3 bieg gsxr 1000 k1

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
arturwroc
Nowy
Nowy
Posty: 31
Rejestracja: 2 maja 2017, o 12:17
Motocykl: zx12r / K1 1000
Wymarzony motocykl: już mam
Imię: Artur
Skąd: Wrocław

3 bieg gsxr 1000 k1

Nieprzeczytany post autor: arturwroc » 25 maja 2017, o 23:52

Panowie wygląda na to że z moim gixem jest coś nie tak. Generalnie zawieszenie hamulce oraz silnik pracują wzorowo. Motocykl kupiłem w salonie motocyklowym z własnym serwisem itp a nie od gościa który handluje motocyklami w garażu. Dzwoniłem już do faceta i powiedział mi że mechanik był na jeździe próbnej i nie zauważy niczego poza jak on to okreslił kuriozalnie ustawionej dźwigni zmiany biegów, wiec po przejażdzce ją przestawił tak jak uważał to za stosowne. Ustaliłem z właścicielem że przyjedzie do mnie i zabierze motocykl w celu usunięcia usterki, zastanawia mnie tylko jak mogli by tego nie zauwarzyć ponieważ ogólnie skrzynia pracuje poprawnie tylko że po wrzuceniu trzeciego biegu cos w niej strasznie stuka (czestotliwość stuków wzrasta wraz ze wzrostem prędkości) raeszta biegów praceuje poprawnie ale nawet na tróje poza tym stukaniem nie czuć nic złego. motocuykl nie szarpie bieg nie wypada tylko stuka. Zastanawiam się nad tym czy przestawienie tej dźiwgni nie miało wpływu na pracę skrzyni biegów. Dwoniłem do znajomego na serwis i powiedział mi że może zazębiają się dwa biegi na raz i to jest przyczyną ale czy to wogle możliwe? Motocyklem zrobiłem może ze 3 km a na trójce jechałem tylko dwa możę 3 razy po kilka sekund po czym wróciłem do domu żey nic się nie rozpadło. Nie chce pisać tutaj co to za firma sprzedala mi ten motocykl ale gość sprawia wrażenie naprawdę uczciwego nie wykręca się też od naprawy uszkodzenia ale będzie musiał zabrać motocykl 250 km do siebie a ja muszę go póxniej odebraż i nie zabardzo znowu usmiecha mi się takawycieczką busem czy z przyczepką po moto ponieważ są to koszty a motocykl nie jest zarejestrowany i nie można nim wrazcać na kołach. Ma ktos jakieś pomysły.

Motocykl też nie ma chyba 6 tego biegu. Teraz dopiero zorientowałem sięczytając dane techniczne żę skrynia biegów jest 6 biegowa ale podczas jazdy było tylko 5 Pomyślałem że skrzynia jest pięciobiegowa jak np w yamaha fzr 1000 ale widzę że powinno być 6 a ona zachowuje się tak jak by po 5 już nic nie było dalej.

kirk
Nowy
Nowy
Posty: 33
Rejestracja: 17 cze 2015, o 07:31
Motocykl: gsxr 1000 k8
Wymarzony motocykl: j/w
Imię: Piotr
Skąd: Rzeszów

Re: 3 bieg gsxr 1000 k1

Nieprzeczytany post autor: kirk » 26 maja 2017, o 07:46

Nieźle...
Co to za salon i skąd??? Mechanik stwierdził ze jest ok a Ty mówisz ze tylko jest 5 przełożeń z czego jedno halasuje?

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: 3 bieg gsxr 1000 k1

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 26 maja 2017, o 07:51

Nie wiem czy aż takie rzeczy są możliwe ale przestaw dźwignię zmiany biegów na wielowypuście. Ja miałem K6 z akcesoryjnymi setami, dostosowałem je pod siebie, myk na jazdę a tu trójka nie wchodzi i nic wyżej, przestraszyłem się że to coś poważnego ale przestawiłem dźwignie do takiej pozycji jak była przy kupnie i śmigało znowu dobrze.

arturwroc
Nowy
Nowy
Posty: 31
Rejestracja: 2 maja 2017, o 12:17
Motocykl: zx12r / K1 1000
Wymarzony motocykl: już mam
Imię: Artur
Skąd: Wrocław

Re: 3 bieg gsxr 1000 k1

Nieprzeczytany post autor: arturwroc » 26 maja 2017, o 08:35

Nie chcę za bardzo dłubać w tym moto . Facet ma zabrać do siebie motocykl na serwis. Poza tym nie wiem w którą stronę powinienem przestawić dzwignie. w górę czy w dół. w tym momencie jest poziomie. Gdybym wiedział jak była ustawiona pierwotnie to pewnie bym spróbował.

arturwroc
Nowy
Nowy
Posty: 31
Rejestracja: 2 maja 2017, o 12:17
Motocykl: zx12r / K1 1000
Wymarzony motocykl: już mam
Imię: Artur
Skąd: Wrocław

Re: 3 bieg gsxr 1000 k1

Nieprzeczytany post autor: arturwroc » 26 maja 2017, o 18:50

Możecie mi powiedzieć jak powinna być ustawiona ta dzwignia na wieloklinie? musi być jakiś sposób aby to sprawdzić . Po dłuższym namyśle dochodzę do wniosku że to może po prostu wpływać na to w taki sposób iż nie zapina biegu do końca i to właśnie wybierak tak chałasuje. łożysko na skrzyni biegów na bank nie wydaje takich dźiwęków. Brak zęba w trybie objawiał by się natomiast szarpaniem .

arturwroc
Nowy
Nowy
Posty: 31
Rejestracja: 2 maja 2017, o 12:17
Motocykl: zx12r / K1 1000
Wymarzony motocykl: już mam
Imię: Artur
Skąd: Wrocław

Re: 3 bieg gsxr 1000 k1

Nieprzeczytany post autor: arturwroc » 26 maja 2017, o 21:31

Powim wam że rozmawiałem z kilkoma osobami i nie wiem czy oddawanie motocykla w celu usunięcia usterki jest dobrym pomysłem. Co o tym sądzicie? Nie mam pewności co do fachowości naprawy która zostanie wykonana. Gość może zrobić to po łebkach i za krótki czas znowu edą problemy. Mam dobrego znajomego który jest prawnikiem i zapytam jak to jest ze zwrotem takiego motocykla. Mam na niego umowę kupna sprzedaży na całą kwotę jaką za niego zapłaciłem więc nie powinno być chyba problemu. Co sądzicie? Oddać go i zabrać pieniądze czy pozwolić im usunąć usterkę?

arturwroc
Nowy
Nowy
Posty: 31
Rejestracja: 2 maja 2017, o 12:17
Motocykl: zx12r / K1 1000
Wymarzony motocykl: już mam
Imię: Artur
Skąd: Wrocław

Re: 3 bieg gsxr 1000 k1

Nieprzeczytany post autor: arturwroc » 26 maja 2017, o 22:53

Przeglądałem właśnie serwisówkę i widzę że aby wyminić skrzynię biegów nie trzeba demontować panewek głównych wystarczy odkręcić dolny karter i mozna bez problemu wydobyć całą skrzynię biegów. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

ODPOWIEDZ