zaswiecila mi sie kontrolka oleju przy jezdzie na kole

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Łysy84
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2013, o 23:26
Motocykl: gsxr 1000
Wymarzony motocykl: bmw s1000rr

zaswiecila mi sie kontrolka oleju przy jezdzie na kole

Nieprzeczytany post autor: Łysy84 » 19 cze 2013, o 23:49

Witam dzis w moim gsxr 1000 k6 przy jezdzie na kole zaswiecila mi sie kontrolka oleju i motocykl opadl poczym jakby stracil moc . Odrazu go wylaczylem poczym zgasilem stacyjke wlaczylem zaplon i po chwil wlaczylem stacyjke wlaczylem zaplon i odpalil bez zadnych problemow kontrolka juz sie niepalila . Gazowalem i nic sie niedzialo . Olej jest swiezy wymieniony jakies 200 km temu filtr tez poziom oleju jest ok. Moje pytanie brzmi jaka moze byc tego przyczyna? dodam jeszcze ze po tej sytlacji motocykl szedl normalnie nic sie nie swiecilo , silnik pracowal bez zadnych stukow . Prosze o odpowiedz .

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: zaswiecila mi sie kontrolka oleju przy jezdzie na kole

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 20 cze 2013, o 07:55

Przyczyna jest taka ze miał za mało oleju przy jeździe na kole, dużo ludzi lata na gumie z olejem ponad stan. Po prostu przyczyną zapalenia kontrolki był chwilowy brak oleju bo smok w misce był zbyt wysoko. Taki przypadki mogą skutkować zatarciem silnika, obróceniem panewki ... Jeżeli kontrolka zapaliła ci się na chwile i zgasiłeś, później odpiłeś i kontrolka się już nie świeciła a nie było słychać żadnych niepokojących dźwięków z sinika i dobrze się wkręcał jak sam napisałeś to moim zdaniem nic się nie powinno stać. Ale jak chcesz latać na kole to lepiej nalać oleju ponad stan, to jest najprostsze rozwiązanie.

Łysy84
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2013, o 23:26
Motocykl: gsxr 1000
Wymarzony motocykl: bmw s1000rr

Re: zaswiecila mi sie kontrolka oleju przy jezdzie na kole

Nieprzeczytany post autor: Łysy84 » 20 cze 2013, o 09:56

To cale szczescie naleje dzis oleju wiecej . Silnik chodzi dobrze zadnych stukow niebylo dzis z rana tez jak odpalilem nic niezauwazylem dziwnego odpalil ladnie i nic nie stukalo a ta kontrolka zapalila sie na moze pol minuty i zgasilem go odrazu . Mam nadzieje ze nic niepopsulem . A jak naleje oleju ponad stan to niezaszkodzi dla silnika?

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: zaswiecila mi sie kontrolka oleju przy jezdzie na kole

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 20 cze 2013, o 11:39

Stunterzy latają z litrem ponad stan, mają pełne oczko od poziomu oleju i nic się nie dzieje, tak do pół litra ponad stan sinikowi nie zaszkodzi, a jak daleko latasz na kole i moto w bardzo pionie to można wlać więcej niż pół litra.

Łysy84
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2013, o 23:26
Motocykl: gsxr 1000
Wymarzony motocykl: bmw s1000rr

Re: zaswiecila mi sie kontrolka oleju przy jezdzie na kole

Nieprzeczytany post autor: Łysy84 » 20 cze 2013, o 21:12

ok dzieki za odpowiedz

ODPOWIEDZ