Regeneracja reflektora GSXR SRAD

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
neever
Posty: 145
Rejestracja: 31 paź 2010, o 23:11
Motocykl: GSXR 750

Regeneracja reflektora GSXR SRAD

Nieprzeczytany post autor: neever » 20 lut 2012, o 04:53

Panowie takie pytanko. Może ktoś się orientuje w jaki sposób można odnowić odbłyśnik od świateł drogowych? Oraz w jaki sposób odnowić szkło reflektora?

Rozebrałem ostanio reflektor w moim gixxie bo długie mi słabo świeciły a poza tym reflektor niezbyt ładnie wyglądał. Szkło zarówno zewnątrz jak i wewnątrz jest jakby matowe a odbłyśnik stracił odbłysk. Jak można to naprawić?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: Regeneracja reflektora GSXR SRAD

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 24 lut 2012, o 13:44

Z tego co sie orientują to "szkła" reflektorów się poleruje, pasta do polerowania szkła i wiertarka i odpowiednia filcowa końcówka do wiertarki, można znaleźć filmy na Youtube jak to się robi, a co do "szkła" to masz szkło czy jakąś plexi. Nowsze modele moto czy aut mają właśnie jakieś tworzywa sztuczne które jest dość ciężko wypolerować z rys i odbarwień.

Awatar użytkownika
neever
Posty: 145
Rejestracja: 31 paź 2010, o 23:11
Motocykl: GSXR 750

Re: Regeneracja reflektora GSXR SRAD

Nieprzeczytany post autor: neever » 25 lut 2012, o 01:39

Problem rozwiązany.

Szkło reflektora wypolerowane zostało: papier wodny 1000 -> papier wodny 1500 -> papier wodny 2000 -> pasta tempo + koło polerskie na wiertarkę. Efekt: Jak nowe.

A co do odbłyśnika to wysłałem do firmy zajmującej się regeneracją odbłyśników i na dniach ma przyjść zrobione.

ODPOWIEDZ