Lagi

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
RobKlim1
Posty: 66
Rejestracja: 6 lip 2015, o 13:19
Motocykl: Suzuki GSXR 1000 K8
Imię: Robert
Skąd: mazowieckie

Lagi

Nieprzeczytany post autor: RobKlim1 » 18 mar 2017, o 17:03

Panowie sory jak był już temat,ale doradzcie jaki olej do lag. chodzi o gęstość dać 5 czy 10 W i jakie uszczelniacze do K8

qubis

Re: Lagi

Nieprzeczytany post autor: qubis » 18 mar 2017, o 17:22

Na 10w będzie bardzo twardo. 5w ewentualnie 7.5w
Co do uszczelniaczy to osobiście jestem zwolennikiem oryginałów bo nie ma dużej różnicy w cenie

RobKlim1
Posty: 66
Rejestracja: 6 lip 2015, o 13:19
Motocykl: Suzuki GSXR 1000 K8
Imię: Robert
Skąd: mazowieckie

Re: Lagi

Nieprzeczytany post autor: RobKlim1 » 21 mar 2017, o 09:06

Dzięki qubis za info. zaleje ewentualnie 7,5

morest
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2017, o 18:57
Motocykl: ducati monster 821
Wymarzony motocykl: suzuki gsxr 1000 k8
Imię: Marek
Skąd: Władysławów

Re: Lagi

Nieprzeczytany post autor: morest » 28 mar 2017, o 10:36

Panowie jestem nowym uzytkownikiem wiec nie moge dosawac postow. Podlacze sie tutaj. Mam nastepujacy problem. Zjechalem zakrecanie od gory lagi. Nie idzie za zadne skarby odkrecic nawet pneumatem nic nie poszlo w tym momencie nakretka to istna ruina... Praktycznie juz jej nie ma. Powiedzcie czy dobrym sposobem bedzie ponawiercanie jej i chaupniczym sposobem wywalenie jej calkowicie. Dodam ze kupilem juz nowa ale stara nadal siedzi w srodku. Motocykl to 1000 k7..

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: Lagi

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 28 mar 2017, o 13:22

a chociaż odkręciłeś śruby od górnej półki?

morest
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2017, o 18:57
Motocykl: ducati monster 821
Wymarzony motocykl: suzuki gsxr 1000 k8
Imię: Marek
Skąd: Władysławów

Re: Lagi

Nieprzeczytany post autor: morest » 28 mar 2017, o 13:58

Moze opisze cala sytuacje a wtedy ktos powie mi co sie stalo albo nakieruje mnie. Kupilem motocykl w ktorym padl uszczelniacz w prawej ladze... Porozkrecalem wszystko nalalem swiezego oleju tyle ze nalalem 15 W motocykl strasznie sie utwardzil. Prakrycznie nie byl do jazdy w dodatku cos poszlo zle przy zakladaniu lewego uszczelniacza bo leciala delikatnie. Zrobilem takim motocyklem ok 400 km i w 5 dni. Stwierdzilem, ze tak nie moze byc wiec zabralem sie za wymiane oleju i chcialem zobaczyc co sie dzieje z uszczelniaczem w lewej ladze. Lewa poszla ok. Wszystko wymienilem. W momencie kiedy zabralem sie za prawa nie moglem juz ruszyc sruby ktora dokrecilem z wyczuciem kilka dni wczesniej. i Teraz mokee pytanie czy powodem mogla byc jazda na zbyt gestym oleju albo tez jazda z niskim poziomem oleju w lewej ladze. Moze tym sposobem cos sie popierdzielilo w prawej... Juz kombinuje na wszystkie sposoby... dorzucam zdjecie sruby przed proba odkrecania kluczem zaba. Twraz nakretka jest juz prakrycznie zmasakrowana. Czy dobrym sposobem bedzie ponawiercanie nakretki tak zeby odciazyc gwint, nagrzanie delikatnie lagi i wtedy proba odkrecenia?

morest
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2017, o 18:57
Motocykl: ducati monster 821
Wymarzony motocykl: suzuki gsxr 1000 k8
Imię: Marek
Skąd: Władysławów

Re: Lagi

Nieprzeczytany post autor: morest » 28 mar 2017, o 14:03

Tak. Zrobilem to tak jak ksiazka mowi. Najpierw sruby gornej polki nastepnie poluzowalem zakretke a na koncu reszta srub z dolnej polki.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Lagi

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 28 mar 2017, o 14:58

no ja bym obstawiał że krzywo wkręciłeś korek i zmieliłeś gwint w ladze stąd teraz problem z odkręceniem, olej nie ma tutaj żadnego znaczenia, spróbuj podgrzać i jakoś to odkrecic, tylko pamietaj ze jak ponawiercasz to musisz potem wszystko idealnie rozebrac i wyczyscic bo opiłki dostaną Ci się do oleju i do lagi do środka wiec zebyś sobie potem biedy nie narobił większej

ODPOWIEDZ