Bardzo słabe schodzenie z obrotów!

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Sokou
Nowy
Nowy
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, o 15:17
Motocykl: Suzuki Gsx-R 750 SRAD '96
Wymarzony motocykl: Triumph Tiger/Gsx-R K10+
Lokalizacja: Szczecinek (zachodniopomorskie)

Bardzo słabe schodzenie z obrotów!

Nieprzeczytany post autor: Sokou » 11 lip 2012, o 00:07

Witam.

Mam problem z moją Suzą. Od wczoraj jest po regulacji gaźników i sprawdzeniu ciśnienia (11,5 - 10,5/11 - 10,5/11 - 10/10,5).
Dzisiaj bardzo solidnie uszczelniłem zbiornik wlotu powietrza z filtrem. Pierw nałożyłem uszczelki na gaźniki, potem nałożyłem dokładnie zbiornik.
Przejdźmy do rzeczy: problem jest ze schodzeniem z obrotów. Ruszam, wbijam go na obroty do np. 4-5 tys., odpuszczam gaz, a on dalej stoi na obrotach i strasznie powoli spadają. Spadną obroty na 2 tys. i dopiero po minimum 5 sekundach spadają to 1 tys.
W innym przypadku jest czasem tak, że zostaje na przy 4 tys. i nie schodzi w cale. Wciskam sprzęgło, obroty spadają, odbijam sprzęgło i obroty znów (nie od razu) jakbym powoli przyspieszał wracają na 4 tys., gdzie powinien wysprzęglony jechać powolutku na 1 tys. obrotów.
Dodam, że bez zbiornika z filtrem i bez podłączonych do niego przewodów na otwartych gaźnikach po dodaniu gazu dławi się ilością powietrza i go zdusza, gaśnie.

Moja pierwsza myśl, że dostaje gdzieś lewego powietrza. Nie znam się, ale po konsultacji z mechanikiem odeszliśmy od sprawdzania luzu na cylindrze, bo zaczął lepiej chodzić i palić po uszczelnieniu zbiornika wlotu powietrza.

Jaka może być przyczyna takiego zachowania ?
Zamierzam także wyczyścić gaźniki ultradźwiękiem, bo mam taką okazję. Zmieni to coś (bo na pewno nie zaszkodzi) ?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
satanic
Posty: 1661
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:29
Motocykl: gumator 750
Lokalizacja: Poznań - Kołobrzeg

Re: Bardzo słabe schodzenie z obrotów!

Nieprzeczytany post autor: satanic » 11 lip 2012, o 12:12

synchro zrobic, a jak nie pomoze to pewnie slynne wyrabiajace sie osie przepustnic..

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: Bardzo słabe schodzenie z obrotów!

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 11 lip 2012, o 21:32

Jeśli przepustnice nie cofają się płynnie to będzie wolno schodził z obrotów, lub zatrzymywał sie na jakimś pułapie obrotów. Ale zacznij od synchro gaźników

Sokou
Nowy
Nowy
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, o 15:17
Motocykl: Suzuki Gsx-R 750 SRAD '96
Wymarzony motocykl: Triumph Tiger/Gsx-R K10+
Lokalizacja: Szczecinek (zachodniopomorskie)

Re: Bardzo słabe schodzenie z obrotów!

Nieprzeczytany post autor: Sokou » 12 lip 2012, o 23:35

Masz wszystkie po synchronizacji (regulacja gaźników - miałem na myśli synchronizację).

ODPOWIEDZ