rr
Imię: Mariusz
Skąd: Konin

Re: oring pompy wody GSXR 750 k6

Nieprzeczytany post autor: ManiekGsXr » 26 kwie 2017, o 10:33

Nie bo u mnie nie leci płyn kolego tylko olej a to co ty mówisz to znajduje sie przed oringiem. Jest tam dziurka która jak wylatuje płyn oznacza ze pompa jest do wymiany. U mnie leci olej i najprawdopodobniej jest walnięta obudowa tak jak kolega wcześniej pisał moze łańcuch ja uszkodził

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: oring pompy wody GSXR 750 k6

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 26 kwie 2017, o 10:42

Coś zle przeczytałem. Faktycznie trzeba szukać mikropęknięcia...

Awatar użytkownika
Speedbike
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2016, o 19:23
Motocykl: Gsxr 1000 K8 Turbo
Wymarzony motocykl: None
Imię: Przemek
Skąd: Warszawa

Re: oring pompy wody GSXR 750 k6

Nieprzeczytany post autor: Speedbike » 26 kwie 2017, o 23:10

Można to zmierzyć suwmiarką, musi być jakieś uszkodzenia, zadra, pęknięcie. Od biedy możesz posmarować silikonem przy oringu i włożyć na odtłuszoczne, nie ma prawa wtedy lecieć. Tam przecież nawet nie ma ciśnienia więc wielkich wymogów to uszczelnienie nie ma. Jeśli mimo silikonu cieknie to pozostaje tylko pęknięcie.

ManiekGsXr
Nowy
Nowy
Posty: 38
Rejestracja: 15 lut 2017, o 22:16
Motocykl: Gsxr 1000 K9
Wymarzony motocykl: BMW s1000rr
Imię: Mariusz
Skąd: Konin

Re: oring pompy wody GSXR 750 k6

Nieprzeczytany post autor: ManiekGsXr » 27 kwie 2017, o 05:07

Cieknie. Trzeba szukać w obudowie z tym łańcuchem możesz miec racje ...

terry
Nowy
Nowy
Posty: 44
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 09:26
Motocykl: 750 k7
Imię: Piotr
Skąd: Wawa

Re: oring pompy wody GSXR 750 k6

Nieprzeczytany post autor: terry » 28 maja 2017, o 08:00

ManiekGsXr pisze:Nie bo u mnie nie leci płyn kolego tylko olej a to co ty mówisz to znajduje sie przed oringiem. Jest tam dziurka która jak wylatuje płyn oznacza ze pompa jest do wymiany. U mnie leci olej i najprawdopodobniej jest walnięta obudowa tak jak kolega wcześniej pisał moze łańcuch ja uszkodził
Ta dziura jest po to, żeby sprawdzić czy któreś z uszczelnień nie działa (jeśli coś leci) oraz na podstawie tego co leci - płyn czy olej, można rozpoznać które uszczelnienie jest do wymiany. W pompie wody jest ich kilka. Jeśli leci ci olej to możesz mieć popsute:

1. oring pompy wody - ten wchodzący na korpus, proste w wymianie i tanie, ale mało prawdopodobne, że to to
2. simmerring wałka w pompie wody - znajduje się pod uszczelką mechaniczną w pompie wody. Kosztuje z 60-80zł w ASO, ale niestety musisz zdjąć uszczelkę mechaniczną.

Jeśli chcesz to zrobić dobrze to musisz kupić komplet uszczelnień - uszczelka mechaniczna i simmerring wałka. Zdejmujesz pompę, rozbierasz ją. Potem musisz wyjąć uszczelkę mechaniczną co będzie ze wszystkiego najtrudniejsze. Potem wyjmujesz simmerring, wkładasz nowy, wałek, uszczelka mechaniczna (trzeba nabić) i tyle. Przy okazji zmiana oleju i płyny chłodzącego.

Gość

Re: oring pompy wody GSXR 750 k6

Nieprzeczytany post autor: Gość » 13 cze 2017, o 12:58

terry pisze:
ManiekGsXr pisze:
Jeśli chcesz to zrobić dobrze to musisz kupić komplet uszczelnień - uszczelka mechaniczna i simmerring wałka. Zdejmujesz pompę, rozbierasz ją. Potem musisz wyjąć uszczelkę mechaniczną co będzie ze wszystkiego najtrudniejsze. Potem wyjmujesz simmerring, wkładasz nowy, wałek, uszczelka mechaniczna (trzeba nabić) i tyle. Przy okazji zmiana oleju i płyny chłodzącego.
Właśnie tak było robione u mnie i poci się dalej. Wymieniał doświadczony i renomowany mechanik, wszystkie uszczelnienia wzięte z ASO. Z tego co czytałem na zagranicznych forach często ludziom ciekło dalej po pełnej wymianie uszczelnień - i nie jest to kwestia złej robocizny, po prostu fabryczna pompa złożona jest szczelnie a po wymianie uszczelnień często cieknie dalej. Dopiero wymiana pompy pomaga na 100%.

martinez85
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2015, o 22:50
Motocykl: GSX-R 750
Imię: Marcin
Skąd: Gdynia

Re: oring pompy wody GSXR 750 k6

Nieprzeczytany post autor: martinez85 » 13 cze 2017, o 12:59

terry pisze:
ManiekGsXr pisze: Jeśli chcesz to zrobić dobrze to musisz kupić komplet uszczelnień - uszczelka mechaniczna i simmerring wałka. Zdejmujesz pompę, rozbierasz ją. Potem musisz wyjąć uszczelkę mechaniczną co będzie ze wszystkiego najtrudniejsze. Potem wyjmujesz simmerring, wkładasz nowy, wałek, uszczelka mechaniczna (trzeba nabić) i tyle. Przy okazji zmiana oleju i płyny chłodzącego.
edit:

Właśnie tak było robione u mnie i poci się dalej. Wymieniał doświadczony i renomowany mechanik, wszystkie uszczelnienia wzięte z ASO. Z tego co czytałem na zagranicznych forach często ludziom ciekło dalej po pełnej wymianie uszczelnień - i nie jest to kwestia złej robocizny, po prostu fabryczna pompa złożona jest szczelnie a po wymianie uszczelnień często cieknie dalej. Dopiero wymiana pompy pomaga na 100%.

ODPOWIEDZ