H7 Soczekwa żółta ???

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
mchrol
Nowy
Nowy
Posty: 32
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 07:19
Motocykl: Suzuki GSXr 750 K4
Wymarzony motocykl: Ducati 1198
Lokalizacja: Poznań, Stargard Szczeciński, Szczecin

H7 Soczekwa żółta ???

Nieprzeczytany post autor: mchrol » 2 maja 2012, o 23:46

W mojej K4 dolna lampa to H7 w soczewce a górna H4 klosz. W miejsce H4 wstawiłem Bixenon. Podłączylem śmiga. By nie było różnicy kupiłem żarówke H7 Philipsa Blue Vision "Ultra Xenon Effect" Generalnie żarnik niebieski , przynajmniej jego powłoka ale za cholere nie wiem dlaczego światło jest kompletnie żółte , niczym nie różne od poprzedniej zwykłej H7'emki. Zastanawiam sie czy nie wywalić tego żarnika i nic nie palić ale światła nigdy za mało. Nie mam pojęcia gdzie mógłbym wmontować drugą przetwornicę jeśli zdecydowałbym się na zakup kolejnego ksenonu i włożeniu jego do H7 w soczewke. Czy problem nie tkwi w samej soczewce?
Ciesz się z jazdy samemu nie musisz niczego udowadniać ....

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: H7 Soczekwa żółta ???

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 3 maja 2012, o 09:45

Raczej problemu szukał bym w żarówce, moim zdaniem bixenon to bardzo nie rozsądny pomysł, ale to moje zdanie... A co do 2 przetwornicy to przy włączeniu 2 przetwornic naraz pobór prądu będzie rzędu 15A a przewody są cieniutkie (zwykła żarówka pobiera około 3A).

Awatar użytkownika
mchrol
Nowy
Nowy
Posty: 32
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 07:19
Motocykl: Suzuki GSXr 750 K4
Wymarzony motocykl: Ducati 1198
Lokalizacja: Poznań, Stargard Szczeciński, Szczecin

Re: H7 Soczekwa żółta ???

Nieprzeczytany post autor: mchrol » 3 maja 2012, o 23:24

Racja. Pominąłem natężenie choć to dość istotne. Dlaczego twierdzisz,że nierozsądnie? Ja na górnym klosza "H4" w miejsce gdzie już jest akutalnie światło mijania wraz z drogowym wmontować chciałem bixenon a w soczewce (postojówce , choć tutaj coś zostało pozamieniane sądząc po samej kostce przyłączeniowej żarówka jest równie mocna jak górna.
Ciesz się z jazdy samemu nie musisz niczego udowadniać ....

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: H7 Soczekwa żółta ???

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 3 maja 2012, o 23:43

W soczewce powinna być żarówka do krótkich świateł, a w odbłyśniku żarówka (H4) wykorzystująca tylko jeden żarnik ! montując tam bixenon nie ustawisz odpowiednio lampy, jak nawet ustawisz krótkie światła to po pierwsze będziesz oślepiał innych na drodze, a po drugie z długimi też będzie kłopot. Z tego co się orientuję to powinna świecić żarówka w soczewce jako krótkie światło. A taki bixenon w przypadku kontroli policyjnej to mandat i pewnie zabranie dowodu.

ODPOWIEDZ