Legato motocykle

Regulator napięcia POMOCY

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin działu
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!

Regulator napięcia POMOCY

UNREAD_POSTprzez JakubGNWLKP » 28 maja 2018, o 08:45

Witam serdecznie. Otóż jestem posiadaczem sradzika 750. Niedawno spaliła mi się kostka od regulatora napięcia i kabli prowadzących do moto... Kupiłem nowy regulator ponieważ ten już jest kaput jednakże nie wiem jak podłączyć. Mogę prosić kogoś o wstawieni zdjęcia z opisem dwustronnym tj. kabli od silnika i/do regulatora jak mają zostać połączone ponieważ totalnie nie wiem jak się za to zabrać. Od regulatora wychodzi 5 kabli. 3 czarne 1 biało-czarny, 1 czerwono-czarny. Z góry dziękuję za pomoc..
JakubGNWLKP
Nowy
Nowy

Motocykl: Suzuki GSXR- 750 SRAD
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R 750 SRAD
Imię: Jakub

Re: Regulator napięcia POMOCY

UNREAD_POSTprzez Dgrfst » 28 maja 2018, o 10:14

Przede wszystkim nie wstawiaj nowej kostki, bo to gówno znów się spali. Przewody zalutuj, zaizoluj i spokój. Trzy czarne (albo czasem żółte) to połączenie z alternatorem.
1 biało-czarny, 1 czerwono-czarny.

To + i - do instalacji motocykla, ale nie ma co gdybać. Zadzwoń do sklepu z którego to brałeś albo przeczytaj w dokumentacji regulatora który to plus i minus.
Trzej rycerze: elf, krasnolud i człowiek ruszają do labiryntu Downa, by zdobyć magiczną broszkę oraz zabić cyklopa smoka czarnoksiężnika, który jest Duchem Dupy.
Dgrfst

Motocykl: Aprilia Tuono
Imię: Olo

UNREAD_POSTprzez JakubGNWLKP » 28 maja 2018, o 10:23

Kupiłem używany. Dzwoniłem także nie mają pojęcia. Próbowałem znaleźć w internecie połączenie tych kabli i także nie znalazłem nic... Kable mam zaizolowane wszystkie na jednych jest samiec drugie zamiczka wystarczy wpiąć tylko, który do którego. Powiedzmy, że czarno-biały z tym samym czerwono-czarny tak samo pozostaje kwestia reszty 3 czarnych kabli czy mogą być podłączone obojętnie jak idąc do alternatora czy należy podpiąć je w określonej kolejności. Jeżeli ktoś ma ową maszynę fajnie byłoby zdjęcie, gdyż jak na razie rozkładam ręce ;/
JakubGNWLKP
Nowy
Nowy

UNREAD_POSTprzez Dgrfst » 28 maja 2018, o 10:26

Kolejność kabli do alternatora nie ma znaczenia. Pisząc przykładowo czerwono - czarny masz na myśli czerwony z czarnym paskiem? Jeśli tak to "dominujący" czerwony oznacza plus, a "dominujący" czarny to minus.

Nie stosuj żadnych "wsuwek"!! Lutuj gołe kable, tam płyną prądy rzędu 30A i gówno wsuweczka się poluzuje od wibracji, straci kontakt i masz znów spalony alternator albo regulator.
Trzej rycerze: elf, krasnolud i człowiek ruszają do labiryntu Downa, by zdobyć magiczną broszkę oraz zabić cyklopa smoka czarnoksiężnika, który jest Duchem Dupy.
Dgrfst

Motocykl: Aprilia Tuono
Imię: Olo

UNREAD_POSTprzez JakubGNWLKP » 29 maja 2018, o 14:23

Od alternatora wychodzą 3 kable całe czarne. Potem od Moto jeden czarny z białym paskiem i drugi cały czerwony. Od regulatora 3 czarne jeden czarny z białym paskiem i jeden czarny z czerwonym paskiem. Logicznie patrząc łączyć powinno się kolor z kolorem, jednakże nie jestem pewien czy owa zależność tu się sprawdzi dlatego chciałem by ktoś mógł udostępnić mi zdjęcie jak ma podłączone bądź też upewnić mnie że tak będzie dobrze.
JakubGNWLKP
Nowy
Nowy

Powrót do GSX-R 750