Stuki Przednie zawieszenie

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
piotrus110
Nowy
Nowy
Posty: 37
Rejestracja: 22 sty 2013, o 00:22
Motocykl: gsx1000r
Wymarzony motocykl: już mam

Stuki Przednie zawieszenie

Nieprzeczytany post autor: piotrus110 » 9 maja 2013, o 01:57

Witam!
Zauważyłem po zimie dziwne zachowanie przedniego zawieszenia. Przy dojeżdzaniu do świateł pojawia się pojedynczy stuk w lagach. Naciskając hamulec i bujając kierownicą słychać stuk przy powrocie lag, tak jakby był luz na sprężynach. Oczywiście szybciutko rozebrałem cały przód kontrolując łożyska główki, mierząc poszczególne możliwe elementy i porównując z serwisówką. Nic nie odbiegało od normy. Oczywiście nowy olej. Zalałem Castrola sae 5, lepkość kinematyczna wyższa niż zalecany. Stuki się jednak pojawiają, nie są systematyczne. Może ktoś ma jakąś podpowiedź?? może na coś nie zwróciłem uwagi przy preglądzie?

Awatar użytkownika
satanic
Posty: 1661
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:29
Motocykl: gumator 750
Lokalizacja: Poznań - Kołobrzeg

Re: Stuki Przednie zawieszenie

Nieprzeczytany post autor: satanic » 9 maja 2013, o 09:14

no to pasuje na panewki, patrzyleś jak wygladaja?
trzeba było złożyć lagi bez sprezyny i sprawdzic jak to chodzi na sucho.

Awatar użytkownika
piotrus110
Nowy
Nowy
Posty: 37
Rejestracja: 22 sty 2013, o 00:22
Motocykl: gsx1000r
Wymarzony motocykl: już mam

Re: Stuki Przednie zawieszenie

Nieprzeczytany post autor: piotrus110 » 9 maja 2013, o 18:12

piszesz o tym pierścieniu co jest w połowie cylindra wchodzącego do kardridża?? part nr:5114640F00?? nie wyglądał na uszkodzony, ale zdaję sobie sprawę, że ręką tego nie wyczuję. mam zawieszenie od mojej starej k1 przed sobą rozebrane i staram się dojść do jakichkolwiek wniosków, jedyne co przychodzi mi na myśl że właśnie ten pierścień wsuwając się uderza o zewnętrzny cylinder, z powodu luzu w tulei kardridża. i to się dzieje tylko za pierwszym suwem, potem ciśnienie oleju ustawia go w odpowiedniej pozycji. Jak jadę spokojnie olej spływa i przy dochamowaniu.... "PYK"" działa to na mnie jak kreda po tablicy. :x . Dzięki za pomoc, niestety muszę jakiś czas z tym żyć.. Strasznie droga naprawa. Zawias sprawuje się perfekcyjnie, nie wpływa to na razie na jazdę, oby do zimy:) Pozdro

Awatar użytkownika
dziki
Posty: 557
Rejestracja: 6 lut 2012, o 10:25
Motocykl: GSX-R K5 LYTER
Imię: Dziki
Skąd: Bytom - Sójcze
Lokalizacja: Bytom

Re: Stuki Przednie zawieszenie

Nieprzeczytany post autor: dziki » 9 maja 2013, o 22:45

To chyba dość powszechny problem, mam to samo, jedno stuknięcie od czasu do czasu.

ODPOWIEDZ