Upgrade hamulców K8

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Upgrade hamulców K8

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 3 sie 2017, o 21:33

Siemano,
Z racji tego, że prawdopodobnie czeka mnie wymiana tarcz z przodu na następny sezon, bo jedna jest delikatnie krzywa i hamuje pulsacyjnie przy małej prędkości pomyślałem o małym upgradzie hamulców. Mam na myśli zwiększenie średnicy tarcz z 310 na 320mm i dołożeniu tulei pod zacisk oraz dłuższych śrub. Widziałem w necie i na forum, że ktoś tak robił w litrach K3 i K6 z bardzo dobrym skutkiem. Problem polega na tym, że nie mogę znaleźć tarcz o odpowiednim rozstawie śrub i średnicy wewnętrznej. Starsze gixy 600/750 i litry maja po 5 śrub na tarcze, natomiast K8 - 6 i rozstaw 60mm miedzy sąsiednimi i 120mm miedzy przeciwległymi śrubami.
Ma ktoś może jakieś pomysły od czego można dopasować 320mm? W litrach od K9 sa takie same tarcze tylko również 310mm.

Odnośnie całego ulepszenia hamulców mam już do wymiany zaciski od 1000 K9 i poluję na jakąś używkę Brembo RCS. Myślę, że w następnym sezonie uda się wszystko skompletować to podzielę się rezultatami.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Upgrade hamulców K8

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 4 sie 2017, o 12:16

zaciski trzeba bylo kupić lepsze niż od gixa bo nawet brembo gixowe ponoc to nadal jest bez szału, druga sprawa ja bym na Twoim miejscu zostawil fabryczny wymiar tarczy tylko kupił dobre sportowe tarcze brembo lub brakinga, do tego porządne klocki jak i dobra pompa i napewno hamulec będzie żyleta. pamietaj ze wieksza tarcza to wieksza masa wirująca co przeklada się na szybkość złożenia motocykla nie bez powodu producenci zeszli z 330 w hondzie i 320 w gixach na 310.

Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Re: Upgrade hamulców K8

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 4 sie 2017, o 14:35

Kupiłem zaciski od K9, ponieważ maja one porównywalną siłę na zacisku jak oryginalne - słabszą o jedynie 6%, a nie tak jak te od R1 o 20%, mimo twardszej klamki. Kierowałem się opiniami ludzi z zagranicznych forów gixów: "I've just installed the k9 calipers and they are superb, the mc feeling is quite hard now."; "I liked the Yamaha R6 Sumitomo Calipers... I like them. Until try the 09 Tokico Monoblocks...". Zawsze to lżejszy monoblock, nie powinno być gorzej, a dobre zaciski brembo to już gruba inwestycja. Chcę zachować siłę na zacisku, a przy okazji utwardzić klamkę. Wydaje mi się, że po wymianie tarcz będzie dobry efekt, bo tak jak w innym temacie wspominałeś to krzywa tarcza może być powodem miękkiej klamki. Planuję właśnie kupić jakieś dobre tarcze i klocki drogowe, ale to dopiero na następny sezon, jeszcze ten się przemęczę, a zobaczę jaki będzie efekt po wymianie samych zacisków.
Jedyna tarcza jaką znalazłem która mogłaby pasować do K8 to taka: https://e-katalog.intercars.com.pl/#/pr ... Items.html. Niestety strasznie cięzko je dostać, a poza tym śr wew. jest o 0,5mm większa i nie wiem czy to nie byłoby problemem, chociaż są to bardzo małe wartości i nie powinny robić różnicy.

exfireman
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:21
Motocykl: 750 L4
Imię: Wojtas
Skąd: Poznań

Re: Upgrade hamulców K8

Nieprzeczytany post autor: exfireman » 26 paź 2017, o 21:13

Wymienil bym najpierw pompe ,oploty i lepsze klocki,no chyba ze tarcze są krzywe.

ODPOWIEDZ