X-Lite X802R używa ktoś ?

Awatar użytkownika
515Bartek
Posty: 1082
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 00:29
Motocykl: k6 750
Imię: Bartek
Skąd: Radom

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: 515Bartek » 29 sty 2016, o 22:19

Serio Maciek to to samo? skad takie info ? :) ja tez myslalem ze to zupelnie co innego. :)
Obrazek

qubis

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 29 sty 2016, o 23:56

Legut pisze:Akurat zarówno HJC jak i Shark to są dokładnie te same kaski sprzedawane w sklepach jak te które dostał Lorenzo...
Brawo ty
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Legut
Posty: 164
Rejestracja: 7 gru 2012, o 17:38
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 2009
Wymarzony motocykl: nie ma
Imię: Maciek
Skąd: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: Legut » 30 sty 2016, o 22:47

Serio, byłem w fabryce zarówno w HJC jak i w Sharku i miałem oba kaski w ręce i specjalnie o to pytałem inżynierów.

Lorenzo ma jedynie szerszą szybę, a Shark jest dokładnie taki sam.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 31 sty 2016, o 19:32

Też mi się wydaje że to mogą być kaski wzięte prawie z półki jedynie wiadomo pewnie środek uformowany do głowy zawodnika wcześniej odlew czaszki itp tak jak fotele w F1 bo co tam w tych kaskach można jeszcze wymyślić gdzie i tak są już lekkie i bezpieczne taki agv pista kosztuje 5 tys to co tam jeszcze można dołożyć?

Awatar użytkownika
Legut
Posty: 164
Rejestracja: 7 gru 2012, o 17:38
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 2009
Wymarzony motocykl: nie ma
Imię: Maciek
Skąd: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: Legut » 31 sty 2016, o 20:34

Arai RX-7GP carbon, wykonany z karbonu z Airbusa - 13000 złotych ;)

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 1 lut 2016, o 09:58

heheh no tak Arai zawsze był w kosmicznej cenie

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 1 lut 2016, o 11:23

jeszcze jest coś takiego fajnego też z carbonu Shark Race-R PRO ciekawe jak to wypada w porównaniu do HJC RPHA 10 czy Xlite lub Shoei XR1100 ale ten to raczej już leciwy kask
co myślicie ?

tutaj Shark
http://allegro.pl/kask-shark-race-r-pro ... 98397.html

noo i u Leguta patrze cena za RPHA super kurcze kusi bo wygląda fajnie
http://allegro.pl/kask-hjc-r-pha-10-plu ... 86090.html

AdamSsS
Nowy
Nowy
Posty: 47
Rejestracja: 18 paź 2015, o 23:02
Motocykl: sc44/600k4
Imię: Adam
Skąd: Tarnów

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: AdamSsS » 1 lut 2016, o 20:28

nie wiem jak powyższe kaski ale prucz ARAIA tylko hjc jest mi znany że przechodiz testy snell-a i kego testami bym sie keirował .
prawda w przypadku testów SHARPA to są robione przy znikomych prędkościach i która firma więcej sypnie to ma lepsze wyniki .

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 1 lut 2016, o 22:29

ale to sa Twoje wnioski Twoje odczucia czy to czymś potwierdzone i rozszerz co to za testy te Snell bo wiesz ja też mogę napisać że Arai za 13 tys co podał Legut to jest szajs nie warty 100zl a czy to będzie prawda ?

AdamSsS
Nowy
Nowy
Posty: 47
Rejestracja: 18 paź 2015, o 23:02
Motocykl: sc44/600k4
Imię: Adam
Skąd: Tarnów

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: AdamSsS » 2 lut 2016, o 07:54

Nie chcę nikogo urazić ani nie neguję innych producentów kasków . Te informację są pewne i pochodząć z stron oficjalnych .
Testy snell-a są to testy bardzo restrykcyjne które bardziej oddają realia jazdy na motocyklu , przecież sharp podaje przy jakich krędkościach robi testy i z jaką siłą uderza w dane punkty . Snell także podaje i ma restrykcyjniejsze swoje testy ( np. uderzenia czołowe są robione przy prędkościach 70km/h a nie jak sharp 28km/h. ) .

Jeśli kogoś stać to kupi araia , mnie nie stać i śmigam w HJC . Inne firmy też są dobre i bardzo dobre a moje posty mają jedynie dać informacje którymi testami się kierować jeśli już na nie patrzymy .

Wiem że nie każdy kask pasuje na każda głowę , wiadomo że najlepiej jest dobrać kask który przylega na całym obwodzie głowy nie uciska ( nie mówie tutaj o dobrym przyleganiu) i aby nam się podobał .

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 2 lut 2016, o 09:31

no tak tylko idąc Twoim tropem to bardziej np mi sie wydaje podejrzany ten snell bo z tego co widzę to te testy to amerykańskie a jakby nie było HJC jest amerykańskie :D więc wnioski nasuwają się same hehe ja tam nie biorę do głowy tych testów czy ma 4 czy 5 gwiazdek, skoro mnóstwo ludzi w tym zawodników na całym świecie używa kasków np Xlite x802r to na 100% nie może on być zły czy niebezpieczny z resztą firma Nolan nie jest od dzisiaj. i czy to będzie shoei arai czy hjc to co z tego że np skorupa kasku nie peknie jak przy uderzeniu będzie tak potężne przeciążenie że i tak skończy się zgonem.

qubis

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 2 lut 2016, o 10:59

Kupuj co Ci sie podoba chodź by mial byc to kask Ls2 ;)

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 2 lut 2016, o 13:58

ale co miał wnieść Twój post do tego tematu powiedz ?

kolega AdamSS pisze że testy SHARP to ściema a za to te SNELL to supe hiper no to zapytałem skąd ma takie wiadomości i niech rozszerzy swoje wypowiedzi skoro jego zdaniem jedynymi słusznymi tzn inaczej jedynymi bezpiecznymi kaskami na świecie są kaski ARAI i HJC bo tylko one spełniają najwyzsze wymogi bezpieczenstwa SNELL a takie wnioski że za testy sharpa sie placi i ma sie lepszy wyniki a za snell a nie to takie trochę wyciągnięte z dupy bo wiadomo wszystkie testy trzeba przesiać czy to motocyklowe czy samochodowe itp

a skoro hjc takie super to zobacz w tych testach sharpa kilka niskich modeli hjc ma po 1gwiazdce tylko np ten CS-R1 ja nie mam nic przeciwko HJC bo sam uzywam HJC obecnie tylko zaciekawiło mnie to co Adam pisze, bo Cena 1200zl za tego RPHA uwazam za bardzo dobra wygląd też fajny i aż zacząłem rozmyślać nad kupnem i czy jest sens doplacać 600zl do Xlite

qubis

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 2 lut 2016, o 14:33

Jeśli to było do mnie to juz ci odpowiadam. Pytales o kask i kazdy sie wypowiedział lepiej lub gorzej. Na pewno z tych odpowiedzi wynika ze mało kto go ma..
Caly czas bronisz Nolana wiec jak ci sie podoba to go bierz i zamykamy ;) jak masz sie zabić to i struj kosmonauty ci nie pomoże. Uważasz ze to bezpieczny garnek i ladny to kupuj na chooja tyla pitu pitu o testach atestach i innych choojach mójach
A słuchając internetowych speców od wszystiego to człowiek czasem moze nic nie kupic ;)


A najlepiej podjechać do jakiegos sklepy u samemu porównać takie moje zdanie

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 2 lut 2016, o 15:02

Zgadza się najlepiej popatrzeć pomacać przymierzyć ale jak mówię wcześniej się zarzekalem że hjc nie kupię ale jak zobaczyłem w jakich teraz jest promocjach do tego tak wychwalany przez wszystkich wokół i jaki to on bezpieczny to aż zacząłem się po prostu zastanawiać a tym bardziej tymi testami amerykańskimi o których wcześniej nie słyszałem nawet i chyba od tego jest publiczne forum żeby o tym pisać im więcej tym lepiej dla potomnych którzy będą stali przed podobnymi wyborami

ODPOWIEDZ