Luz zaworowy GSXR 750 K4

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
mchrol
Nowy
Nowy
Posty: 32
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 07:19
Motocykl: Suzuki GSXr 750 K4
Wymarzony motocykl: Ducati 1198
Lokalizacja: Poznań, Stargard Szczeciński, Szczecin

Luz zaworowy GSXR 750 K4

Nieprzeczytany post autor: mchrol » 15 kwie 2012, o 20:44

Witam.
Jestem kompletnym amatorem ale ostatnio zainteresowałem się mechaniką ogólno pojętą :P Zamierzam nie przepłacać w serwisie i wymienić/wyczyścić kilka rzeczy w swoim bike'u. Wymiana płynu chłodzącego, wymiana filtru powietrz,świec i tutaj już przydałaby się regulacja luzów zaworowych. Czy ktoś wykonywał to w swojej K4'ce ? Rozumiem ,że regulacji dokonuję się na płytkach w tym modelu? W jaki sposób dokonuję sie luzu płytkami? Czy posiada ktoś jakąś lepszą wersje Serwisówki do tego modelu niż ja mam ? Kiepska angielska kopia PDF zajmująca 40Mb. Polskiej nie znajdę ale chociaż w lepszej kopii ????

W ogóle jest sens bym się tym zajmował samemu ???? Czy lepiej oddac do serwisu ale wówczas zapłace jakieś 500z? ????
Ciesz się z jazdy samemu nie musisz niczego udowadniać ....

Awatar użytkownika
ASek
Nowy
Nowy
Posty: 37
Rejestracja: 21 lis 2011, o 21:14
Motocykl: GSX-R 1000 K8
Wymarzony motocykl: niema takiego ...
Imię: Arek
Skąd: śląsk

Re: Luz zaworowy GSXR 750 K4

Nieprzeczytany post autor: ASek » 15 kwie 2012, o 23:13

Luz zaworowy raczej zostaw komuś kto robi to na co dzień ... Tam są różnice tak minimalne że trzeba umieć je pomierzyć ...
Nawet jeśli kupisz porządny mikrometr, szczelinomierz, pomierzysz, pokombinujesz płytkami to i tak musisz dokupić płytki bo same zamiany nie wystarczą .... słowem, akurat luzy i rozrządy .. lepiej pozostawić dobremu fachowcowi ;-) ..
Reszta jak płyny, świece, filtry, lagi, główka ramy, łożyska kół, zębatki, sprzęgło .... spokojnie można samemu ogarnąć, mając deko wiedzy podstawowej i zaplecze w narzędziach :-)
GSXR-1000 K8
SV-1000 K3

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: Luz zaworowy GSXR 750 K4

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 16 kwie 2012, o 13:25

Luz zaworowy regulowany płytkami to dość dużo precyzyjnej zabawy, jeśli chcesz robić to pierwszy raz to polecam żebyś zajmował się tym pod okiem kogoś kto mam pojęcie na ten temat. Najlepiej jest mieć cały zestaw płytek przed rozbieraniem moto, koszt zestawu płytek możesz sobie sprawdzić nie jest mały. Bo nawet jak rozbierzesz moto, pomierzysz luz zaworowy zdecydujesz które płytki należy wymienić/zamienić to rozłożenie zaworu czyli zdjęcie zabezpieczeń i sprężyn już bez przyrządów specjalistycznych nie jest proste. Zabezpieczenia zaworów są małe i lubią ginąć wiem coś o tym : Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mchrol
Nowy
Nowy
Posty: 32
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 07:19
Motocykl: Suzuki GSXr 750 K4
Wymarzony motocykl: Ducati 1198
Lokalizacja: Poznań, Stargard Szczeciński, Szczecin

Re: Luz zaworowy GSXR 750 K4

Nieprzeczytany post autor: mchrol » 16 kwie 2012, o 23:10

Dzięki wielkie. Jednak pozostane przy jakimś dobrym warsztacie bądź autoryzowanym serwisie.
Ciesz się z jazdy samemu nie musisz niczego udowadniać ....

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: Luz zaworowy GSXR 750 K4

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 17 kwie 2012, o 08:22

Przez złe złożenie rozrządu można bardzo wiele uszkodzić w silniku.

ODPOWIEDZ