Legato motocykle

Motaż sprzegła antyhoppingowego z K7 w K1

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin działu
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!

Motaż sprzegła antyhoppingowego z K7 w K1

UNREAD_POSTprzez arturwroc » 24 lip 2017, o 20:48

Witajcie. Tak dla potomnych zamieszczam link do tematu z jednego z forów z opisem takiego moda (tutaj akurat mamy sprzęgło z K5). Łożysko kosza , podkładka pod koszem , łożysko na końcówce popychacza oraz sama końcówka popychacza czy nakrętka i parę innych dupereli są takie same i moga zostać podmienione. Ogólnie sprzegło od k7 pasuje do K1 plug&play poza jednym. Długość popychacza wewnątrz wałka w tych motocyklach jest różna co owocuje tym że że popychacz w K1 okazuje sie za krótki. Ja poradziłem sobie wrzucając kulkę od łożyska 10mm wyjętą z łożyska zabieraka zx12r (podpowiedział mi to jeden z forumowiczów). Po takim zabiegu jest idealnie. Można też zastosować końcówkę popychacza od K5. Przejechałem z nowym koszem może 5 km ale już widze znaczną poprawę.

https://www.pnwriders.com/threads/gsxr- ... vy.138952/
arturwroc
Nowy
Nowy

Motocykl: zx12r / K1 1000
Wymarzony motocykl: już mam
Imię: Artur

Re: Motaż sprzegła antyhoppingowego z K7 w K1

UNREAD_POSTprzez Suzukibulika » 27 lip 2017, o 21:31

To napisz jaka poprawa, jakie wrażenia i koszty..
Suzukibulika

Motocykl: GSX-R 1000 K2

Re: Motaż sprzegła antyhoppingowego z K7 w K1

UNREAD_POSTprzez arturwroc » 27 lip 2017, o 21:42

Kosz kupiłem razem z tarczami w niezłym stanie za 350 plus wysyłka od jednego z użytkowników. Wydaje mi się że to promocyjna cena była ale za 500 zł na allegro można coś wyrwać sensownego. Kupiłem jeszcze nową uszczelkę pokrywy sprzęgła za około 30 zł. Kosz podmieniłem na spokojnie w jeden weekend. Oleju nie zmieniałem bo miał kilkadziesiąt kilometrów od wymiany. Co do efektów tego moda to na pewno klamka chodzi lżej niż na koszu od k1. Nie słychać też już za bardzo sprzęgła na jałowym a same przełożenia wchodzą dość gładko. W weekend pojadę może gdzieś dalej na jezioro to może coś jeszcze napiszę. Moim zdaniem póki co same plusy.

Jestem pewien że każdy kto podmieni u siebie w K1 lub K2 sprzęgło na do z antyhoppingiem od K7 czy K8 nie będzie żałował wydanych pieniędzy. Ja miałem kupic drugi kosz ok K1 i oddać go do regeneracji. Koszt samej regeneracji kosza to ok 600-700 zł. Chyba nie muszę nic więcej dodawać.
arturwroc
Nowy
Nowy

Motocykl: zx12r / K1 1000
Wymarzony motocykl: już mam
Imię: Artur

Powrót do GSX-R 1000