Jaki olej przy pierwszym przeglądzie po 1000 km ?

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
amws
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2013, o 12:37
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000
Wymarzony motocykl: GSX-R 1000
Imię: amws
Skąd: Lublin

Jaki olej przy pierwszym przeglądzie po 1000 km ?

Nieprzeczytany post autor: amws » 10 kwie 2018, o 21:44

Witam.

Dzwoniąc do kilku serwisów SUZUKI dostałem sprzeczne informacje dotyczące wymiany oleju przy pierwszym przeglądzie GSX-R1000 L7 to jest przy 1 tys km.

Niektóre serwisy zalecają zalanie olejem PÓŁ-SYNTETYCZNYM na pierwsze 6 tys km, a następnie przejście na pełen syntetyk.
Powodem jaki podają są (podobno) przypadki ślizgania się sprzęgła i konieczności jego wymiany gdyż silnik nie jest jeszcze ułożony.

Szczerze jestem tym zaskoczony, gdyż ja wymieniłbym na olej PEŁEN-SYNTETYK od początku.

Czy macie jakieś doświadczenia ?
Czy warto również wymienić olej wcześniej np po 3 tys a nie po 6 tys (jedynie za pierwszym razem) z uwagi na dalsze docieranie silnika ?

Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Jaki olej przy pierwszym przeglądzie po 1000 km ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 10 kwie 2018, o 22:20

spytam sie znajomego co mu tam serwis leje i czy wie co zaleca po dotarciu silnika bo aktualnie dociera moto przez te chyba 800km do 7tys obr a pozniej do 12 tys obr do 1500km ale ta teoria to jakas dziwna naprawdę, wiadomo że jednostki coraz to nowsze wysilone itp ale to oznaczało by że co ? po każdej zmianie sprzęgła należało by olej zalewać olejem pół syntetycznym? toć to jakaś głupota i pachnie tu oszczędnościami serwisu i wlewanie oleju tanszego niż zalecany.

tak jak kiedyś czytałem na forum accorda gościowi od nowości lali 15w50 gdzie honda w życiu takich olejów nie zaleca ani nie zalecała do tego silnika ale mimo wszystko silnik latał grubo ponad 370tys km hehehe.

Awatar użytkownika
Ratm
Nowy
Nowy
Posty: 26
Rejestracja: 8 gru 2017, o 19:42
Motocykl: Mt 10
Imię: Mirek
Skąd: krk

Re: Jaki olej przy pierwszym przeglądzie po 1000 km ?

Nieprzeczytany post autor: Ratm » 11 kwie 2018, o 23:11

amws pisze:Witam.

...

Czy macie jakieś doświadczenia ?
Czy warto również wymienić olej wcześniej np po 3 tys a nie po 6 tys (jedynie za pierwszym razem) z uwagi na dalsze docieranie silnika ?

Dzięki i pozdrawiam
dluga dyskusja by mogla byc, czytalem troche o tym bo tez sei zastanawialem co wlac. Z tego co powiedzieli mi w serwisie to moto nowe ma polsyntetyk, i mi przy 1k tez taki wlali. gdzies znalazlem filmik na ktorym gosciu bodaj z castrola sie wypowiadal ze nie powinno sie moto na syntetyku docierac, bo nie bardzo to wychodzi. ale nie bylo zadnych winikow badan ani nic, po prostu slowo goscia ktory pracuje w firmie robiacej oleje. jak sobie poczytasz o docieraniu moto to sa mistrzowie co twierdza ze najlepiej docierac hard, czyli napierniczasz moto przez kilkadziesiat km na maxa, wymieniasz olej i juz jest dotarty. tam tez radza zeby na mineralnym docierac bo najlepiej dziala.
A prawda jest taka ze co bys nie wlal to jakos jezdzic bedzie, kiedys widzialem film na yt jak goscie do hondy zamiast oleju wlali wode zwykla i jezdzili tym autem kilkadziesiat minut i auto dalej jezdzilo...
takze chyba nie ma sie co przejmowac za bardzo.

ODPOWIEDZ