lekkie stukanie /klikanie

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
blumblamciu
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 1 cze 2010, o 10:44
Motocykl: gsx-r 750 k7
Lokalizacja: Zawiercie

lekkie stukanie /klikanie

Nieprzeczytany post autor: blumblamciu » 16 gru 2010, o 22:58

Witam , mam takie male pytanie iz na chwile obecna nie mam czasu na rozbieranie motocykla a sadze iz jest to blacha sprawa lub i poprostu detal formalny .
W moim motocyklu suzuki gsx-r750 k7 przy zimnym silniku po odpaleniu mozna by wsluchac sie w delikatne [brzeczenie , rownomierne z odglosem pracujacych tlokow] dzwiek jest naprawde znikomy i po dogrzaniu ustaje ale jakos mnie to tak zastanawia , moze ktos wie cos na ten temat ?

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: lekkie stukanie /klikanie

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 17 gru 2010, o 07:45

TAk napewno kazdy Ci przez neta powie co Ci brzeczy i dlaczego oraz to naprawi. Chlopie osluchaj motor z ktorej strony dobiega dzwiek i zdiagnozuj ajak nie potrafisz to do mechanika.
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: lekkie stukanie /klikanie

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 17 gru 2010, o 13:47

Nie słyszałem tego na żywo więc nie mogę Ci powiedzieć na 100%, ale najprawdopodobniej jest to odgłos prawidłowo pracującej zimnej głowicy Suzuki. Z tym, że aby dać jasną odpowiedź czy coś jest nie tak czy 'hałasuje prawidłowo' musiałbym to usłyszeć, ale jeśli po rozgrzaniu ustaje i jest cicho to powinno być ok. Tyle mogę powiedzieć przez internet.

Patryk T.
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

blumblamciu
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 1 cze 2010, o 10:44
Motocykl: gsx-r 750 k7
Lokalizacja: Zawiercie

Re: lekkie stukanie /klikanie

Nieprzeczytany post autor: blumblamciu » 17 gru 2010, o 17:01

Zapewne tak , wiadomo zeby to ocenic musial bys sie wslluchac ale chodzilo mi tylko o lekka sugestie bo tak jak mowisz to moze byc normalna praca zimnej glowicy , bo potem to ustaje ale mowie spytam z zassady ... dzieki

Piter
Posty: 108
Rejestracja: 16 lip 2010, o 15:52
Motocykl: K7 1000

Re: lekkie stukanie /klikanie

Nieprzeczytany post autor: Piter » 26 gru 2010, o 11:59

Normalka :) Gixy to jeżdzące grzechotniki i musisz sie z tym pogodzić. Spotkałem się z kilkunastoma gixami, każdy wydawał z siebie różne dźwięki (mówie o modelach k4-k8) i nic sie z nimi nie działo. Mój na zimnym też wydaje specyficzny dźwięk, wg mnie to napinacz rozrządu.

ODPOWIEDZ