Suzuki GSX-R 750 K7 z Niemiec UWAGA mina!

Zamierzasz kupić motocykl, ale nie wiesz czy warto? Pokaż ofertę forumowiczom!
Regulamin forum
Motocykle do działu Ocena dodajemy według takiego schematu :
Model , Pojemność , Rocznik , Miejscowość Ogłoszenia / województwo
Przykład :
Gsxr 750 2005 Osowa / świętokrzyskie
Jest to podyktowane prostotą w późniejszym odszukaniu Interesującego Nas motocykla.
qubis

Re: Suzuki GSX-R 750 K7 z Niemiec UWAGA mina!

Nieprzeczytany post autor: qubis » 15 kwie 2017, o 14:07

Jak nie lubię Mirka to każdy wie ale akurat tu się z nim zgadamy. Żaden komis ani firma nie bierze auto ani motocykli na siebie bo to się nie opłaca. I tak jest nie tylko w Polsce ale i np w Niemczech.
Z drugiej strony jedziesz kupować to patrz co bierzesz a nie bo ma ładny kolor :lol:
Rozbierz zajrzyj zmierz, zawieź na serwis, ale prawie każdy patrzy na cenę a nie stan i handlarz Janusz na tym żeruje.

Awatar użytkownika
Speedbike
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2016, o 19:23
Motocykl: Gsxr 1000 K8 Turbo
Wymarzony motocykl: None
Imię: Przemek
Skąd: Warszawa

Re: Suzuki GSX-R 750 K7 z Niemiec UWAGA mina!

Nieprzeczytany post autor: Speedbike » 15 kwie 2017, o 15:35

Amen.
Wszyscy szukają okazji, a potem jak coś wyjdzie to: bo mnie handlarz oszukał. Prywatny włąściciel wie co ma i sobie ceni. Jeśli chodzi o umowy niemieckie, ja to dobrze rozumiem. Handlarz musi zapłacić 23% podatku Vat od swojej marży i jeszcze 19% podatku dochodowego i kupującego to nie obchodzi, a potem jak trzeba zapłącić 2% od PCC (co też jest chore) to jest kombinowanie jak tu zaniżyć wartość.

qubis

Re: Suzuki GSX-R 750 K7 z Niemiec UWAGA mina!

Nieprzeczytany post autor: qubis » 15 kwie 2017, o 16:13

Speedbike pisze:Amen.
Wszyscy szukają okazji, a potem jak coś wyjdzie to: bo mnie handlarz oszukał. Prywatny włąściciel wie co ma i sobie ceni. Jeśli chodzi o umowy niemieckie, ja to dobrze rozumiem. Handlarz musi zapłacić 23% podatku Vat od swojej marży i jeszcze 19% podatku dochodowego i kupującego to nie obchodzi, a potem jak trzeba zapłącić 2% od PCC (co też jest chore) to jest kombinowanie jak tu zaniżyć wartość.
Nie zapomnij że trzeba jeszcze zarejestrować i ubezpieczyć i pół roku się z tym bujać... I co może handlarz ma te koszty wziąć na siebie :lol: :lol: :lol:?

Awatar użytkownika
Speedbike
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2016, o 19:23
Motocykl: Gsxr 1000 K8 Turbo
Wymarzony motocykl: None
Imię: Przemek
Skąd: Warszawa

Re: Suzuki GSX-R 750 K7 z Niemiec UWAGA mina!

Nieprzeczytany post autor: Speedbike » 15 kwie 2017, o 16:34

Generalnie stałem po obu stronach barykady, jako kupujący i jako sprzedający na vat mraża, jeśli wszystko ma być zgodnie z przepisami, to inwestujac ok 15yś w motocykl doliczając do tego koszty, transportu, naprawy, ubezpieczenia, opłaty skarbowe to cięzko na czysto wyciągnąć 1500zł, a z motocyklami bujałem się nawet i rok.

Choć faktem jest, że motocykl z pierwszego postu, jakąś okazją nie jest, więc można wymagać od niego nienagannego stanu.

ODPOWIEDZ