X-Lite X802R używa ktoś ?

qubis

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 2 lut 2016, o 15:18

MaciejX pisze:Zgadza się najlepiej popatrzeć pomacać przymierzyć ale jak mówię wcześniej się zarzekalem że hjc nie kupię ale jak zobaczyłem w jakich teraz jest promocjach do tego tak wychwalany przez wszystkich wokół i jaki to on bezpieczny to aż zacząłem się po prostu zastanawiać a tym bardziej tymi testami amerykańskimi o których wcześniej nie słyszałem nawet i chyba od tego jest publiczne forum żeby o tym pisać im więcej tym lepiej dla potomnych którzy będą stali przed podobnymi wyborami
Tylko po co gadac o czym o czym nie ma sie pojęcia lub czyta oficjalne informacje. Tyle to sam mozesz zrobić ;) no chyba ze ktorys z zacnych forumowiczów pracuje w laboratorium badawczym w którejś z firm. I fakrycznie hjc jest teraz w dobrej cenie ;)

Awatar użytkownika
Legut
Posty: 164
Rejestracja: 7 gru 2012, o 17:38
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 2009
Wymarzony motocykl: nie ma
Imię: Maciek
Skąd: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: Legut » 2 lut 2016, o 18:10

Chłopaki testy Snella są dużo bardziej rygorystyczne niż Sharp.

A HJC to marka koreańska, a nie amerykańska ;)))

qubis

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 2 lut 2016, o 18:20

Legut pisze:Chłopaki testy Snella są dużo bardziej rygorystyczne niż Sharp.

A HJC to marka koreańska, a nie amerykańska ;)))
Też sie zastanawiałem o co chodzi z ta ameryka :lol: :lol:
Takich to mamy speców tutaj :lol:

AdamSsS
Nowy
Nowy
Posty: 47
Rejestracja: 18 paź 2015, o 23:02
Motocykl: sc44/600k4
Imię: Adam
Skąd: Tarnów

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: AdamSsS » 2 lut 2016, o 20:00

Nie chciałem nikogo urazić swoja wypowiedzią i jesli ją odebraliście że neguje inne marki i wychwalam tylko te dwie to źle mnie odebraliście.

Nie neguję żadnych z firm chodzi mi tylko o to że te dwie marki mają certyfikaty SNELL-a i o ile ARAI ma na prawie wszystkie swoje modele to HJC z tego co wiem ma tylko na RPHA .
Każdy kupuje kask który mu dobrze leży na głowie i odpowiada kororystyka itp .

Jeśli jebniesz zdrowo to nawet i kask za 250tys$ ci nie pomoże .
Sam śmigam w HJC fg17 i uważam że jest dobry choć nie idealny .
Chodziło mi tylko o to że te dwie firmy mają taki certyfikat i było to tylko ku informacji .
A zawodnicy jak wiem śmigają też w tym co nie tylko jest bezpieczne a też kto lepiej zapłaci .

Temat rzeka .

A co do tego kasku X-Lite X802R nie nie używam najlepiej przymierz bo może się okazać że ciebie będzie gnieść bo jak wiemy każdy z nas ma troche inna głowę i to co na jednego pasuje na drugiego nie . ;)

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 2 lut 2016, o 21:34

HJC koreanski ? fakin shit to ja nie wiem co mi się ubzdurało w główce ze HJC to amerykańce hehe

Awatar użytkownika
sonr
Posty: 235
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 15:43
Motocykl: GSX-R 600 K3 Alstare
Wymarzony motocykl: GSX-R 1000 K6
Imię: Kornel
Skąd: Radom

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: sonr » 4 lut 2016, o 09:03

Mam RPHA 10 + i jestem bardzo zadowolony. A wybrałem ze względu na malowanie jak i ofertę dodatków pinlock w zestawie , ciemna jasna szyba podbródek i lekkość i aerodynamiczne właściwości. I jest garnkiem który dobrze leży na lepetynie. Patrzyłem shoei , sharka i nolana tylko rpha mnie nie uwieral a jest ciasno w środku. Tyle dodam od siebie.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 12 maja 2016, o 23:49

a więc tak w końcu doczekałem się swojego kasku czyli Xlite X802RR ultra Carbon w malowaniu BTC-11 fotki niżej zapodam.
dzisiaj zrobiłem w nim jakieś 150km i w tym zaliczyłem deszcz grad ulewe itp.
A więc po kolei wykonanie kasku jakość materiałów wyściółka w środku naprawde bajka ciężko tam się do czegoś doczepić ale pewnie by się znalazlo jakieś kropki maluskie od lakieru itp. ale to są szczegóły wazniejsze jest spasowanie i materiały a te są jak najbardziej OK.
Kask jak to Carbon w rozmiarze który wziąłem M waży 1270g i to czuć w ręku jak i na głowie podczas jazdy bo jakieś obracanie głową ogladanie się za siebie itp jest naprawde fajnie. Co do samej aerodynamiki chyba jest wszystko super bo do 250km/h nie dzieje się absolutnie nic, powyżej do 299 już czuć opór wiatru i nie wiem czy to jest wina mojego układu głowy czy za dużego rozmiaru chociaż wątpię, ale z obwodu głowy 55.5cm wychodzi mi że powinienem mieć S ale Mka pasuje fajnie ciasno policzki też mam chomikowe ale kask odrobine zbliża mi się do twarzy od naporu wiatru powyżej 260km/h ale przy tej prędkości powinienem być chyba za szybką nie nad hehehehe ale jak testy to testy.
Wentylacja jest super 4 wloty naprawdę dają radę nawet przy niskich prędkościach i oczywiscie jest wtedy głośniej ale jest super wieje wszędzie, i właśnie głośność nie wiem czy jest ciut ciszej czy tak samo jak w moim poprzednim HJC k-ninja chyba odpowiednik FG-15. ale nie ma co sie oszukiwac kask typowo sportowy to będzie głośny i ten też taki jest, tym bardziej że w miejscu na uszy jest pusta przestrzeń do intercomu nolana ale przez to nie gniecie uszu i jest całkiem wygodnie.
Z ciekawostek to gdy tylko spadł deszcz od razu zaczęła parować szybka bo nie wkleiłem pinlocka ktorego dostałem w komplecie, ale wystarczyło otworzyć dolny wlot powietrza i parowanie znikało.
generalnie jestem zadowolony kask świetnie wygląda fajnie leży na głowie chociaż po 6 latach jazdy w innym zupełnie kasku trzeba sie przyzwyczaić do nowego ale myślę że się dogadamy i będzie jak najbardziej OK.
a tutaj pare obiecanych fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 13 maja 2016, o 00:00

Kumpel chyba z miesiąc temu go kupił z tym, że w czystym carbonie ;) Ja sam w nim nie latałem, tylko miałem w rękach i na głowie no i przyznam, że jest to kawał porządnego garnka. Z tego co wiem, to jest to ten sam model w którym jeździ Stoner, z tym że on w celach marketingowych ma logo Nolan'a (a X-Lite to jak wiadomo marka Nolan'a). Waga faktycznie robi wrażenie, niby tylko 300 gramów lżej od mojej K3'ki, ale jednak można by powiedzieć, że to aż 300 gramów. Bardzo fajna, miękka (w sensie delikatna w dotyku) wyściółka. Jemu nic nie paruje bo od razu zapodał pinlocka, i podobnie bardzo chwali wentylację. Myślę, że jest to jak najbardziej warty uwagi garnek. A że głośny, to normalne - w końcu to kask racingowy. No i super ten podbródek, idealnie zachodzi pod brodę tak, że nie ma żadnej wolnej przestrzeni i nic Ci nie wleci niepożądanego do środka ;)
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

ODPOWIEDZ