Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Zamierzasz kupić motocykl, ale nie wiesz czy warto? Pokaż ofertę forumowiczom!
Regulamin forum
Motocykle do działu Ocena dodajemy według takiego schematu :
Model , Pojemność , Rocznik , Miejscowość Ogłoszenia / województwo
Przykład :
Gsxr 750 2005 Osowa / świętokrzyskie
Jest to podyktowane prostotą w późniejszym odszukaniu Interesującego Nas motocykla.
Awatar użytkownika
organo
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2013, o 22:12
Motocykl: gsxr 600 k6
Wymarzony motocykl: nie wiem
Imię: Rafał
Skąd: Nasielsk

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: organo » 26 lip 2015, o 16:11

GSXR k7 600 Białobrzegi / Mazowieckie
http://olx.pl/oferta/suzuki-gsx-r-600-o ... b219fe276f
Link do zdjęcia na wypadek usunięcia aukcji :
https://www.dropbox.com/s/sinsnz8f4jkie ... 1.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/gdq8pp6g15xgi ... 1.jpg?dl=0
mina ....
opis igła a co widzimy przy oględzinach
zadupek pod siedzeniem spawany
dzwignia od biegów luz jak po przebiegu 100tys km do tego owinieta taśmą jak by miała się rozlecić i podczas przyspieszania wskaźnik biegów sam pokazuje raz wyższy raz niższy bieg.
laga przód poci się
chłodnica wgnieciona z lewej strony i od kolektorów ślad po kole czyli koło kiedyś już pocałowało chłodnice.
..
owiewki w miare ok
prowadziło się też w miare
ale targować to może na 2-3 stówki chciał ślady po spotkaniu podwozia tira ewidentne.

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 26 lip 2015, o 16:25

To ze wskaznik od biegow skacze to zdarza sie w gixxach, te nowe czujniki sa do dupy, stare byly o niebo lepsze

szOOk
Posty: 97
Rejestracja: 3 mar 2015, o 23:24
Motocykl: Suzuki GSXR 600 k6
Imię: Łukasz
Skąd: Kalisz

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: szOOk » 28 lip 2015, o 20:30

Szczerze nie wiem czego się spodziewałeś ale po zdjęciach ten motocykl już wygląda okropnie,a co dopiero na żywo. Widać że każdy plastik malowany,wydech to nie wiem skąd on wziął..

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 15 wrz 2015, o 00:27

W sumie to ostatnio sporo km przejechałem z kolegą który szukał motocykla (około 1500 zrobiliśmy) :evil: dziś się na szczęście udało i jest mega zajebista igła K9 1000 i to od znajomego z mojej wioski który się przeprowadził w świat :D ale o tym później :P Oglądaliśmy 2 kawy z 2008 i jednego gixa K7 1000

JKAZXCE138A005067
http://moto.gratka.pl/tresc/kawasaki-zx ... 152d2c6c,1
Kawa Blue okazała się trupem na maxa tego nie polecam. Rama i silnik igła ale reszta po prostu żenada...
Od rozklejonej lampy klejonej na czarny silikon po diody z biedronki które się w niej znalazły (generalnie lampa szmelc = śmietnik) ,owiewki malowane, sporo braków w kołkach i śrubach, trójkątne owiewki wypełnienie ramy chińczyk, połamane uchwyty, nawet nie jechaliśmy bo szczerze to nie warty nawet 18tyś zł Silnik tylko zdrowy i rama :P
Lagi robione przez jakiegoś nieuka i chyba łapane żabą :lol: ośka przednia rozbita tak że masakra (brak dobrego klucza) Uchwyty lampy spawane idużo dużo więcej...
http://www.bezwypadkowy.net/forum/137-k ... 138a005067


ta miną nie jest :P
http://olx.pl/oferta/kawasaki-zx10r-200 ... a9e8d5044a
Pomarańcz technicznie faktycznie super ale w takiej cenie to trochę jaja. Swoją musiałbym w takim razie wystawić za 30tyś :lol:
Silnik igła, rama cała ale lakier już zmęczony (duża różnica między bakiem a owiewkami), uchwyty owiewki ogona połamane, kołki niekompletne, nakładka chińczyk i to tak kiepska że można ją wyjebać (lakier i spasowanie żenada) aż cały lakier w ori owiewek powycierała na łączeniach, śruby owiewek nieoryginalne (złote), dekiel impulsatora przetarty plus lekko dolny prawy pług przy impulsatorze, odpryski na owiewkach do czarnego, chłodnica od strony kolektorów jakby ją ktoś z pięści przyjebał (nie cieknie), napęd zmieniony i zębatka tylna plus 1 przez co naciąg jest skręcony na maxa, kanapa pasażera lekko rozpruta (dziurka) więc do obszycia , dźwignia hamulca nożnego przytarta, wydech na kolanku przytarty (naklejone jakieś czarne gówno żywica czy tam co :P aby czasem 2x jakby leżał nie zrobiło dziury) Było by więcej ale już mi się nawet nie chce pisać.
Generalnie do igły jej daleko :)
Moto mimo wszystko całe i warte polecenia jak komuś zależy tylko na stanie technicznym, wizualnie niestety sporo braków mimo paru fajnych gratów które też było widać już swoje jednak mają. Cena zaproponowana przez nas to 24tyś nie zgodził się i proponował ostatecznie 24.500 więc darowaliśmy sobie ale obiektywnie jak dla mnie osobiście max 23tyś zł. Ja byłem na NIE kolega trochę bardziej ciągnął ale wybiłem mu ją z głowy :P

Patrząc jednak do tego co się dziś trafiło bardzo się jednak cieszę że odpuściliśmy tą kawę :mrgreen:

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 15 wrz 2015, o 11:44

To ja jednak bardzo dobrze trafilem :)

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 15 wrz 2015, o 12:03

Najlepsza była mina gościa z niebieskiej jak mu wyciągnąłem "wzór" z bagażnika hahahaha :lol: bo się upierał że w oryginale ma kawę.
Naklejki od razu wydawały mi się pod lekkim skosem i sama jakość nie spodobała mi się. Przy przymiarce gość już się po prostu zamknął :mrgreen:

Pomarańcz zawiódł po całości liczyłem, że to będzie coś naprawdę fajnego a na miejscu ehhh szczęka mi opadła że typ tak ceni
Generalnie kolega miał spory rozrzut i do wczoraj szukaliśmy czegoś od 17-24 max25 a wsiadając do auta mówi że oglądniemy jeszcze coś przy okazji z nowszych gixów. Jadąc po tego co kupił mówił że tego tylko zobaczymy ale takiego nie kupi bo kolor nie taki itp itd. Ja mu mówię daj mu szansę bo na zdjęciach wyglądał dość dobrze. Na miejscu okazało się że to igła i 1/5 motocykli które mieliśmy wczoraj zobaczyć. Powiedziałem mu wprost nie ma co szukać bo to nowe moto. Nawet nie było się o co targować bo i cena była naprawdę dobra jak za taki stan. Porównaniu do tych kaw to przepaść pod względem wizualnym...


Obrazek

kermi922
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 21:25
Motocykl: gsxr k6
Imię: Kamil
Skąd: ptb

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: kermi922 » 20 wrz 2015, o 11:34

cena mała

Awatar użytkownika
KAMILLO123
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2011, o 09:53
Motocykl: GSX-R 600 '00
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R 1000
Imię: Kamil
Skąd: Tarnów
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: KAMILLO123 » 18 paź 2015, o 01:25

Chyba się nadaje tutaj a nie do działu OCENA, więc wklejam:

http://olx.pl/oferta/suzuki-gsxr-750k8- ... 7cc340529b

Widziany 2 tyg. temu osobiście, prawdopodobie moto przez Niemcy dotarło z USA do nas.

1) Spawana kierownica prawa i to krzywo jest zrobione i byle jak.
2) Miał gleby na obie strony i obie były malowane, naklejki na prawej TRAGICZNIE naklejone.
3) Zaczepy owiewek zgrzewane chyba palnikiem po pijaku.
4) Ślady ślizgów i gleb tu i tam widoczne.
5) Opona z tyłu potorowa świeci się na niebiesko (przegrzana?)
5) Wali olejem i kopci - spodnie miałem do wyrzucenia 8)

Nie traćcie czasu

Kamil85
Posty: 478
Rejestracja: 1 mar 2014, o 23:59
Motocykl: yamaha sport-turystyk ABS
Wymarzony motocykl: w planach na 2018 r
Imię: Kamil
Skąd: kuj-pom

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: Kamil85 » 18 paź 2015, o 01:41

Dzięki za opis.
Miałem jutro, tzn dziś rano jechać to obejrzeć bo kumpel się tym zainteresował. Nie będę musiał się z gościem wyzywać :lol:
Nie dyskutuję z idiotami

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: kai » 18 paź 2015, o 14:18

no to k9 jest w cenie zadbanej k6/k7.

ja rozumiem, ze miny i w ogole, fajnie ze taki temat, ale nie oczekujcie, ze jak moto jest 6tys tansze niz zadbane z tego rocznika to bedzie cud i malina ;/

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: kwas » 19 paź 2015, o 15:48

kai pisze:no to k9 jest w cenie zadbanej k6/k7.

ja rozumiem, ze miny i w ogole, fajnie ze taki temat, ale nie oczekujcie, ze jak moto jest 6tys tansze niz zadbane z tego rocznika to bedzie cud i malina ;/
też tam myśle, ale widze ze i tak ludzie szukaja i ogladaja takie ulepy
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
pablogixer34
Posty: 914
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Motocykl: ZX 10 R Śnieżynka...
Wymarzony motocykl: Nowy
Imię: Paweł
Skąd: Koniec Świata

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: pablogixer34 » 19 paź 2015, o 19:27

Nie wiem jak coponiektórzy z Was, ale jeśli mam dany przedział na moto od 25 do 32, oglądać zaczynam te od 30. Sprawdzony sposób na zaoszczędzenie bezsensownej jazdy i straty czasu. I nie dajmy się czarować, okazje nie istnieją. Każdy wie co ma i za ile wystawia. Sory za wtrącenie.

Awatar użytkownika
KAMILLO123
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2011, o 09:53
Motocykl: GSX-R 600 '00
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R 1000
Imię: Kamil
Skąd: Tarnów
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: KAMILLO123 » 20 paź 2015, o 12:39

Wszystkie uwagi słuszne i na miejscu. Na szczęście niektóre maszyny widziałem przy okazji i nadal będę przy okazji oglądał kolejne OKAZJE i pisał o nich. Zachęcam też i Was do oglądania z Waszego rejonu generalnie wszystkich moto w wolnej chwili bo godny polecenia sprzęt bez względu na cenę warto polecić innym a ulepy trzeba demaskować - po to jest ten temat. Wszyscy chyba dobrze wiemy że wartościowe motocykle nie trafiają na allegro i inne portale aukcyjne, tylko rozchodzą się po znajomych, stojących już w kolejce nieraz po kilku. Sporadycznie się zdarzy że malina trafia w obieg aukcyjny. Przynajmniej ja tak to widzę na podstawie tego co zaobserwowałem przez ostatnie 5 lat.

Mixer
Posty: 293
Rejestracja: 15 cze 2013, o 15:42
Motocykl: Suzuki GsxR 750 K9
Imię: Grzegorz
Skąd: łódzkie

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: Mixer » 24 gru 2015, o 22:42

GSXR 600 k8 Radomsko / łódzkie
http://olx.pl/oferta/suzuki-gsx-r-600-C ... 77d6b3ca3e
Linki na wypadek gdyby ogłoszenie zniknęło :
https://www.dropbox.com/s/qm4yzakadahjr ... a.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/nztphv2puutz4 ... y.jpg?dl=0

Byłem dzisiaj ogladać 600 K8, na początek moto stało juz wcześniej na allegro za 20.900 znikło z allegro pojawiło się na olx za 19.800
po moich oględzinach i wycenie doprowadzenia do stanu użytkowego ja odpowiedziałem ze dam 17 on bez gadania zszedł do 18.500 i zabierać.
Braki w plastikowych zapinkach braki w śrubach w zadupku, wszystkie owiewki lakierowane i świeżo po lakierowaniu przykręcona szyba do czaszy aż się farba w okół śrub złuszczyła, lakier dobrany zły dobierany pod stary lakier ręcznie a nie pod kolor z palety, złote elementy mi stylistych nie uj nie pasują do moto kupione jak by po okazji zeby były, sety okropne jakieś stare sportowe używki przy prawym secie nie ma czujnika wiec stop się nie zapala, moto z usa.
Łańcuch na maxa zaniedbany starczy jeszcze na sezon ale trzeba go porządnie umyć i nasmarować (moto strasznie zaniedbane)
lerzało na lewej jak i prawej stronie, prawa strona ramy malowana przy dziurce kontrolnej w ramie co się wykręca górne przepustnice poniżej sznyta na ramie od kamienia, dekle mowa o prawej stronie malowane mało starannie i klejone na dużą ilość czarnego silikonu miał jescze wiele mankamentów lakierniczych mało starannie zrobionych i bardzo rzucających się w oczy

Perełki: ograniczniki skrętu na dolnej półce wyglada to tak że orygnialne obcięło a w ich miejsce wkręcono jakieś stożki.

Silnik: i tu kilka ciekawostek moto z usa czyli temperatura w Faren.... motocykl odpalił ładnie wszedł na 2000rpm ssanie i po jakichś 30 sek nagle jak za przeł,aczeniem przycisku zrobiło się około 1100rpm (dla mnie dziwne bo wszystkie suzuki ktore słuchałem powoli schodziły z ssania do nominalnych obrotów) po kolejnych 30 sekundach motocykl zaczął falować na obrotach ale nie były to jakieś płynne falowania tylko zmiany o jakieś 500 rpm.

Generalnie jak dla mnie za 18.500 to za wysoka cena, rama ruszona malowana półka dolna szpeciła straszliwie i waliło ulepem na kilometr ale chłopak mówi ze nie wymieniał jej bo nie jest handlarzem i woli sprzedać jak jest a pólka kosztuje tylko 200 pln i mimo to jej nie wymienił.

Właściciel miał mgliste pojęcie o motocyklu.

Sory ze chaotycznie ale pisałem z głowy tak jak to pamiętam :)

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 25 gru 2015, o 10:37

Co nie zmienia faktu że generalnie nie warto pchać się w takiego ulepa bo można ładnie popłynąć a to i tak nigdy nie będzie igłą :P
Jakbyś miał jeszcze nr vin byłoby pięknie ;) Pozdro

ODPOWIEDZ