Czyszczenie skórzanego kombinezonu

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Czyszczenie skórzanego kombinezonu

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 18 maja 2016, o 14:11

Jako że na ten sezon kupiłem sobie fajny kombinezon który kosztował jak dla mnie nie mało chcę o niego dbać prawidłowo. Do tej pory czyściłem starego Ciula wodą z szarym mydłem i zabezpieczałem jakimś środkiem do skórzanych łóżek itp, wszystko było niby ok.
A czy może są jakieś dobre środki do czyszczenia jakich firm i coś do zabezpieczenia, napiszcie kto co używa i z jakim skutkiem?

Awatar użytkownika
515Bartek
Posty: 1082
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 00:29
Motocykl: k6 750
Imię: Bartek
Skąd: Radom

Re: Czyszczenie skórzanego kombinezonu

Nieprzeczytany post autor: 515Bartek » 18 maja 2016, o 16:18

hmm zalezy jak kombiaczka masz zniszczonego :) ja mojego berika kupilem to bialy zamienial sie juz w zolty.... :D (urok bialego....) zalatwilem sobie od kumpla farby do skor... i podklad... troche pracy bylo z tym i kilka ladnych wieczorow... ale bylo warto..... 3 razy caly kombiaczek bialym podkladem i 2 warstwy juz wlasciwe biala farba. a teraz to juz jedynie jak widze ze gdzies ubrudzony to jakas niezbyt twarda szczoteczka z mydlem czy jakims plynem i jak juz suchy zwykly krem nivea. ladnie nadaje polysku i co najwazniejsze zadnych plam czy cos w tym rodzaju.

Albo mozesz go wyslac gdzies do jakiejs firmy. niedawno jakis uzytkownik pisal o tym odnowienie i czyszczenie i chyba zaplacil 120 takze cenowo super....

u mnie kombi po w.w. zabiegach roznice widac od razu kazdy pytal czy kupilem nowego berika :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kamil777
Nowy
Nowy
Posty: 41
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 20:17
Motocykl: Gsxr 600 k8
Imię: Kamil
Skąd: Częstochowa okolice

Re: Czyszczenie skórzanego kombinezonu

Nieprzeczytany post autor: kamil777 » 18 maja 2016, o 16:30

matix19 pisze:Jako że na ten sezon kupiłem sobie fajny kombinezon który kosztował jak dla mnie nie mało chcę o niego dbać prawidłowo. Do tej pory czyściłem starego Ciula wodą z szarym mydłem i zabezpieczałem jakimś środkiem do skórzanych łóżek itp, wszystko było niby ok.
A czy może są jakieś dobre środki do czyszczenia jakich firm i coś do zabezpieczenia, napiszcie kto co używa i z jakim skutkiem?
Do zabezpieczenia kombinezonu od siebie mogę polecić S100 LEDER-PFLEGE: RAU & MATT, teraz zamówiłem motul m3 leather zobaczymy jak będzie się sprawował. Z S100 byłem zadowolony .

tomoo
Posty: 641
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:56
Motocykl: K10 tysionc
Imię: Tomek
Skąd: sci/krk

Re: Czyszczenie skórzanego kombinezonu

Nieprzeczytany post autor: tomoo » 18 maja 2016, o 16:46

miałem takie buteleczki z dajneza gdzieś, to można na necie też kupić, jeden płyn myje a drugi coś tam robi innego ;)

Awatar użytkownika
faza20
Posty: 562
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 10:40
Motocykl: MT-09
Wymarzony motocykl: Multistrada Pikes Peak
Imię: Rafał
Skąd: Gdańsk

Czyszczenie skórzanego kombinezonu

Nieprzeczytany post autor: faza20 » 18 maja 2016, o 19:27

Zawsze czyscilem szczoteczka i szarym mydlem a pozniej kremem nivea. Pozniej krem zastapilem specyfikem do skory firmy Modeka (konsystencji wazeliny) - latwiej sie rozprowadzala.
W tym roku oddalem kombi do czyszczenia podszewki i malowania skory za co w Gdansku zaplacilem 140zl.
Kombi wyglada jak nowe, nawet otarcia po szlifie zostaly zamalowane.
Obrazek

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Czyszczenie skórzanego kombinezonu

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 18 maja 2016, o 20:12

faza20 - zapodaj jakis adres, jesli dobrze zrobili to warto jakies kombi czy skore wyslac jak ktos potrzebuje, moze komus sie przyda.

Awatar użytkownika
faza20
Posty: 562
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 10:40
Motocykl: MT-09
Wymarzony motocykl: Multistrada Pikes Peak
Imię: Rafał
Skąd: Gdańsk

Czyszczenie skórzanego kombinezonu

Nieprzeczytany post autor: faza20 » 18 maja 2016, o 21:04

Przedsiębiorstwo Alpaka.
Futra, kożuchy, skóry.
Zborowski J.
Ul. Lotników Polskich 39
80-809 Gdańsk
Telefon: 58 302 39 84
Obrazek

ODPOWIEDZ