GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
djmaly
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:55
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Mateusz
Skąd: FZA
Lokalizacja: Żary - Lubuskie

GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: djmaly » 2 paź 2013, o 10:05

Witam. Na zakończenie sezonu mam problem z moim motocyklem. Dodam na wstępie że motocykl posiada alarm DATATOOL S4. Kiedy w sierpniu przyjechałem do domu z trasy postawiłem moto na podwórku. Wieczorem chciałem moto schować do garażu to postanowiłem go odpalić i wjechać nim lecz gdy przekręciłem stacyjkę nie usłyszałem pompy paliwa. Wepchałem go do garażu a następnie gdzieś około po 15 minutach chciałem go zapalić aby sprawdzić czy coś się rozłączył i jak przekręciłem stacyjkę od razu usłyszałem pompę. Od tamtego momentu do wczoraj ten problem pojawiał się systematycznie, podczas jazdy pompa pracowała normalnie nic się nie działo. Kiedy gdzieś jechałem zajechałem na stację aby zatankować i jak chciałem go odpalić to problem znów sie pojawiał chwile odczekałem i pompa pompowała. Od wczoraj zero reakcji pompy. Sprawdziłem błędy i jest błąd C42. Sprawdziłem pompę na krótko działa, przekaźnik też sprawdzony, lecz do przekaźnika nie ma sygnały na kostce jej. Spodka się ktoś z takim problemem, może ktoś coś podpowie gdzie szukać albo co może być przyczyną? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Awatar użytkownika
satanic
Posty: 1661
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:29
Motocykl: gumator 750
Lokalizacja: Poznań - Kołobrzeg

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: satanic » 2 paź 2013, o 11:22

obstawiam, ze alarm obcina sygnał do przekaźnika.

Awatar użytkownika
djmaly
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:55
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Mateusz
Skąd: FZA
Lokalizacja: Żary - Lubuskie

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: djmaly » 2 paź 2013, o 11:34

Dzięki za podpowiedź. Alarm też biorę pod uwagę, tylko że co, popsułby się alarm? Przeglądam właśnie wiązki kabli tam gdzie prowadzą kable od alarmu. Ten błąd nie ma nic do rzeczy? Dodam jeszcze że jak po przekręceniu stacyjki nie włączała się pompa, to czekałem chwile po wyłaczeniu stacyjki na samouzbrojenie się alarmu lub kilka razy go uzbrajałem i rozbrajałem to pompa zatrybiła.

Awatar użytkownika
djmaly
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:55
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Mateusz
Skąd: FZA
Lokalizacja: Żary - Lubuskie

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: djmaly » 3 paź 2013, o 08:06

Udało mi się określić, że po przekręceniu stacyjki i włączeniu przycisku zapłonu na plusie przekaźnika pompy względem minusa bezpośrednio z akumulatora jest napięcie 12V, czyli ten obwód mogę wyeliminować on także zasila wtryski co jest słyszalne jak przekręcę stacyjkę i włączę przycisk zapłonu. Względem minusa w kostce przekaźnika pompy nie ma napięcia a ten minus biegnie bezpośrednio z komputera i to komputer tym sygnałem (ujemnym) włącza przekaźnik. Jeden z przewodów zasilający przekaźnik od startera jest przecięty i jest tam wstawione połączenie z alarmu. Gdy dezaktywuje alarm to normalnie mogę kręcić rozrusznikiem tylko że takie kręcenie nic mi nie da bo pompa nie pracuje a skoro nie pracuje to i na świecach zapłonowych nie ma napięcia. Teraz akurat nie mam czasu na dalsze poszukiwania (praca) ale jak tylko znajdę czas to szukam dalej i czekam na jakieś sugestie forumowiczów. Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 7 paź 2013, o 09:37

Często przez takie kłopoty ludzie wywalają alarm bo on często robi duże komplikacje nie tylko dla złodzieja ;) Raczej pompa jest zasilana oddzielnie niż świece, sygnał na cewkofajki jest podawany bezpośrednio z ECU.

Awatar użytkownika
djmaly
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:55
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Mateusz
Skąd: FZA
Lokalizacja: Żary - Lubuskie

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: djmaly » 7 paź 2013, o 13:07

Sprawdziłem kilka rzeczy. Pierwsze co to czy przewód włączający przekaźnik pompy który leci bezpośrednio z ECU nie ma przerwy min. przez alarm, ale nie jest sprawny. Więc tu wszystko jest w porządku i na to wygląda że ECU nie daje sygnału ujemnego na przekaźnik. Ale dlaczego co by padł? Czy może przez ten błąd C42? Kolejną rzeczą jaką zrobiłem to odnalazłem kostkę od stacyjki która znajduję się z przodu airbox'a którego trzeba zdemontować. Pierwsze spostrzeżenie to stacyjka z innego moto prawdopodobnie z modelu starszego, a dlaczego tak wnioskuję? Inna kolorystyka niektórych przewodów i inaczej włączane są pary tych przewodów bynajmniej inaczej pokazuje serwisówka. Po rozłączeniu kostki w gnieździe od stacyjki była włożona zwora między kablem czerwonym a kablem pomarańczowym. Dalej nic nie sprawdzałem bo czasu już brakło. Jak znajdę czas to połączę kable tak jak powinny być połączone bez stacyjki i zobaczę co to da za efekt. Przychodzi mi jeszcze na uwagę czujnik poziomu czyli tz. czujnik wywrócenia się motocykla. Z tego co gdzieś tam wyczytałem jego zadaniem jest odłączenie pompy paliwa. Jak go sprawdzić albo może wypiąć i coś zewrzeć aby zasymilować go że jest niby on podłączony i sprawny?

Awatar użytkownika
djmaly
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:55
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Mateusz
Skąd: FZA
Lokalizacja: Żary - Lubuskie

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: djmaly » 6 lis 2013, o 13:11

Witam po długiej przerwie. Nie było mnie na miejscu aby dokończyć rozwiązywanie mojego problemu. Już go rozwiązałem. Winny był alarm. Nie prułem instalacji tylko wypiąłem sterownik alarmu i w kostce od instalacji alarmu zrobiłem dwie zwory które to pozwalają prawidłowo funkcjonować motocyklowi bez alarmu i prucia instalacji a w dodatku można w taki sposób kupić gdzieś za grosze taki alarm wypruty z innego motocykla i wykorzystać tylko sterownik, bo wystarczy go tylko podłączyć do kostki. Pozdrawiam, i jakby ktoś posiadał taki alarm i miałby z nim problem to służę pomocą.

Awatar użytkownika
damianek1303
Nowy
Nowy
Posty: 33
Rejestracja: 9 mar 2014, o 11:45
Motocykl: k7 1000
Wymarzony motocykl: bmw 1000rr
Lokalizacja: Przedmoscie.

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: damianek1303 » 14 mar 2014, o 18:22

Siema dj mały/która kostka to jest od alarmu i jak zrobić te zwory,???podobny problem

Awatar użytkownika
djmaly
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:55
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Mateusz
Skąd: FZA
Lokalizacja: Żary - Lubuskie

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: djmaly » 16 mar 2014, o 17:44

Siema. Kostka jest jedna, taka biala duza zamknięta w metalowej czarnej puszce. Musisz ja rozkręcić i w niej są 3 kostki, 1 biala duza i dwie czarne małe. W tej bialej musisz zewrzeć pin 6 z 8 i 5 z 9. Oznaczenia pinow są na kostce od strony do której wchodzą kable. Pisz jak nie będziesz coś wiedział.

Awatar użytkownika
damianek1303
Nowy
Nowy
Posty: 33
Rejestracja: 9 mar 2014, o 11:45
Motocykl: k7 1000
Wymarzony motocykl: bmw 1000rr
Lokalizacja: Przedmoscie.

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: damianek1303 » 17 mar 2014, o 13:37

to raczej nie to ,bo ja mam model k 6, tam jest widoczna kostka biała mała jest serwisowa chyba i d€za czarna obie plastik.u mnie chyba jest immo i to będzie przyczyna bo ja kluczyka nie miałem dorabiałem ,dziwne ze gosciu który dorabia klucze nie zauważył ze jest antenka do immo.

Awatar użytkownika
djmaly
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:55
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Mateusz
Skąd: FZA
Lokalizacja: Żary - Lubuskie

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: djmaly » 17 mar 2014, o 14:14

Wszystko możliwe że winą jest immo, myślałem że masz taki sam alarm to podałem ci wskazówkę co zrobić w kostce od alarmu. Spróbuj obejść immo, schemat od motocykla i do dzieła.

Awatar użytkownika
damianek1303
Nowy
Nowy
Posty: 33
Rejestracja: 9 mar 2014, o 11:45
Motocykl: k7 1000
Wymarzony motocykl: bmw 1000rr
Lokalizacja: Przedmoscie.

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: damianek1303 » 17 mar 2014, o 14:19

tylko dziwne ze kluczyk od immo mi nie swieci,wogóle

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 17 mar 2014, o 15:40

Może bateria w kluczyku padła ?

Awatar użytkownika
damianek1303
Nowy
Nowy
Posty: 33
Rejestracja: 9 mar 2014, o 11:45
Motocykl: k7 1000
Wymarzony motocykl: bmw 1000rr
Lokalizacja: Przedmoscie.

Re: GSXR 750 k4 błąd C42 nie działa pompa paliwa.

Nieprzeczytany post autor: damianek1303 » 17 mar 2014, o 20:41

nie mogła bateria paść bo ja mam kluczyk bez immo zwykły dorabiałem.

ODPOWIEDZ